Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Milyen jogai vannak egy...

Milyen jogai vannak egy önkéntes állatvédőnek? és miben külömbözik egy állatvédötől? (elnézést ha más is feltette volna a kérdést, nálam nem müxik a kérdéskereső és ezért tettem fel)

Figyelt kérdés
2014. ápr. 2. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Eleve minden állatvédő önkéntes.Magyarországon nincs hivatásos,fizetésért dolgozó állatvédelmi szolgálat.A menhelyeken dolgozó gondozók kapnak fizetést,az állatvédők önkéntesként járnak ki pl.sétáltatni a menhelyekre.

Sem önkéntes,sem másmilyen állatvédőnek nincs semmivel sem több joga,mint bármely civilnek.Sajnos.

Állatvédőnek nincs joga pl.igazoltatni,kobozni.Utóbbit a rendőrség teheti meg esetleg,vagy a hatósági állatorvos,de sokszor még akkor sem teszik,ha nagyon muszáj lenne.

Akkor mit tehetnek?Jelzik a hatóságnak az állatkínzást és reménykednek a csodában.Ezt te vagy bárki ugyanúgy megteheted.Joguk van aztán az állatvédőknek saját pénzükből,idejükből menteni,amihez a legtöbb önkormányzat egy szem táppal sem járul hozzá.Örülnek,hogy nem kell a sintérnek fizetniük,mert a kutyab..i állatvédő úgyis eltünteti a kutyát a közterületről.A mi falunkban pl.pont ez megy.

2014. ápr. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ , de én még mindig olyan vagyok ha úgy adódik körülnézek a környéken , hogy a gazdik hogy bánnak a kutyusukkal , és én úgy mondom magam állatvédőnek hogy ha állatkínzást látok jeletem és stb .. ez gondolom így nem probléma , vagy tévednék ?
2014. ápr. 2. 17:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem probléma, ez (lenne) a normális reakció
2014. ápr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi :) megnyugodtam
2014. ápr. 2. 19:21
 5/11 anonim ***** válasza:

Dehogy probléma,bár több ilyen ember lenne!

Olyanra nem gondoltál,hogy elmenj önkénteskedni egy környékbeli menhelyre?

2014. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát nézd , sajnos időm nem lenne rá sajnos , meg 1 menhelyet néztem környékbelit , na oda én bizti nem mennék el mégha bottal rugdosnának , arra lusták volt eljöjjenek egy kutyóért , indok : túl messze van .
2014. ápr. 2. 21:07
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a választ :)
2014. ápr. 2. 21:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezért kéne pont megismerned egy menhely működését.Nagyon könnyen lehet,hogy nem lusták voltak,hanem:

-nem volt pénzük benzinre,hogy messzire elmenjenek,ugyanis a benzinpénzt nagy általánosságban nem fizetik ki nekik

-full teltházuk volt

-esetleg sérült,mondjuk balesetes vagy megkínzott kutyához kellett rohanniuk.Fel kell állítaniuk ilyenkor egy fontossági sorrendet sajnos

-lehetett olyan probléma már bent lévő kutyájukkal,pl.egy gyomorcsavarodás,amivel mindent félretéve rohanni kellett a kórházba,esetleg épp az egyetlen kocsival.

De lehet még millió ok,amire gondol az,aki ismeri a menhelyek működését.Nem kötelességük kimenni egy kutyáért bejelentésre,mivel erre ott a gyepmester.Annak a kötelessége,pénzt is kap érte meg egy csomó támogatást.Ez a világ legnagyobb üzlete.A menhely viszont nem kap semmit.

Fentieket csak azért írtam le,mert nem kell mindjárt rosszat feltételezni róluk azért,mert nem rohantak a kutyáért.Az is érdekes,ha egy menhelynek segítség kell,mindjárt nem hívogatják olyan aktívan az emberek,mint mikor bejelentenek egy kutyát és elvárják,hogy menjenek ki érte.

Melyik menhelyről van szó?

2014. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocsi , de nevet nem mondok , de a táv kb 55 km körül volt de még lehet annyi se , ez gondolom még belefért volna , de igaz ne vonjunk mindjárt le következtetéseket , de pipa voltam rájuk . No a lényeg hogy egyenlőre marad ez a verzió és pár év műlva nem lesz késő ezt a dolgot megvalósítani , De kösz a választ.
2014. ápr. 3. 02:22
 10/11 A kérdező kommentje:
Mármint az önkéntességre gondoltam.
2014. ápr. 3. 02:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!