Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért kellett megölni Mariust?

Miért kellett megölni Mariust?

Figyelt kérdés

[link]


Értem én, hogy beltenyészet és genetikai problémát okozhat, de ha már megszületett - és erről csak az állatkert tehet - a minimum, hogy gondoskodnak róla, vagy ingyen felajánlják, nem hogy még "nem tudják eladni"! Nem beszélve arról, hogy Afrikai bizonyos részein veszélyeztetett fajnak számít. Nem kell felhozni a tervezett vadgazdálkodást, tisztában vagyok vele mi a célja és hogy valósítják meg, de ez a zsiráf NEM ez a kategória.


Nagyon le vagyok adva az egész ügyön, az emberi marhaság egy tipikus példája. Az állatkert igazgatójának meg egy talicska szénre kellene vigyáznia, nem állatokra. Itt szakadt el végleg a cérna:


"Szörnyű butaság lett volna kidobni több száz kiló húst"


2014. febr. 9. 20:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
46%

szerintem el lehetett volna adni humán fogyasztásra is jó pénzért.


Egyébként én sem teljesen értem.

Egy herélés megoldhatta volna a beltenyésztés problémáját.

2014. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
67%
Felháborodtam én is a híren, mindenféle mocskosság megtörténhet a mai világban és ráadásul gyerekekkel végignézetik.... nem értem hogy hagyhatták ezt... az emberi fajnál nincs mocsadékabb az biztos...
2014. febr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
72%

Ők nem a születésszabályozás módszerét alkalmazzák, mint Magyarországon, hanem ezt. Ők ehhez hozzá vannak szokva és állítólag most ezt azért hozták nyilvánosságra, hogy a többi nép is elfogadja. De hát nem így történt.


Az állatkertek általában génbankként is működnek, tehát beltenyészetből származó egyednek nincs helye. Az a helyzet, hogy csak a helyet foglalja más, kitűnő tulajdonságokkal rendelkező állat elől, mert ez már tovább nem szaporodhat. És mivel ez jelentős mennyiségű hús, tényleg kár lett volna kukába dobni.


Szóval ezt a részét én megértem. Én csak azt nem értem, miért nem tudnak ők is átállni a születésszabályozásra.


A gyerekekkel meg nem végignézették a boncolást, hanem a látogatók saját maguktól mentek oda. Valami olyasmit olvastam, hogy aki zsiráfgondozó akar lenni, annak tisztában kell lennie az anatómiával is. És gondolom a gyerekek cuki kis zsiráfok gondozói akarnak lenni.


Abban viszont igaza van, hogy ugyan ez a helyzet pl. a szarvasokkal is, de azokkal nem foglalkozik senki. Semmivel nem különb a zsiráf a szarvastól...ja, hogy mert cuki.

Azzal pl. senki nem foglalkozik, hogy a disznóorrú békából van e még vagy már kihalt, mert az a legfontosabb, hogy hány édi-bédi új pandakölyök bukfencezik a kínai állatkertben.

2014. febr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem az volt a kérdés, hogy más állatfajokkal miként törődnek. Ha így nézzük már a méhek tömeges kipusztulását is fel lehet hozni példának ami persze, hogy fontosabb, mert ha nincsenek, akkor minden magasabb rendű élőlény kihal. Tehát nem igazán értem miért kötötted hozzá a témához, nincs köze a kettőnek egymáshoz.


Másrészt a válaszodban te is ezt írod: "génbankként is működnek" és itt az IS a lényeg. Most be lehet keverni az állatkísérleteket és sok minden mást a kérdésbe, de itt egy olyan intézményről van szó, mely tudományos célokon túl azért létezik, hogy több-kevesebb sikerrel próbáljon állatoknak jó környezetet biztosítani acélból, hogy az emberek közelebb kerüljenek hozzájuk, megismerjék őket, netán megszeressék és elfogadják, hogy mások is élnek még ezen a bolygón. Egy ilyen intézményben nincs helye egészséges állatok lemészárlásának csak azért mert valaki szerint "értéktelenek".


Mellesleg ha egy szakadt keverék kutyát elkezd valaki verni, akkor is ugyan ilyen reakcióim lennének. Ez a konkrét eset azért verte ki a biztosítékot, mert "a színpad közepén előadás alatt" követték el vastagon lesz@rva azt, hogy mi is az intézmény feladata és milyen hitvallás elvek kellene működnie. Ez utóbbiba ugyanis szerintem beletartozna az állatvédelem és az, hogy adott esetben egy beteg és elesett állatot is megpróbálunk megmenteni, az evolúció ellenére is, legyen az bármilyen ronda vagy undorító. Egy egészséges egyedet lemészárolni pedig totálisan ellentmond minden ilyennek.


Továbbra sem értem miért kellett megölni ezt a zsiráfot, nem látom át, hogy kinek okozott kárt. Azt pedig nem hiszem, hogy Koppenhágában annyira sz@rul állnának anyagilag, hogy ne találtak volna neki helyet. De szerintem Budapesten elfért volna, úgy is elpusztult két Zsiráf az utóbbi időben. Ja, hogy felajánlották eladásra és nem vette meg senki? És akkor inkább ledarálták párszáz kiló hús miatt, minthogy ingyen odaadják valakinek? Ha ez szerinted így normális, akkor nagyon más erkölcsi értékeket vallunk.

2014. febr. 10. 17:49
 5/37 anonim ***** válasza:
38%

Először is az előbb elírtam, fogamzásgátlást akartam írni, nem születésszabályozást.


Egy állatkert nem csak azért felel, hogy minden zsiráf szuperül érezze magát, hanem azért is, hogy a fajt egészségesen, tisztán fenntartsák.

Azért nem születés után ölték meg, hanem 2 évesen, mert ezzel próbálták "utánozni" a természetet. A vadonban egy csoportban több nőstény van mint hím. Tehát hímek elég gyakran szorulnak ki a csoportból és halnak meg. A gyenge hímek méginkább. Ha szaporodott volna, ugyanúgy "rossz" utód születik és a leromlás egyre nagyobb a generációkon keresztül.

Tegyük fel őt se, egy utódát se és azoknak az utódait se ölnék meg. Néhány évtizeden belül szerintem olyan nagy lenne a leromlás, hogy az állatkerti zsirápopuláción már meglátszana.


Ha pedig egy állatkertnél üresedés van és tényleg érdekli a faj sorsa, akkor a jó genetikájú egyedeket viszi tovább. Hiszen ez az állatkertek egyik fő célja.


"A tudományos igazgató szerint ez olyan, mint az oltás: most kicsit fájdalmas, de később jó lesz tőle."

2014. febr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Jó, aláírom, lehet, hogy igazad van, én ilyen mélyen nem értek a témához. De ha így is van, akkor miért nem herélték ki, mint ahogy az első hozzászóló írta? Sokkal emberibb bánásmód lett volna és ha tisztán a népszerűséget nézzük, egy plusz zsiráf mindig jó PR egy állatkertnek a cukiságfaktor miatt. Jó PR -> több pénz -> több "nem annyira cuki" állatfajról való gondoskodás és jobb tudományos munka.


Továbbra sem tudom elfogadni a "kényszervágást" ezen probléma megoldására. Még tisztán anyagi szempontból sem. Nem hiszem, hogy amit a hús árán nyertek, azt ne hozta volna vissza az a zsiráf élete alatt látogatószámban. Ha már a puszta anyagi oldalát nézzük.


Én ebben az egészben szimplán azt látom, hogy "ez volt a legkényelmesebb". Ez pedig számomra nem elfogadható egy állatkertben.

2014. febr. 10. 18:43
 7/37 anonim ***** válasza:
49%

Most olvastam, hogy ezt hívják "skandináv módszernek". Mármint, hogy hagyják megszületni, fel is nevelheti az anyja, majd lelövik és feletetik. Ott ez bevett szokás. Ez az elfogadott, törvény se tiltja.

Ez is most azért hozták nyilvánosságra, hogy tényleg elfogadtassák a többi emberrel. Csak nem úgy sikerült ahogy tervezték.

2014. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
58%
Ráadásul egy másik állatkert felajánlotta, hogy befogadja. Ennek annyi a lényege, hogy ők nem akarták megtartani, más állatkert meg ne keressen pénzt a mutogatásával. Milyen emberek lesznek azokból a gyerekekből akik ezt végignézték?! Szomorú világot élünk..
2014. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező, nem lett volna jobb a hiszti helyett kb. másodpercet fordítani arra, hogy találj egy értelmes hírforrást? Az index egy sötétzöld portál, ha te azt hiteles hírforrásnak tekinted, akkor meg is érdemled.


Minden kérdésedre válaszol a legelső google találat:

[link]

2014. febr. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Kedves #9. Egyrészt nem tudom mi jogon kérdőjelezed meg hírszerzési szokásaimat. Másrészt nem tudom mi köze a témához a magánvéleményed egy sajtóorgánumról. Kioktató, személyeskedő stílusod pedig visszautasítom.


Az általad említett cikkben több csúsztatás és félremagyarázás van, de elég talán csak egyet idézni:


"It was further confirmed that a contraceptive for giraffes has been developed in the last few years which allows females to be safely injected at a distance thus suggesting that Marius' birth was not inevitable."


Tehát elég lett volna egy szimpla injekcióval kezelni az anyját, ami biztonságos és hatékony megoldást jelentett volna a problémára. Ez egy élőlény, nem egy selejtes termék. Nem az a megoldás, hogy ledaráljuk és más állatokkal megetetjük.


Itt nem a szakmai kérdésekkel szállok vitába és nem "hisztizek" mint azt kifejtetted. Ez az állatvédelem kategória, nem az "egészséges géntenyészet" fórum. Senkinek nincs joga kivégezni egy egészséges állatot azért, mert nem illik bele az általa elképzelt genetikai teóriába. Ezt már megcsinálták emberek is, holokauszt volt a neve.


Továbbra sem látom értelmét és nem tudott senki sem értelmes magyarázatot adni. Az említett szakemberek magyarázata logikus, de rideg és nem életszerű. Ezek élőlények és a zsiráfok már rendelkeznek neokortexel, így vannak alapvető érzelmeik. Ez az állat tovább élhetett volna, semmi nem indokolta a kivégzését, csak egy bizonyos réteg által gyártott tudományos elmélet, ami meg nem is lenne probléma, ha tárgyakról lenne szó, de itt élőlényekről beszélünk.


Bár nem említetted, de logikus lenne az egyéb módon kivégzett állatokat felhozni példának. Felesleges beszélni, hogy mennyi állat hal meg természetes úton vagy élelmiszeripari célból. Attól, hogy milliók lesznek rákosak és halnak meg háborúban vagy éhínségben még ugyan úgy gyilkosság ha lelövik a szomszédodat.


Az összes válaszban csak egy génkészlettel kapcsolatos tudományos teóriát olvastam. Az eredeti kérdésemre választ kaptam. Olyat ami nem felel meg az értékrendemnek, de ez már egy másik kérdés.


Végül: az indexes cikk érzelmi töltettel bír, de az összes fontos tényt felsorolja rövid és közérthető formában. Ennek értelmében nem értem, hogy mi a problémád vele. A te általad linket szedet nem ad hozzá semmit az incidens lényegéhez, egyszerűen alaposabban körbeírja azt, de ugyan az a lényegi mondanivalója.


A további válaszaidban - ha lesznek - próbálj meg kulturáltabb lenni kérlek!

2014. febr. 11. 02:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!