Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Tényleg nem lehet segíteni?

Tényleg nem lehet segíteni?

Figyelt kérdés
Második szomszédunkban egy kutya minden nap sokszor fájdalmasan ugat.csak a szívtelent nem bántja ez.

2014. júl. 18. 06:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem is tudod, mi történik odaát?

Lehet, hogy beteg,és lehet, hogy gondozzák, csak a gyógyszerek nem hatnak olyan gyorsan. Bár valószínűbb a verés vagy ilyesmi.

Szerintem kérdezz rá a gazdától, de ne közvetlen, hanem körítve, óvatosan. Esetleg, ami durvább megoldás, hogy a kerítésen átlesel.

2014. júl. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A magyarázatban nem írhattam ami itt következik,mert ott csak 250 karaktert lehet írni.

Tehát:Az esetet leírtam az Orpheus Állatvédő Egyesületnek,segítséget remélve. Válaszuk: "A gazdának jelezze a helyzetet a kutya ellátása az ő feladata és felelőssége."

Bár évek óta nem beszélnek hugommal,ő hivta fel telefonon,mondva,hogy vállalná az elaltatás költségét. - Minket se vet fel a pénz,de az elaltatás nagy segítség lenne akutyának és persze nekünk is. A felhívott mondta:"Nem pénzkérdés."

Biztos,hogy nem verésről van sz,hiszen akkor másképp ugat. Talán öreg,talán beteg,szóval mindenképpen segítségre szorulna.

Én megtettem amit jónak láttam. Ide is azért írok,hogy aki tud,adjon valami jó tanácsot.

És még valami: Kérem azokat akikh iszik,hogy van Isten,imádkozzanak,hogy segítsena kutyus baján.A módott bízzuk RÁ.

Talán nem mindenki tudja: Isten nem a sok beszdű imát hallgatja meg,hanem ami szívből jön. Talán ennyi is elég: "Istenem könyörülj azon a szerencsétlen,szenvedő Kutyán."

2014. júl. 18. 16:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha annyit tudsz jelenteni, hogy ugat, az nem elég. Ha látod, hogy nincs előtte víz, vagy beteg, vagy nem elég hosszú a lánca, azt érdemben be tudod jelenteni. De arra senkinek sincs ideje, hogy ugató kutyák gazdáival beszélgessenek, mikor tömegével kerülnek be a sérült, beteg, elhagyott kutyák.
2014. júl. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy hülyének gondolsz,de attól én még nem vsgyok hülye. én értelmes szöveget írtam azt,hogy szenved. A gazdája szövegében is benne van a magyarázet: "Nem pénz kérdés." Nem azt mondta,hogy nioncs a kutyának semmi baja.

Ezt ugyan hiába is mondta volna. Olyan kutya nincs amely minden nap sokszor fájdalmasan ugat.

Örülnék ha valaki egy épít jellegü választ adna.

2014. júl. 18. 21:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Megvan a véleményem az Orpheus Állatvédő Egyesületről, de most nagyon igazuk van. Előbb tudni kéne mi a baja a kutyának mielőtt segítséget kérsz az állatvédőktől, mert arra, hogy "ugat a kutya" senki nem fog kimenni. Egyszerűen túl kevés információ.

Pl. beszélhetnél a szomszédoddal, hogy "olyan keservesen ugat a kutyus, minden rendben van vele?" vagy átleshetnél a kerítésen vagy valami.

Ha találsz valami törvénybe ütköző dolgot (túl rövid a lánc, nincs előtte víz, kezeletlen sérülése van stb.) akkor tudnak az állatvédők tenni valamit.


Sajnos nagyon meg van kötve az állatvédők keze. Tavaly volt ilyen esetem, szintén szomszéd: az nem elég, ha az ember hallja, hogy rendszeresen szétveri a kutyáját, szemtanú kell vagy látlelet. Az ürgét azóta lecsukták másért, kutya új gazdinál, de nagyon nem bántam volna, ha sikerül ráverni az állatkínzást is.

2014. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
CSak annyit láttam,hogy kezdetben a kutya ott feküdt a fűben.Napokon át, elmenni nem tud.Tehát van valami baja.Ott hejben kiáltja: Hu! Hu! Hu! Többször,mint itt írom,és sok esetben. Mért lenne fontos ennél többet tudatni? Azt se tartottam szükségesnek tudatni,hoga a feleség.vakvezetésre tanítja a más kutyát. Nem,mert a lényeges dolog a kutya szenvedése. Bármiképp csűri-csavarja valaki a tényállást,épp az marad aminek megszünni kéne: a kutya szenvedése.
2014. júl. 19. 06:23
 7/9 anonim ***** válasza:
szólj a helyi állatorvosnak, hogy mit hallasz és ő talán majd kimegy hozzájuk.
2014. júl. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyomd fel a szomszédot az Állatvédőrségnél kérve a névtelenséged megőrzését, vagy akár álnéven egy erre a célra regisztrált e-mail címen: [link]

(a név és az e-mail cím megadása plusz a körülmények leírása elegendő, ha aggódsz a névtelenségedért akkor mondhatod azt is, hogy járókelőként séta közben vetted észre a kutyust)

Ők kapcsolatban állnak a rendőrséggel, onnantól átveszik az ügy intézését.

2014. júl. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsokat.Nem tudom mi történt,de ma már nem hallottam a kutya ugatását.Az e-mail talán egy másik esetben (bárcsak ne lenne) még hasznomra válhat.

Ha volt valaki aki kérésemre Istenhez küldött egy fohászt azt is köszönöm.

Rmélem ez az ügy ezzel lezárult.Búcsúzom köszönettel.

2014. júl. 19. 21:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!