Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan lehet a kullancsokat...

Russs kérdése:

Hogyan lehet a kullancsokat megelozni?

Figyelt kérdés
a kutyusom 1 eves es meg soha nem volt benne kullancs, es nem is ertek a kiszedesehez mit kll tenni?
2014. márc. 23. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Megelőzésre lehet kapni többféle spot on (rácsepegtetős) készítményt, illetve különféle nyakörveket. Ezek egyébként nem csak kullancs által okozott fertőzés ellen, hanem bolha ellen is védenek, persze egyiknél sem lehet 100%-os eredményre számítani.


Kiszedni pedig csipesszel célszerű, viszont a potrohot semmiképpen sem szabad megnyomni. A kullancs fejtora (ami a kutya bőrébe van nagyrészt fúródva) tövénél kell csipesszel megfogni, és lassan kihúzni.

Persze léteznek egyéb praktikák, ha nincs csipesz. Pl cérnaszálat ráhurkolni a kullancs feje köré,és azzal kihúzni. De szerintem érdemes beszerezni egy csipeszt.

A kullancsot eltávolítás után érdemes elégetni.

2014. márc. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amikor a mi kutyánk kullancsos volt akkor az állatorvos egy direkt erre a célra szánt csipesszel szedte ki őket a kutyusból. Azóta mi is vettünk otthonra.A neten lehet rendelni 800ft-ért.


Ja igen és az állatorvos egy tál vizbe rakta a kiszedett élősködőket.

2014. márc. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem fontos a csipesz, kézzel is ki lehet szedni. Csak ne nyomorgasd, hanem mikor megfogod húzod is. Ha benne marad a feje, majd kilökődik később. Nekem régen mindig azt mondták,hogy az óra járásával ellentétes irányban kell kihúzni. Erre valaki azt mondta, hogy nem menetes a feje a kullancsnak. Egy lehet hülye logikai magyarázatom, ha én kapaszkodok és egyenesen akarnak húzni megtartom magam, de ha rögtön csavarnak egyet a kezemen már nagyobb eséllyel engedem el .:)
2014. márc. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 zsuzsabazsa ***** válasza:

Én sem körülményeskedek. Megfogom a kullancsot a mutató és a hüvelyk ujjammal és kitekerem egy pillanat alatt. Nem kell nekem se csipesz, se cérna, semmi az égadta világon.

Idáig már sok kutyából több százat szedtem ki kézzel.


Csipesszel még a mai napig sem fejezném be.

2014. márc. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat :))
2014. márc. 24. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!