Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hol a HATÁR? Berepült egy...

Hol a HATÁR? Berepült egy lódarázs a szobámba! Épp a 2 ablakkeret közé szorítottam! Gondoltam kivégzem! . Aztán úgy láttam ki is engedhetem! Így is lett! Ezek után elgondolkoztam mindenen! Ha egy szúnyogot lecsapok. Ezt miért mentettem meg.

Figyelt kérdés

#állatvédelem határai
2014. ápr. 28. 09:03
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Baktériumok..stb, milliárdjait pusztítom el pillanatonként, -No persze szaporítom is "őket" -
2014. ápr. 28. 09:12
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Bár a hobbi célú vadászat legális (ahol inkább élvezetből, mint a húsáért, bőréért gyilkolják az állatokat) a határ szerintem az, hogy élőlényt (növényt is) csak akkor pusztítunk el ha az számunkra, környezetünkre káros, és jogszabályok, társadalmi normák megengedik. (jogi példa: védett állatot akkor sem pusztítunk, ha kárt okot, pl. sün, rigó, társadalmi norma példa: magyar ember lovat nem vág le és húsát sem fogyasztja, pedig a jog nem tiltja.)
2014. ápr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Az élet minden formája fontos, és az elsődleges cél az élet megmentése.

Én pl. nem ölök meg semmit ami engem békén hagy, azaz nem jelent rám nézve közvetlen veszélyt, mint pl. a szúnyog. A darazsat, méhet dongót ki lehet engedni, az nem arra hajt hogy megcsípjen. Egyszerűen csak rossz helyre keveredett.

2014. ápr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

09:31: nem ettél még lókolbászt? :DDDDD

A darazsakat én is kiengedem, ha tehetem, mivel alapjában véve nem árt senkinek, csak ha piszkálják. A szúnyog meg a légy viszont teljesen más kategória.

2014. ápr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ez azért valamelyest érthetőbbé teszi ezt az egészet!

Sajond nem mind..

2014. ápr. 28. 09:38
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A lódarázs veszélyes. Én sem nagyon merem lecsapni, félek a csípésétől, úgyhogy én is inkább kiengedem, ha lehet, és nem üldözöm. A szúnyogtól nem félek, így azt leütöm bárhol. Ez van, az élet igazságtalan. :P
2014. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Élvezetből ölni vagy kényszerből. Nem mindegy.

Ha ki tudom engedni, sosem ölök meg egy rovart sem. A szúnyoggal az a gond, hogy eleve nem az a célja, hogy kimenjen a szobából, mint mondjuk egy betévedt darázsnak vagy lepkének. A szúnyogháló jó megoldás erre, és eleve nem áll elő ilyen helyzet.

2014. ápr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
43%

Hát nálunk ez mostanában nem járható út. Az utóbbi időkben majdnem minden évben darázsirtást kell csinálnom a házunkban. Tavaly 11!!! fészket találtam a folyosónk plafonjában egymás mellet amik dugig voltak lárvákkal, mellettük kb. 1000 kifejlett darázzsal.


Nah, azóta ha meglátok egy darazsat is kifújóm rá a fél chemotox-os dobozt és még kétszer rá is csapok a dobozzal, 6 réteg wc papírba tekerem és lehúzom a wc-n.

2014. ápr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagysággal függ össze. Minél kisebb egy állat, annál "könnyebben" öljük meg. Én is így vagyok, ha a légytől nagyobb, akkor már nincs szívem leütni.
2014. ápr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Minden számit

még a bolha által terjesztett kórság?

(ő is csak élni akar)

-program-

tehát eljutunk a biológiától kezdve az informatikáig?!

2014. ápr. 28. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!