Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A viszonylag hosszú szőrű...

A viszonylag hosszú szőrű kutyafajtáknak lehet vágni a szőrét? (pl. német juhász, berni pásztór, újfunlandi)

Figyelt kérdés

2014. júl. 29. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha melege van akkor miért ne.. ne azt nézd mi a divat hanem hogy az ebnek jó legyen. Nekünk pl palotapincsink van ami hosszúszőrű,nyáron mégis elvisszük kozmetikába és lenyiratjuk a szőrét mert megbukkadna a nagy hőségbe.
2014. júl. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, kiváncsiságból írtam, mert amikor én is megyek kutyát sétáltatni ( nekem egy agár keverékem és egy beagle-m van ) látom, hogy sétáltatják a nj, és ezen néha elgondolkozom, hogy nem lenne-e nekik jobb úgy.
2014. júl. 29. 18:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Ma már mindenféle kutyának lenyírják szinte kopaszra a szőrét, igazából nem véletlen nőtt nekik olyanra amilyen.Az én havanesem rövidre nyírt szőrrel is hőgutát kapott, ugyan úgy mint mikor hosszú szőre volt.
2014. júl. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A hosszú szőr szigetel is. Ha lenyírjak, akkor már nem.
2014. júl. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Szerintem nem véletlen h 1 kutyának hosszú szőre van ! Nyáron minden kutya vedlik és a felesleges "öreg" szőrt elhagyják .Odafigyelő gazdi kifésüli .A kutya is kifekszik a napra .,pedig biztos h nem barnulni akar .(kuvasz )
2014. aug. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wiki2001 válasza:
Az ujfnlandinak nem szabad vagni csak fesulni mert akkor elvezszti a szore a viz szigeteles (nem azik at a szore ) es a bernathegyinel se szabad
2014. aug. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!