Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kereskedésből ne vegyünk nyuszit?

Kereskedésből ne vegyünk nyuszit?

Figyelt kérdés

A tenyésztőnél foglalkoznak velük, szeretgetik őket, stb..

Kereskedésben pedig abban a kb levegő nélküli meleg helyen vannak, szinte mindenhol rosszul tartva, hamar leválasztja az anyjuktól, betegesek, stb.


És mégis azt mondják, hogy ne kereskedésből, mert csak támogatjuk a szaporítókat...

Ahányszor ebbe belegondolok, elkap a sírógörcs. Szegények rossz helyen vannak, betegesek, és azért születtek erre a világra, hogy aztán esélyt se kapjanak jobb életre :(


2014. ápr. 6. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Igazából fura dolog ez. A tenyésztőnél sokkal másabb, onnan jobb nyuszit venni, de ha kereskedésben veszik a nyuszkót akkor a szaporító is elleti őket hisz van rá kereslet. Mondjuk van aki hobbiból tenyészti őket és rendes helyről adja a boltba őket, vannak kivételek azért.
2014. ápr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
SEHONNAN nem kell nyuszit venni,legalábbis húsvétit nem.Ha állandóra akarod,akkor tenyésztőtől érdemesebb.
2014. ápr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kötekedj nyugodtan. 3 éve van nyulam.
2014. ápr. 7. 17:20
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg a rágcsálómentőktől örökbe fogadni?
2014. ápr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Miért gondolják az emberek, hogy akkora óriási különbség van szaporító és tenyésztő között. Sokan mondják magukat tenyésztőnek, mégsem azok. És ha valaki tenyésztő, még az sem garancia arra, hogy "szeretgeti" a kisnyulakat. Valójában meg mindegyik a pénzre megy, különben nem adnák el az állatokat. Szerintem a legjobb, ha egyiket sem támogatjuk a pénzünkkel. Inkább menj el egy menhelyre, onnan hozz valamilyen állatot, akit így legalább megmentesz. Általában vannak rágcsálók is mindig. Nyulak is vannak, deguk, még madarak is, mert sok felelőtlen ember van, akik aztán lepasszolják szegényeket.
2014. ápr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Karácsonyra vettél-e rénszarvast????Akkor húsvétra nyulat miért???
2014. ápr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

DE NEM ÉRTED, HOGY NEM AKAROK MÉG EGY NYULAT?


MIÉRT NEM LEHET EZT MEGÉRTENI?

2014. ápr. 8. 17:54
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
A kérdésedből ez nem volt egyértelmű. Attól még nem kell mindenkit lehordani.
2014. ápr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De cuki vagy hogy sajnálod őket, jó még egy ilyen állatbarátot látni, mint amilyen én is vagyok. Szerintem jobb tenyésztőtől, pont amiatt amit leírtál az állatkereskedésről..Én is annyira sajnálok minden állatot, még a szomszédban lévő láncra vert kutyát is, akármennyire is gondoskodnak róla, akkor sem szabad. meg mindenkit akit nem tartanak jól. Bocsika, ez egyáltalán nem tartozik ide! :) Átadnád a nyuszidnak a puszimat? :D
2014. ápr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!