Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogy lehet egy görénynek,...

Hogy lehet egy görénynek, vagy egy valamilyen dió lopó állatnak csapdát késziteni?

Figyelt kérdés
a padlásunkon van valamilyen állat és a diót rágcsálja de még nem láttuk. hogy lehet befogni valamilyen csabdát tudtok alyánlani?húsvétig irjatok!

2014. ápr. 17. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Helyesírásra ügyelj! Egyébként padláson meglehet a nyest is a bűnös, elég nehéz őt elzavarni egy fészekből. vagy még a patkány és egér is hordja a diót rendesek elfelé. Én ajánlom hogy vagy nézzétek át a padlást, keltsetek zajt, egy bottal mozgassatok meg mindent, hátha tovább áll. A másik ami még jó az az élve befogó csapda. Láttál már ilyet, szaküzletekben vadászboltokban mezőgazdász üzletekben lehet kapni. Bele csalit tegyél, diót, húst, akármit és vársz. Éjjel tevékenykednek jobban ezek az állatok, a csali láttán bemennek és lecsapja a két ajtót az állat. Utána a sorsa már rajtatok áll. Vagy egy nagy mezőn elengeded hogy mégse pusztítsd el szegényt vagy nem tudom. 1 hete én ezzel az élvefogóval egy kan rókát zsákmányoltam el, ami lopta a baromfiudvaromat. Szóval jó kis szerkezetek
2014. ápr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Görény nem eszik diót, nyest is ragadozó. Pele, mókus, egér, patkány lehet, ilyen kaliberben gondolkodj, ha csapdát vennél. Én is az élvefogót javaslom, kevesebb mocskot hagy és nem kell problémáznod a mérgek miatt sem. (Plusz környezetbarát.)

Gazdaboltokban biztosan árulnak, még a használatát is elmagyarázzák. Olyan 3-5000 forint körül láttam a neten árakat, elég jó, strapabíró csapdák, tehát többször tudod majd használni. Érdemes a kedvenc ételét betenni csalinak, ilyen kisrágcsálónál ez változó, a pelének pl. a mogyoró jön be nagyon, az egereknek a müzli, a patkánynak a szalonnabőr.

Ha van erdő a közelben, akkor érdemesebb mogyoróval, tört dióval csapdázni, ha nincs, szalonna, müzli megfelelő. Ez nagy valószínűséggel megfogja. Ha semmi nem használ, kell egy macska.

2014. ápr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 emir72 ***** válasza:

Itt találsz tanácsokat a beazonosításához és a befogásához is:

[link]

2014. ápr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!