Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mifelénk sok a felelőtlen...

Mifelénk sok a felelőtlen állattartó. Mit szóljak be nekik?

Figyelt kérdés
Elegem van abból ,hogy folyoamatosan azért cseszegetnek mert ivartalanitattam a macskám és bent tartom. Mstmár vissza szeretnék vágni valami jó beszólással(Pl.Túl drága. Mihez képest???Az évi 2 alom felneveléséhez???)Ilyesmiket várok.A tiz kifogást már olvastam.Esetleg van itt más is aki hasonló helyzetben volt/van???

2014. márc. 8. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Miért nem magaddal foglalkozol, miért mással? Miért akarsz lesüllyedni a szintjükre?
2014. márc. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az évi két alom felnevelése meg a 10 kifogásos szöveg ezeket az embereket nem fogja meghatni. Ugyanis ha lefial náluk a macska akkor kb.megtartanak annyi kölyköt amennyit el tudnak ajándékozni a többi sorsát meg megoldják egy vödör vízben. A megtartott kölyköket meg legfeljebb 6-8 hetes korukig etetik (addig nem esznek még sokat) akkor sem extra táppal legfeljebb maradékkal vagy tejes kenyérrel utána viheti őket akinek kellett. Üdv a való világban.

Amúgy ezzel a jobb vagyok mint te hozzáállással meg a beszólogatással nem fogod őket megváltoztatni, legfeljebb megsérteni. Annak meg mi értelme.

2014. márc. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Nekünk úgy lett két lány macskánk 3 éve, hogy a szomszédtól gazdasági menekültként kertünkbe költöztek. Ivartalanítva lettek, kertben vannak tartva télen is, építettünk nekik macskaházat, bejáratán takaró, párnázott kutyaház szerű , naponta kapnak egyszer kaját, és kb. hetente egyszer simogatást. A mi mércénk szerint ez a normális, az már nem, ha valaki az állatot házba viszi vagy állandóan tapogatja.


Gondolkodtam azon is, hogy a macsekok ivartalanítása önző cselekedet volt-e, boldogabb lenne-e az életük enélkül. Régen falun természetes volt a szaporulat "elrendezése", de a mi "túlcivilizált" városi lelkünket ez már megviselné (húst megesszük, de a csirke nyakát nem vágjuk el, ne legyen benne csont, hogy ne érezzük hogy állat volt mentalitás jellemző ránk).

2014. márc. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos tudom ,hogy milyen a való világ :(((
2014. márc. 8. 20:21
 5/10 anonim ***** válasza:
10%
Van egy olyan érzésem, hogy egy 4 fal között luxus macskakaját evő, állatorvoshoz is rendszeresen vitt ivartalanított macskának rosszabb az élete, mint egy hagyományos falusi módon tartott macskának.
2014. márc. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez így van, akkor miért irják mindenhol azt, hogy egy kinti macska átlag életkora 3-5 év (én is tapasztalom, etetek kinti kóbor macskákat), a bent tartotté 10-12 sőt nem ritka a 16-18 év sem (persze függ sokmindentől, genetika stb..). Az a tapasztalatom, hogy a kinti macska szabad, azt tesz amit akar- ha így nézzük jobb élete van? nem tudom. A kóbor városi macskának nem igen. Autók, kutyák, velejéig romlott emberek, betegség, fagy, éhezés..

Pedig haszunkra van. Nélkülük a városban élő emberek napi szinten kerülnének testközelbe patkányokkal. Vagy nem?

Egy lakásban tartott macska, ha foglalkozva van vele szerintem lehet boldog. És egy kinti fagyoskodó, beteg, éhező macska is lehet boldogtalan.

Szoktam levinni nekik élelmet. Van hogy elfogy, van hogy napokig nem is járnak erre. De a macskák száma folyamatosan változik. És általában 1-3 évig látom ugyanazt a macskát. Aztán eltűnik. Nem látom többet.

2014. márc. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vidéken lakom.Épp most beszélgettem egyik szomszédommal.2 ivaros lány macskájuk és egy kandúr van.Évente állítólag egyszer ellenek a nőstények egy darabot,azt mindig megtartják.A fiatal macskák jövő évre elfogynak,autó,kutya,mérgezés végez velük.A valóság az,hogy a kiscicákat születésükkor élve elássák,egyet meghagynak.Azt mondták,az nem baj,ha valamelyik macskájuk megdöglik,lesz másik,minek mászkált el.

Ha az ember szól nekik kutya-macska ügyben,akkor lerázzák azzal,hogy mi közöd van hozzá?Ez vidék,nem város.

És folyik minden tovább,mint addig.

2014. márc. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell velük foglalkozni.

Ne hagyd, hogy cseszegessenek, ennyi.

Senkinek semmi köze ahhoz, hogy te ivartalanítod a macskádat és neked sincs közöd ahhoz, hogy a szomszéd nem.

2014. márc. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz ilyenről, hogy élve elássák a kismacskákat, akkor jelentened kell. Állatkínzásnak minősül.

Vagy írd meg privátba a címüket, majd én feljelentem őket. És bejelentem még pár helyen.

2014. márc. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves előző!!! Értékelem a segitőkészségedet és én is szivesen feljelenteném ezeket a hülyéket. Csakhgy én sajnos szerbiában élek is itt sztem egyenesen hülyének néznének ha ezzel bemennék a rendőrségre. Az állatvédő szervezeteinknek pedig még tápra sincs pénzük.
2014. márc. 10. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!