Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hova lehet fordulni, ha az...

Hova lehet fordulni, ha az illetékes önkormányzat nem reagál a bejelentésre?

Figyelt kérdés

Még kedden írtam az illetékes személynek egy e-mailt a tapasztalatomról.

A lényeg röviden: 1 fiatal pit szerű szuka non-stop kennelbe zárva, aminek a mérete tuti nem haladja meg az előírt minimumot. 1 másik idősebb bullmasztiff szerű az udvarban.

Az udvarban és a kennelben is rengeteg! a kutyaürülék. Ez ugyebár nem csak csúnya látvány, de egészségügyi veszélye is van.

A bullmasztiff oldalán/hátsó lábán egy csúnya dudor/seb. Abból kiindulva, hogy a kakát sem szedik fel, nem hiszem hogy látta volna orvos a kutyát. Ráadásul nagyon le van fogyva, rendesen kilátszódnak a bordái.

Fényképet nem tudtam csinálni, mert a telóm nem alkalmas rá.

Kedden írtam a levelet, majd tegnap az "illetékes" főnökének. Ezidáig még el sem olvasták! a levelet (kézbesítési jelentés non-stop bekapcsolva).

Mint írtam, fényképet nem tudtam csinálni és kép hiányában még az állatvédőrséghez sem fordulhatok.

Mit tudok még tenni?


2014. márc. 7. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
menj el csinálj képet/videót telefonnal és állatvédőrség
2014. márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
bejelentes@orszagosallatvedorseg.hu vagy [link]
2014. márc. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem akarok senkit elkeseríteni,de nem fognak semmit csinálni.Napi több 100 ilyen bejelentés érkezik hozzájuk,nem győzik emberrel,pénzzel,munkával.

Lehet az ÁNTSZ-nek szólni,közegészségügyileg tényleg nem oké a dolog.

Van egy jegyző barátom,megkérdezem,ki a legfőbb felettes szervük,a csúcsgórék.

2014. márc. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%
Nem e-mailezni kellene az önkormányzattal, hanem tisztességesen bejelenteni. Közben helyi, környékbeli állatmentőknek telefonálni (szintén nem e-mailezgetni).
2014. márc. 8. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!