Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Tényleg nem kell sajnálni a...

Tényleg nem kell sajnálni a nagyüzemi állattartásban élő állatokat? Úgy sem tudják mi az a szabadság/jó élet?

Figyelt kérdés

A haverom aki egyébként eléggé utálja az állatokat nincs is állata egyszer volt hala azt is hagyta megdögleni azt mondta, hogy nem kell sajnálni a nagyózemi állattartásban az állatokat, akiket bezsúfólnak a ketrecbe egymás hegyén hátán, meg sosem látnak napfényt...


"Ügy sem tudják mi a friss levegő, szabadság, füves rét, egész életükben be voltak zárva, miért akarnának kimenni a napfényre, a fűre ha azt sem tudják, hogy létezik?

-Na azért ezt ne mondd! Te is szívesen mész nyaralni a Horvát tengerpartra, meg múltkor ki volt Spanyolországban 1 hetet???

-Ja, voltam, de én tudtam, hogy létezik... A csirke, sertés, marha, nem tudja, hogy létezik fű, napfény, rét, legelő, hát minek akarna oda vágyni?

Amiről nem tudsz, az nem hiányzik!"



Igaz ez? Mondom, nem szereti az állatokat Ő egy valamit lát egy szarvasmarhában=húst+bőrt. = kaja+bőrkabát!


De tényleg egy állat azt sem tudja, hogy van szabadság, füves rét, így nem tudnak sajnálkozni a rácsok mögött?

Valami érzésük csak van, hogy" rossz, hogy minden nap agyon taposnak" nem?



2014. máj. 10. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az állat is ismeri a fájdalmat, félelmet, lehangoltságot...
2014. máj. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Azt tudják,hogy nem érzik jól magukat.Érzik a zsúfoltságot,mozgáshiányt,durva bánásmódot.

Konkrétan nem tudják,milyen lenne egy legelőn,de azt érzik,hogy a jelenlegi helyzetükben nem jó nekik.

Láttam múltkor egy videót,ketreces tartásban élt csirkéket vettek meg és engedtek szabadon egy állatvédők által üzemeltetett farmon.Az állatok először azt sem tudták,mi a fű,rá sem mertek lépni.Aztán szép lassan felfedezték a világot és látszott rajtuk,hogy boldogok.

2014. máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Egy videó arról, amikor telelés után kiengedik a teheneket. Könnyfakasztó az örömük:


http://www.youtube.com/watch?v=kUZ1YLhIAg8

2014. máj. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Már hogyne kéne sajnálni. A haverod érzelmi intelligenciája igen alacsony, gondolom őt eleve úgy nevelték, hogy az állat egy tárgy, annak nincsenek érzései, csak az ember érez. Undorodok ettől a gondolkodásmódtól. Nekem személy szerint nem az állatok levágásával van problémám, mert az, hogy falun állatokat tartanak, ellátják, normális életük van, majd levágják egy elfogadható, természetes dolog. De az, hogy hormonokkal és gyógyszerekkel nyomják tele, a végsőkig kizsigerelik, tényleg napfényt nem látnak, futószalagon gyilkolják őket, az egy teljességgel elfogadhatatlan dolog.

A szarvasmarhákról belinkelt videón meg elbőgtem magam, tényleg könnyfakasztó az örömük.

2014. máj. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

dehogynem érzik hogy rossz nekik:( Mi vettünk egy kis bocit 1 éves volt, sosem volt kiengedve az istállóból, akitől vttük mondta hogy nem jámbor vigyázni kell vele.

Csináltunk neki egy kis istállót karámmal, amikor betereltük olyan boldoagn ugrándozott. Mióta itt a jó idő kijár minden nap legelni egy nagy telekre, és ez a "vad" boci igazi kis pusziosztó lett, elvárja hogy simogassuk.Végre látszik rajta hogy jól érzi magát:)

2014. máj. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Platypus ***** válasza:
100%
A haverod utálja az állatokat és "hagyta megdögleni"= halálra kínozta a saját halát. Szerinted mennyire releváns a véleménye az állatkínzásról?
2014. máj. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem hiányzik nekik mert nem ismerik de érzik hogy a nagyüzem nem a természetes élő helyük. Valóban lehetne javítani az életkörülményeiken de az pénz kérdése amire vagy sajnálják a pénzt vagy nincs rá. Néhány állat szerencsés és Mari néni kertjében él, de a többi az üzemekben azért él hogy megegyük. Tudom kegyetlennek hangzik de ez az emberi faj, több milliárdan vagyunk és az emberek nagy része nem tud haszon állatott tartani. Ha minden család farmon élne nem lenne szükség a nagyüzemekre. Az állatokat pedig azért vágják futó szalagon mert ezzel időt nyernek, sokkal gyorsabb mint pl. az otthoni disznó vágás amivel ráérnek mert nem kell határidőre előállítani az élelmiszert. A csirkék ketreces tartásáról pedig annyit hogy sokkal jobb volt nekik mint ez az alternatív tartásmód amit az új szabványok elő írnak.Ezzel az új módszerrel kevesebb a tojás (ha nem a fészekbe kerül, vagy ha a fészekbe is kerül de szennyezett akkor az létojás) a ketrecesbe csak kigurult a tojás, a tyúk pedig 1-2 évig tojik a ketrecbe ahol senki nem bántja mert az alternatív módszer az életébe kerülhet mert ha valamelyik állat rászokik a kanibalizmusra a többi pedig eltanulja tőle akkor kinyírják egymást.Az 1-2 lejárta után eladják őket Mari néni meg veszi és a tyúk vígan rohangál még jó pár évig a baromfi udvarba. Tudom kegyetlenségnek hangzik de a nagyüzemi állatok azért élnek, halnak hogy mi emberek élhessünk, aki pedig jobb életfeltételeket biztosíthatna nekik az nem fog mert csak a haszon érdekli.
2014. máj. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

A haverod nem látott még szenvedő állatot?

A teheneket pl. elszakítják a borjuktól,tele nyomják őket antibiotikummal hogy több tejet adjanak.

ja!és egy olyan kicsi karámban vannak,hogy meg se tudnak fordulni,meg rá vannak kötve egy csőre ami le szívja belőlük a tejet.aztán 8,9 éves korára le roncsolódik és le vágják.

ehhez képest egy tehén akár 40 évig is élhetne.

ez (szerintem)felháborító,de az is amit a többi állattal művelnek egyesek!

2014. máj. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
azt a csövet amire ,,rá vannak kötve,, fejőgépnek hívják és azért van hogy az ott dolgozónak ne kelljen napi 2x az összes tehenet kézzel lefejni (1 fejés alkalmával több mint 10l tejet lead egy fejős) és fejésnél azért vannak kis helyen hogy ne tudjon kirúgni vagy arrébb menni mert a fejőgép csúnya sebet okozna neki mi közbe feji, a borjút azért választják el az anyjától hogy ne igya meg neki a tejét (persze az is kap a tejből csak ember adagolja neki) mert az embereknek kell a tej, ha pedig az állatok egész nap kis helyen vannak tartva (az előírásnak nem megfelelő helyen) akkor fel kell jelenteni a tulajt
2014. máj. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tévedsz, kedves 8-as válaszoló. A teheneket napi 2x, 3x fejik, egy fejés max. 20 perc, semmiképp sincsenek egész nap csőre kötve :)

Az igazi jó tejes tehenek 6 évesen mennek vágóhidra. És lehetséges hogy egyes egyeek elélnek 30 évig is, de a legtöbb 15 éves kor után már nem ellik bornyút, nem ad tejet, viszont ugyanúgy megzabál napi 10 kg takarmányt, ami elég nagy költség...

Amúgy teljesen az ipari tartás elen vagyok, a háztáji sokkal állatbarátabb, és több embernek is adna munkát.

2014. máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!