Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ti, hogy vagytk ezzel? Szerint...

Ti, hogy vagytk ezzel? Szerintem csodálatos.

Figyelt kérdés

Most van az Animal Planet-en az Állati dolgok című sorozat(emberek nevelnek fel vadállatokat). Szóhoz sem jutok olyan szép történetek ezek.A múltkori részben egy orángutánt(chantek) nevelt fel sikeresen és tanitott meg jelbeszédre egy ember. Az Orángután ma 36 éves és az atlantai állatkertben él. Egy időben be volt zárva egy kutató központba.Depresszióba esett ő is és a nevelő is. Könnyeztem ,annyira meghatott a dolog(ma már mindenki boldog).A mai részben pedig egy elfántról volt szó(Aisha). A nevelő elutazott 2 hétre és mire visszajött az elefánt haldoklott. A stressztől amit a nevelő távolléte okozott egészségügyi problémákhoz vezettet.Az elefánt meghalt.Én szintén sirok.


Ti is ilyen közel álltok az állatokhoz??? Én ilyenkor mindig arra gondolk ,hogy mindig is voltak s lesznek is jó emberek.



2014. márc. 19. 20:12
 1/2 A kérdező kommentje:
2014. márc. 19. 20:15
 2/2 anonim ***** válasza:
33%
Azért ezzel vigyázni kell, szép dolog, ha az embernek van szakértelme, és elárvult vadakat ment meg mondjuk az éhhaláltól, ami a sorsuk lenne az anyjuk nélkül, és ez szerintem is nagyon nemes cselekedet, amit sokszor én is megkönnyezek. De van a másik véglet (ami tudom, hogy nem ez a műsor, de ez is az animal planeten ment), amikor a nő gyerekpótlékként felnevel egy állatot, kisgatyát ad rá, meg saját szobában tartja, nyilván itt is meglesz a ragaszkodás a két fél között, de ez már igencsak önzőség. És ez az a konkrét eset volt, amikor a nő gyerekként felnevelt csimpánza egyszer csak bekattant, és lezabálta a csaj barátnőjének az arcát, úgy, hogy a gazdival már szinte minden gondolatátvitellel működött, mégis egy aberrált állapot, egy félhalott nő, és egy kilőtt csimpánz lett a vége. És hogy a kérdésedre visszakanyarodjak, nagyon közel állok az állatokhoz, és mindent megteszek azért, hogy a kutyáim, macskáim, lovaim, és többi állatom minden szükségletét maximálisan kielégítsem, de nem szabad elfelejteni, hogy ezeknek az állatoknak másak az igényeik, mint egy embernek, és ha valaki ezt nem képes felfogni, és a saját képére próbálja alakítani az állatát, akkor az állhat bármilyen közel az állatához, és viszont, sosem fog nekem természetesnek hatni.
2014. márc. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!