Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az Atev Fehérjefeldolgozó Zrt...

Az Atev Fehérjefeldolgozó Zrt a cicámból macskatápot csinált?

Figyelt kérdés
Ezt lehet a kultúra és közösségbe kéne írnom. Tehát elütötték a kedvenc cicánkat, egy gyönyörű cirmos-brit keverék, a szomszéd lépcsőjén halt meg. A szomszéd lefotózta, csöngetett nálunk, de mindenki dolgozott. Erre felhívta /valószínű ezeket/ a neten keresztül. Hát rosszul lettem, hogy még a végtiszteletet se adják meg a kis állatoknak. Az más, vágóhídi melléktermék, meg egy vadállat, még a vadászok is kürtszóval megadják a végtiszteletet egy vadállatnak is, ezt nem lehet minősíteni. Komolyan, ezt nem gondoltam volna.

2014. jún. 3. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
A szomszédod a gerinctelen, illett volna bevinni a tetemet és megvárni míg hazaértek és odaadni.
2014. jún. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Állati takarmányba is keverik fehérjedúsításra, szóval lehet, hogy épp egy tyúk eszi majd meg. Tudom ez nem nyugtat meg. A szomszédod meg egy kötschög. Neki a macskád csak egy fertőzésforrás volt, akit sürgősen el kell távolítani, és nem egy szeretett élőlény.
2014. jún. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Ez még semmi...Nekem kiszökött a 21(!)éves macskám aki egyébként egész életében bent élt.Mi lett vele???Megfogta a szomszéd kutyája ő meg kidobta a városi kukába a tetemet.Volt nyakörve címmel és névvel ellátva.Chippelve is volt. Elmentem oda ahová kidobta a cicát de már nem volt ott a tetem. Be kereteztettem róla egy képet és az aljára meg ,hogy 1987-2O1O
2014. jún. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Vannak istennek szarvatlan marhái...
2014. jún. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
Kérdező, hogy gondoltad, a szomszéd beviszi a hűtőjébe, a becsináltleves meg a túróstészta közé teszi? Vagy a fagyóba a libamájhoz beszorítja?
2014. jún. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk tavaly szinte ilyen meleg időben (na nem ennyire, de mégis meleg volt) halt meg a beteg macskánk, és alig feküdt ott a földön, már jöttek rá a legyek. Nagyon dühítő volt. Mármint hogy szegény halott állatkánk, és még a sírját se kezdtük ásni, a legyek már ott voltak... Eltemettük hamar. Míg én sírt ástam, a család a legyeket zavarta el róla... :-(


Na most ha ráadásul a te macskádat el is ütötték, biztosan nyílt sérülése is lehetett, arra a szemét legyek még jobban szagot kapnak ilyen időben, és rögtön beköpik petével. Az is borzasztó látvány.


Hát ettől függetlenül én biztosan nem vitettem volna el, ha biztosan tudom, hogy a szomszéd macskája. Inkább alaposan letakartam volna, hogy ne férjenek hozzá legyek és másnap reggelig vártam volna, addig hátha hazajönnek...


De egyrészt vannak, akik egyből intézkednek, ha nem a saját ügyük, akkor is...

Másrészt az is benne lehet, hogy talán túl rémisztőnek találta a látványt, és jobbnak találta, ha rögtön elviteti, mert már úgysem kelthető életre és legalább ti nem szembesültök vele, megmarad szépen az emlékezetetekben. (Bár ezzel ellentmond, hogy lefotózta. Meg is mutatta a képet? Vagy rákérdezett, hogy akarjátok-e látni?)

Továbbá az nem merült fel benne, hogy ti inkább elásnátok a kertben... Elástátok volna? Van aki attól iszonyodik.


Az ATEV állati fehérjelisztet és zsírport készít. A kutya- és macskaeledel gyártó cégek mind vevői, szóval igen, kerül bizonyos százalékban a tápokba.

De másra is alkalmasak. Pl a zsírpor kozmetikumokba is kerül, hogy pontosan mibe, azt nem tudnám megmondani.


Sajnálom, hogy ez történt.

Részvétem!


Emlékezz arra, amikor még élt, és mielőtt újra macskát fogadtok be, oldjátok meg, hogy ne szökhessen ki! Macskabiztos kerítés... Mindent lehet, csak akarni kell!

2014. jún. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem volt rajta semmi sérülés, és nem is volt csúnya.Mivel lefotózta a szomszéd, és mikor kapcsolatba kerültünk átküldte a képet e-mailen. Nagyon szép volt még halottan is, mivel ez egy brit rövidszőrű-cirmos keverék volt, és kis növésű nagyon. Május 27.én éjszaka nem is volt még nagyon meleg. Úgy nézett ki mint egy rajzfilmen, hassal feküdt a földön a két kis hátsó lába kinyújtva hátra, a mellső lábai meg a teste mellett behajlítva, a feje meg kicsit oldalra, a szemei csukva. Nagyon sajnálom szegényt. Beszéltem egy állattenyésztő mérnökkel, azt mondta, azért így halt meg, mert valószínűleg a gerince tört el.
2014. júl. 21. 11:15
 8/9 anonim válasza:
100%

Nem egyáltalán nem készítenek belőle tápot, mivel háziállat ezért Soltra kerül, mint ' es kategóriájú különösen veszélyes állati melléktermék, illetve hulladék, ott pedig megfelelő eljárással kivonják a tetemből a zsírt, amelyből úgynevezett technikai állati zsírt állítanak elő, úgynveztt "száraz" módszerrel. Ha érdekel akkor tudom részletezni... (A technikai állati zsír a vegyiparban, mosószeriparban, valamint biodízel gyártásra használható fel.)

a többi rész vagy húspépként biogáz erőműben való égetésre kerül, vagy pedig helyben elégetik.

2014. nov. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, még sosem hallottam ezekről, mesélnél róla részletesebben ? Pl. a technikai állati zsirról
2020. nov. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!