Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hol és hogyan tudnám feljelent...

Hol és hogyan tudnám feljelenteni őket? Vagy egyeltalán ezért feljelenthetem őket?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értek a lovakhoz de egy falubeli az erdőbe köti ki a lovait. Sokszor járok abba az erdőbe sétálni, és mindig látom a két lovat és nekem nagyon nem tetszik. Én túl hosszú szőrünek vélem őket ebből azt tudtam kikövetkeztetni hogy télen nem lehettek valami meleg helyen, és tudtommal nekik nincs is istállójuk. Korán reggel kikötik öket egy kb 2-2,5 méteres jötéllel az erdőbe hogy ott egyenek... nem valami nagy ott a fű szoval kevesebb mint 1 óra alatt letudják legelni. Valamikor este 7-8 óra tájt szokták őket hazavinni. Soványak, a bordáik is látszanak, a szőrük fura nem fényes.mint amilyennek kéne lennie, tehát zabot se kaphatnak. Nagyon koszosak, kitakaritani se takaritanak ki alattuk szerintem. Mikor arra megyek szedek nekik egy csomo füvet hátha még éhesek és mindig hamar bedarálják. Máma az egyik tégla törmelékeken mászkált mert oda.volt kikötve, rossz volt nézni. Tegnap pedig a kötél rátekeredett a bokájára és elis esett, a földet kapálták a patájukkal ott szenvedtek már szabadulni akartak. Van mikor bozotosba kötik ki ahol nagyon belegabajofik. Rákérdeztem azt mondták hogy az egyik angol telivér a mádik meg valamilyen deres. Ahhoz képest elég rosszul néznelnki. Valaki segitsen!
2014. ápr. 3. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a ló ki van kötve, koszos, nagy a szőre, nem ütközik semmilyen törvénybe. Ha csak a bordáik látszanak, az sem. Készíts róluk néhány jó fotót, amin látszik a soványság és hogy hová vannak kikötve, ha belegabalyodtak a kötélbe, annál jobb és küldd el őket a Noénak, a Zakuszka tanyának és a Bottyán Equusnak.
2014. ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. ápr. 4. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Valóban a Bottyán Equus "szakososott" kimondottan lovakra, és irtó lelkiismeretes egy csapat! Sok lovon segítetek már. Van honlapjuk és megtalálod facebook-on is őket. Bár remélem mostanra már sikerült megoldani a problémát. Lovasként szörnyű olvasni, hogy vannak ilyen szőrnyű körülmények között is lovak és egyáltalán állatok. :(
2014. ápr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát még sajnos nem sikerült megoldanom, de majd valamiz kezdek ezzel :)

És köszi :)

2014. ápr. 7. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!