Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért vannak ilyen sok felelőt...

Miért vannak ilyen sok felelőtlen állattartó?

Figyelt kérdés

2014. aug. 7. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Mert a kultura alaja a csalad. A csaladban meg jatszmaznak az emberek igy megszokjak h mindent indulatok alapjan kell csinalni
2014. aug. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Alapja. Elirtam
2014. aug. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Mert utálunk felelősséget vállalni az állatainkért. Egytől-egyig meg akarjuk keseríteni "kedvencünk" életét, mert ők is megkeserítik a miénket. A gondozásuk értékes időt és pénzt rabul el tőlünk. - írhatná egy felelőtlen állattartó.
2014. aug. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

Figyelj Kedves Kérdező!

Írd le pontosabban mire érted a "felelőtlen" szót.

Oké?

2014. aug. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Felteszem én helyetted.

Miért van ilyen sok felelőtlen ember, aki egy társat, egy életet eldob magától, mert sokat eszik, ugat, kapar, ugrál, vagy éppen nem illik az időbeosztásához a sétáltatás. Könnyebb nekik kidobni, kirakni egy autóból, vagy zsákbakötni őket és agyonverni, mintsem vállalni a felelősséget.Vagy legalább egy kis időt adni még nekik másik gazdihoz való jutás előtt. A gond az hogy nagyon sokan a családjukat sem tisztelik, becsülik, akkor mit várunk hogy álljanak egy állathoz? A fiatalsággal kéne kicsit intenzívebben foglalkozni, hogy álljanak máshogy az állattartáshoz, a sok hülye iskolai tanóra helyett, be lehetne iktatni egy felelős állattartás órát.

2014. aug. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Inkább mesélek pár történetet!


Valamelyik idióta majom megkérdezte itt, hogy hozott haza a tengerpartról remeterákot és beletette egy 10 literes akváriumba. Szerintem ez több, mint felelőtlenség hazahozni egy állatot, aminek a tartásáról semmit sem tud. De hazahozta, mert neki tetszik.

Vagy tele van az akvarisztika témakör túlzsúfolt csodaakváriummal. És csodálkozik, hogy hullanak a halai.

2014. aug. 7. 16:11
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Érdekes, mindenki egyből kutyára gondolt, mert hogy abból is van bőven. Úgy értem felelőtlen tartóból. De senki nem asszociált vízi állatra és tényleg milyen igaz: Szegényeket még inkább tárgynak tekintik, pedig sok esetben még körültekintőbb gondozást igényelnek. Nekem pl. eszembe nem jutna hazahozni tengeri élőlényt, megutaztatni, majd bele tenni a jó kis klóros csapvízbe. Nem értek hozzá, lehet megél benne, de nem tudom, ezért nem tesztem. Hogy másnak nincs ennyi esze, az talán azért van, mert szerencsétlenek nem hogy beszélni nem tudnak, de alkatuknál fogva még gesztikulációval sem tudják kifejezni, ha valami nem tetszik nekik. Szóval a sok paraszt úgy van vele, hogy amíg mozog, addig biztos jó.
2014. aug. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, melyik az aki lepontoz, de ne tegye, mert nagyon is van abban valami amit az eddigiek írtak.
2014. aug. 7. 16:29
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
Biztos az pontoz le aki magára ismer a leírtak alapján. Addig amíg az emberekben nem tudatosul hogy az állatkínzás nem buli egy állatnak addig semmi nem fog változni. És igen sajnos a kutyáknál és a macskáknál a legrosszabb a helyzet, mert a többi állat nem nagyon éli meg azt hogy egy menhelyre kerüljön, senki nem fog bemenni és ellenőrízni hogy ergy hal egy papagáj hogy van tartva.
2014. aug. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!