Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok? Ez szerintem...

Mit gondoltok? Ez szerintem az állatkinzás iskola példája. Mit tudok ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömnél van 2 macska akik rettenetesen el vannak hanyagolva. Férgesek ,bolhásak ,és ugy néz ki ,mintha macskanáthájuk is lenne. Egy sz*r összetákolt kutyaházban élnek. Meg nincs előttük se kaja se viz. Én felajánlottam ,hogy örökbe adom őket és állom az állatorvosi költségeket de megtagadták a segitséget. Mit tehetnék_???Képek!!!


[link] -a házikó

[link] - a kiscica mocskos vizet iszik


[link] -Videó róluk és a környezetükről



2014. febr. 7. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell, hogy folyamatosan legyen előttük étel.

És nekem a videó alapján nincsenek éheztetve.

2014. febr. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Abszolút nem tűnnek soványnak. Az én macskáimnak is hiába van tiszta vize, a pocsolyából isznak. Csinálj nekik rendes kibélelt házat, adj féreghajtót és bohairtót, ezzel tudsz segíteni.
2014. febr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Az, hogy egy ház össze van tákolva nem jelenti, hogy már rögtön rossz, valójában egy kicsi házat pont, hogy jobban ki tudnak fűteni és melegebb lesz. A macska amúgy se hülye, keres magának menedéket ha akar.


A víz pedig nem attól lesz iható, hogy kristálytiszta. Valójában az én állataim rendszeresen inkább a pocsojából isznak, pedig önitatójuk is van. Csak éppen ez a klóros szutyok nem kell nekik.


Abból ítélve, hogy a macskák barátságosak, valószínűleg rendszeresen foglalkozik velük ember, máskülönben teljesen vadak lennének.


Szóval igen, csak szerinted...

2014. febr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Miből szűrted le, hogy férgesek és bolhásak? Ne haragudj, de a videó nem alkalmas arra, hogy eldöntsük, milyen a helyzetük. Túl rövid, a kép egyfolytában remeg, és ide-oda cikácik a felvétel. Én csak azt látom, hogy több tányér is van előttük, tehát valószínűleg kapnak is enni, mivel egyik sem tűnt kórosan soványnak. Az, hogy egy kutyaházban élnek, még nem jelent állatkínzást, ha nem is meleg, de legalább szélvédett. Sok macska hóviharban is a küszöbön kénytelen aludni a falunkban, kitéve a hónak és jeges szélnek. Na az már állatkínzás.

Esetleg ha aggódsz értük, vihetsz nekik rendszeresen kaját, vagy vehetsz állatpatikában vény nélkül féreghajtót, kérdezd meg a pontos használati utasítást, és add oda a gazdáiknak. Ha már ott van, biztos beadnák nekik. De a féreghajtó adása kinti cicáknál is elég 3 havonta.

2014. febr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tűnnek elhanyagoltnak. Én nem tartanék macskát ilyen körülmények között, de jobb húsban vannak, mint sok környékbeli macska. Ha segíteni akarsz, akkor adj nekik féreghajtót, meg bolhanyakörvet, etetni ne etesd! Egy macska előtt nem kell, hogy egész nap kaja legyen, és én is utálom, ha minden szomszédom falatja a macskákat, mert így nehéz kiszámolni a napi kalóriaigényüket, meg a vitaminadagolást. Szerintem hagyd békén az ismerősödet, és törődj a magad dolgával, mert ezt a macskás ügyed túlspilázod.
2014. febr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem láttál még állatkínzást és "rettenetesen elhanyagolt" macskákat. Egy dolgot tehetsz: ne szóljál bele.
2014. febr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem tűnnek elhanyagoltnak. Ha nagyon rossz soruk lenne, már elmentek volna. A macskák amúgy is találnak ételt, italt, menedéket, ha akarnak. Amugy meg szerintem egész szépek.
2014. febr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A felvételen egyáltalán nem tűnnek macskanáthásnak, nem is soványak, a szőrzetük is rendben van, egyszóval egészségesnek tűnnek. Szerintem nincs rossz helyük ott! Ha mindenképp tenni akarsz valamit, adj nekik féreghatót és cseppents rájuk bolhairtót. Ha nőstény valamelyik akkor ivartalaníttatni kellene, sok helyen van most akció!
2014. febr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mind a kettő nőstény cica. Onnan tudom ,hogy férgesek ,mert a hátjóuknál látni őket. :(((


Hát jól van akkor ,majd adok nekik féreghajtót meg bolhairtót.

2014. febr. 7. 20:24
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! A látottak alapján, a körülmények lehetnének jobbak, viszont nem kínozzák őket! Egészséges és kövér cicáknak tűnnek! :)
2014. febr. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!