Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi számít állatkínzásnak...

Mi számít állatkínzásnak konkrétan?

Figyelt kérdés

Idézet a BTK-ból: "a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,"


Mi számít indokolatlan bántalmazásnak? Ha kirakok egy egércsapdát? Lelövöm a patkányt légpuskával? Esetleg a gyümölcsöst, veteményt károsító (egyébként nem védett) madarat kilövöm?


2014. júl. 5. 11:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Pont ez a gyenge pontja a törvénynek. Egy kalap alá veszi az állatokat. Holott az egeret írtjuk, a patkányt is :))
2014. júl. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van megkülönböztetés a kártevőkre vonatkozólag. Én mondjuk egyiket sem irtom. Nem is tudnám.
2014. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Madarat kilőni szerintem nem szabad, az már más kategóriába esik (vadászat?). A kártevők irtása legális.
2014. júl. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam az idevágó részt az állatvédelmi törvényből:

"11. § Az állat életét elfogadható ok vagy körülmény nélkül kioltani nem szabad. Elfogadható oknak, körülménynek

minosül különösen az élelmezési cél, a prém termelése, az állományszabályozás, a gyógyíthatatlan betegség, sérülés, a

fertozésveszély, a kártevok irtása, a másként el nem hárítható támadás megakadályozása, a tudományos kutatás.

"

2014. júl. 5. 12:17
 5/15 A kérdező kommentje:
Már csak az a kérdés hogy mi számít kártevőnek?
2014. júl. 5. 12:19
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát a védett madarat akk se lehet kilőni. Milyen madarral van bajod?
2014. júl. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Pl. Seregélyt lelőhetem? Nem védett.
2014. júl. 5. 14:19
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lelőni semmit nem szabad. Ha van fegyvered, gondolom ismered a használatára vonatkozó szabályokat.
2014. júl. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Lillus04 ***** válasza:
45%

Ha egércsapdát raksz ki az nem allatkinzas.

Az az állatkinzás amikor 40 kutát egy nagy kartondobozbantatunk és nem adunk nekik enni inni.

VAGY ha testileg bantalmazod: rugdosas, örökletes sérülés

Remélemm sokat segitettem

2014. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a törvény alapján kell megítélni, mi az állatkínzás, hanem józan ésszel, empátiával. Tehát minden kínzásnak számít, ami kínlódást, szenvedést okoz. Teljesen mindegy, hogy milyen állatról van szó, védettről, vagy kártevőről. Csak akkor ölj, ha muszáj, és ha muszáj, akkor a legkevesebb fájdalomokozással.
2014. júl. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!