Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez állatkínzásnak minősül,...

Ez állatkínzásnak minősül, vagy csak kemény bánásmódnak?

Figyelt kérdés

A szomszédban van 2 német juhász keverék. Nagyon aranyosak, rendületlenül védik a házat, ha gazdiék hazajönnek, nagyon örülnek. Viszont megfigyeltem, hogy mind a 3 gazdi (apa,anya,gyerek) olyan lekezelően beszélnek velük, pl. takarodj innen, dugulj már be te büdös sz.r, stb,stb.

Nem látszik rajtuk, hogy bántanák őket, és saját szemmel én sem láttam még, csak azt látom/hallom, hogy hogy beszélnek velük.

Nyilván tudom, van százszor rosszabb helyzetű kutya is,de még is, nem értem, hogy miért beszélnek így.

Mit tehetnék? Azt már próbáltam, hogy direkt előttük én beszélek szépen a saját kutyámmal, vagy a szomszéd kutyákkal, de semmi..


2014. máj. 27. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha csak így beszélnek a kutyával, az nem állatkínzás. Ez nem fizikai bántalmazás.
2014. máj. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%

A beszédmódot kifogásolod, de a baj máshol van.

Az állatok nem értik meg az emberi szót. Teljesen mindegy, hogy az trágárság vagy negédeskedés. Behívhatod azzal is, hogy tészta. Ha azt szokta meg, arra fog odamenni hozzád. A leírt szavakra nem reagál, értelmét nem tudja.

Viszont egy falkának csak egy vezére van, nem három.

Ha hárman akarnak uralkodni felette, az nagyon nem jó.

2014. máj. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Kicsit nagyon túlreagálod az egészet.
2014. máj. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem állat kínzás de ha lekezelően beszélnek velük,akkor ez csak a szomszédot minősíti.

Nevelési céllal rá is lehet szólni a kutyura hogy még is érezze mi az amit nem szabad,általában egy két kutyánál ez elég is,de amelyiket jobban hajt a vadászösztön ,azzal többet kell foglalkozni.

Ha csak nem kedvességből trágárak,akkor nem is tudom minek nekik kutya hogy ha nem szeretnek velük foglalkozni!

2014. máj. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Azért az állatszeretetnek is megvan a határa ,ez már jócskán a ló túloldalán van. A kutyának teljesen mindegy mit mondasz , a hangsúlyt érti leginkább. Nyugodtan hívhatod büdösdögnek nem fog megsértődni.
2014. máj. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem állatkínzók, csak simán prolik.
2014. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy túlreagálom, de én soha nem tudnék ilyen hangnemben ilyeneket mondani a kutyámnak, főleg úgy, hogy szerencsétlen állat semmit nem csinál, csak örül, hogy végre hazajön valaki.
2014. máj. 27. 14:54
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk is van három kutya. A szomszédban meg baba. Vékonyak a falak, és mi is rájuk szólunk ha hangoskodnak. A szomszéd valószínű csak annyit hall, hogy : kussolj már a k....va istenit! Ezt érti meg és befogja a száját. Azt viszont nem látják amikor gügyögünk nekik. Meg azt se amikor puszit adnak pl amikor beszélünk hozzájuk. Igaz nem is láthatják, mert benti kutyák, és kikéreckednek a kertbe, de fölöslegesen ne hangoskodjanak. :-)
2014. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Csak ők folyamatosan ordibálnak a kutyákkal, én egyszer nem hallottam őket normálisan beszélni velük. A gyerek meg régebben direkt azt játszotta, hogy a focilabdát a kutyára célozza, és hiába rászóltam, másnap ugyanúgy folytatta. Szerencsére kinőtte (elvileg), mert már 2 éve nem látok ilyet. Nyilván azért szólnak így hozzájuk, mikor hazajönnek, hogy ne legyenek útba, vagy ne koszolják össze a ruhákat, de szerintem nem ez az értelmes módja a nevelésnek. Miért van az, hogy én 3 kutyát a "nem szabad" szóval rendre tudok utasítani úgy, hogy egyszer nem ordítottam rájuk ilyen durván, nem is ütöttem meg, csak szimplán elértem a falkavezérséget, más meg nem érzi át a kutyanevelést..
2014. máj. 27. 15:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Tudod nem mindenki lehet tökéletes,nem mindenki néz utána hogy még is mi lehet a helyes kutyanevelés.

Nem hiába mondják azt hogy minden kutya olyan amilyen a gazdája!

Lehet be kéne dobni nekik egy Cezra Milan dvd-t :) Lehet az talán segítene is nekik ,vagy jól megsértődnének .

Amúgy ha jól tudom ,vannak olyan kutyasulik ahol azt gyakoroltatják a kutyákkal,hogy mikor a gazdi hazamegy akkor nem is szabad velük foglalkozni egy kis ideig...Most akkor katonát képeznek vagy egy barátot?

2014. máj. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!