Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért ilyen a világ, hogy még...

Miért ilyen a világ, hogy még az állatokat sem tisztelik?

Figyelt kérdés
Azt megértem,hogy egy ember nem tiszteli egy embertársát,mert ártott neki,de egy állat mivel tud ártani az embernek?
2014. febr. 2. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Speciel én többször jobban tisztelem az állataimat, mint sok embert, akikben csak a rosszat látom...


Amúgy az olyan lény nem ember, aki egy állattal kezd ki:(..

2014. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Azért konkrétabban kifejthetnéd....

Ha valaki állatokat kínoz, az teljesen elítélendő és megvetendő, de ha arra gondolsz, hogy húst eszünk és azzal nem tiszteljük őket, akkor megnézném, hogy nézni ki az emberiség 100 év mulva csak zöldségen élve.

2014. febr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ártani tud egy állat is, megharap stb.. de nem ezen van a hangsúly, ugyanis mint nekünk "intelligensebb lényeknek" (alias ember) kellene, hogy legyen annyi eszünk, hogy felfogjuk az állat nem ember.

Ha mondjuk csak a kutyákat nézzük, ha megvered akkor még csak agresszívabb lesz és maximum neked támad vissza.

Az meg hogy vannak olyan emberek akik a belső feszültségüket vagy pszichés problémájukat az állatokon vezetik le az megint más dolog. Itt az ember agybaját kellene kezelni. Ezek ezt hiszik, hogy ha egy állatot bántanak, az emberrel ellentétben akkor annak semmilyen következménye nem lesz. Ugyanis az ártatlan a legkönnyebb mindig bántalmazni.

2014. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok,

Az ember még a másik embert sem tudja tisztelni, akkor mit várjuk, hogy majd az állatot talán fogja?

2014. febr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mai emberek nem fogják fel, hogy az állatoknak van lelkük. Én tisztelem és szeretem az állatokat, csak nem sokat tudok tenni értük, mert még fiatal vagyok. Manapság egy állat néhány embernek csak azért kell, hogy haragjukat azon töltsék ki. Én ezt ellenzem.
2014. febr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az emberekkel az a baj, hogy sokkal felsőbbrendűbb lénynek hiszik magukat pedig mi is csak állatok vagyunk..

Minket is sokszor hajt az ösztön, csak mi valamennyire tudunk rajtuk uralkodni. de persze nem minden esetben.

az a válaszoló aki azt írta, hogy megnézné az embereket 100 év múlva, ha zöldségen élne...

Nos mivel az ember mindenevő, nem kell csak zöldségen élni.

Én se tudnék, mert szeretem a húst.

De, azok az állatok, amiket eszünk, a legcsekélyebb tiszteletet sem mutatjuk irántuk, pedig, az ő haláluknak köszönhetjük hogy mi élhetünk. Ez, szerintem tiszteletet érdemel.

Nézzétek meg ezt az oldalt, illetve a videókat, hogy az emberek hogy bánnak azokkal az élőlényekkel, amiket később el fogyaszt

[link]


Szerintem vérlázító ez az egész, és én is ha tehetem,olyan húst veszek, ami tudom, hogy előtte szépen volt tartva, illetve, tejből is ha tudom, nem az olcsó tescosat veszem, hanem inkább házit.


Illetve, amit még szánalomra méltónak tartok, hogy mi nem annyi állatot ölünk le, mint amennyit megeszünk, mint pl a nagyragadozók, illetve nem csak a túlélésünk miatt, hanem sok kárba vész, és szimplán élvezetből képesek egyesek ölni. Az ilyen embereket, meg azokat, akik rendíthetetlenül állítják, hogy mi vagyunk a tápláléklánc csúcsa (ami oké, részben igaz) és minden más élőlény alávaló dög, azokat felültetném egy buszra, elvinném őket Afrikába, és kitenném a puszta közepén minden nélkül, mert az állatoknak sincsenek eszközeik, csak ők maguk.Aztán hagyatkozzon a felsőbbrendűségére. Nem is örökre legyen egy hónap. aki túléli, az ügyes volt.

De utána biztos, hogy megtanulná tisztelni a természetet, és a benne élőket.

2014. febr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Doruss ***** válasza:

Ezt a jelenséget hívják úgy, hogy "speciészizmus", vagy "fajizmus". Valahogy túlságosan felsőbbrendűnek képzelik általában az emberek az emberi fajt.

Egyébként furcsa, hogy sokan, akik így gondolják, amúgy egyáltalán nem agresszív emberek. Pl. van egy barátnőm akivel nagyon-nagyon-nagyon sokat vitatkoztam már arról, hogy miért nem jók (szerintem) az olyan állatkertek, ahol a város közepére berakják szerencsétlen állatokat a ketrecekbe. Ő pedig mindig azt mondta, hogy "de hát megszokják, nem tudatos lények, nem tudnak gondolkozni". Teljesen úgy értelmezi, hogy van az ember meg van az állat. Az állat elvan ott ahova rakod, nincsenek (tudatos) gondolatai ezért nem tudnak boldogtalanok sem lenni.

Mellesleg a lány akoről beszélek egyébként egy teljesen korrekt, intelligens ember. Azért ezt hoztam föl példának, mert nagyon sok ember viszonyul így az állatokhoz.

De persze ez nem mindenhol van így. Például a buddhizmus valamint a hippik és sok szubkultúra hordozza azt a mentalitást, hogy minden életet tisztelni kell.

2014. febr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!