Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek mit tegyek ha a...

Szerintetek mit tegyek ha a szomszédom nagy valószínűséggel agyonütött pár kiskutyát?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy azokat a kutyákat már visszahozni nem lehet, csak én gyűlölöm az ilyet! Imádom a kutyákat nekem is van és egyszerűen nem akarom ezt a dolgot csak így hagyni! Mert szerintem egy ember se tehet ilyet! Szerintetek mit lehet tenni ilyen helyzetbe?

2014. aug. 16. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem sajnos semmit nem lehet tenni. :( Az állatrendőrég nálunk nem működik úgy, mint Amerikában, vagyis nem fognak ez ellen bámilyen eljárást indítani.

Falun egyébként még ma is "elfogadott", hogy az újszülött kutyákat földhöz csapják vagy agyonverik. :(

Nekünk is van 3 kutyánk, én is imádom őket. Ha nem félsz az embertől, akkor esetleg szóvá teheted neki, és beszélhetsz a felelősségről, hogy nem ártott volna ivartalanítani a kutyáját, de nem hinném, hogy célt érnél vele.

2014. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Esetleg tolvajkergetők vagy tetovált állatvédők?
2014. aug. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Már ott elbukik a dolog, hogy "nagy valószínűséggel". Erre alapozva senki nem fog tudni semmit tenni.
2014. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen sajnos én is ezt gondoltam hogy semmit nem tehetek, csak rossz ezt így tudni :( Főleg hogy én reggel láttam hogy volt minimum 6 kiskutya és most délutánra már csak 1 és azt is mondták hogy csak 1 született..:(
2014. aug. 16. 15:18
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Büntetlenül nem maradhat, az biztos, mert a sz.rházi megint meg fogja tenni. Inkább agyonütik a kisállatokat, minthogy megelőzzék a születésüket.

Az olcsóbb.

Tipikus agyatlan parasztok.

Ezeket kellene egy lapáttal agyonütni, mind.

Én megírnám a Blikknek, Origónak, RTL-klubnak, stb...

2014. aug. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Megírnád a blikknek? És ha rágalom? Ez elég könnyen visszájára sülhet el. A nagy valószínűség, meg a szerintem reggel még 6 volt, most pedig már egy van nem elég feljelentéshez. Legközelebb minimum fotózz, és hozd szóvá a gazdánál, hogy ivartalanítani kéne. Falun laksz? Mert ott a szaporulat csökkentésére ez igen elfogadott módszer még.
2015. márc. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
54%

rossz válaszok!!! ill nem tökéletes


btk állatkinzás úgy megáll ha tudjátok bizonytani, hogy ki és hol ölt meg gerinces (rágcsáló vagy kártevők, KIVÉTEL NYEST) különösen haszon vagy kedvetelésből tartott álatot hogy az neki szenvedést okozott.

SŐT a jó hír az hogy nem évült el lásd alábbi 244§ / b pont Jogi tényállás:


Btk. 244. § (1) bekezdése szerint: „Aki


a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,


b) gerinces állatát vagy veszélyes állatát elűzi, elhagyja vagy kiteszi,


vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az állatkínzás


a) az állatnak különös szenvedést okoz, vagy


b) több állat maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza.”

2015. nov. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem dobj a postaládájába ivartalanításrol szóló szórólapot vagy beszéld meg egy ismerősöddel hogy amikor a közelben van akkor beszélgessetek az ivartalanítás fontosságáról hogy észrevegye magát.
2016. jan. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!