Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tudunk tenni ilyen esetben?

Pancsi01 kérdése:

Mit tudunk tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni,a lényeget leírni.

Panel házban lakunk a földszinten, van egy 6 éves tacskó kutyánk. Eddig semmi gond nem volt,senkivel, viszont 5 hónapja fölénk költözött egy fiatal pár, és azóta folyton kötekedik a férfi, hogy tüntessük el a kutyát a házból. Mondván,hogy egész nap ugat, nem lehet tőle pihenni, és hogy állatkínzás amit csinálunk, és ha nem tüntetjük el,akkor majd ő elrendezi a kutyát amikor kint lesz (szokott az erkélyen nézelődni a kutyus). Tudni kell, hogy amikor elmegyünk a boltba, vagy fel a városba,akkor ugat utánunk, kb 5-10 percig,jóban vagyunk a szembe szomszéddal és ő szokta mondani hogy akkor vakkangat és utána csendben van. Egy héten 1x fordul elő,hogy 8-4ig magában marad, de délben akkor is haza jövünk hogy kivigyük pisilni. pl én reggel 7kor kelek ki az ágyból és a kötekedős szomszéd állítja hogy 7kor már ugat a kutya, holott amíg itthon alszik valaki, addig a kutya is alszik,(velünk az ágyban :D )este/éjszaka sosem ugat,nappal is csak a postást,vagy ha idegen megy a lépcsőházban,vagy ha magában marad(akkor vagy 10 percig utánunk),vagy ha valamelyikünk haza jön és örömében,de könyörgöm még fényes nappal meg sem szólalhat mert ez itt lakik?! ha elmegy az ajtó előtt odaveri a lábát, volt már hogy beszólt a kutyának,jah és volt olyan is, hogy délelőtt 11kor húst vertünk és ledübögött...mit lehet tenni? tanácstalanok vagyunk :( annyira szeretjük ezt a kis szőrmókot,mint ha gyerekünk lenne



2014. márc. 18. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki,hogy oké,elköltözünk a kutyával,elcseréljük a lakást egy népes cigány családdal,van is rá jelentkező.Eddig 10 esetből 10-szer bevált :)

Aztán majd azoknak ugathat.

2014. márc. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez jó amit az előző mond!!! De a viccet félretéve szerintem szólj egy állatvédő szervezetnek.
2014. márc. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vicc!

Pár lakóhelyemen megcsináltam és utána mindenhol kuss volt.Egyik helyen ténylegesen cseréltem is.Később összefutottam a régi pofázós szomszéddal és sírva mondta,mennyivel jobb volt,mikor mi laktunk ott.Mondtam,így járt,ha gondja van,lehet megbeszélni a romákkal.

2014. márc. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, elgondolkodtató. Lehet kipróbáljuk. Valami megoldás kell,mert ez a helyzet már kibírhatatlan! Várom még a segítségeket! Köszönöm!
2014. márc. 19. 19:17
 5/6 anonim válasza:
100%

én megemlíteném a szomszédnak, hogy amennyiben rendszeresen -bármilyen formában- beavatkozik a normális életviteletekbe azzal kimeríti a zaklatás fogalmát, mely esetben kénytelen leszel feljelentést tenni ellene. Továbbá tájékoztatnám arról is, hogy a zaklatás bűncselekmény, míg az általa sérelmezett kutyaugatás (csendháborítás) csak szabálysértés. Szóval gondolkodjon el, ki jár rosszabbul, ha feljelent ő is téged :)


Kis megerősítés:

"222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki félelemkeltés céljából

a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy

b) azt a látszatot kelti, hogy más életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy közvetlenül veszélyeztető esemény következik be,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Ezzel szemben:

2012.évi II tv

"195. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el."


Szerintem elég meggyőző még akkor is, ha nem akarod valóban feljelenteni :)

2014. ápr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,ezt meg fogom mondani neki,ha legközelebb szólni fog. Persze nem szeretnék hivatalos ügyet ebből,de ha neki ez kell...mivel normálisan beszélni vele nem lehet.
2014. ápr. 5. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!