Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit csináljak a macskával?

Mit csináljak a macskával?

Figyelt kérdés
A feleségemnek lánykorban volt egy macskája.Most már három gyerekünk van,és persze megvan a macska is.Az egyik gyerek asztmás, allergiás a macskára is.Én is allergiás vagyok, ha csak hozzámér viszketek.Ennek ellenére becsülettel etetem,gondozom.A macska tíz éves senkinek nem kell,menhelyre se szeretném adni, de sokkal fontosabb a gyerekeim egészsége.Ti mit csinálnátok a macskával?

2014. aug. 25. 07:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is állítólag allergiás voltam a macskákra de nálunk esély sem volt a macskanélküliségre gyerekkoromban, falun minden szomszédnál volt, én meg kslányként mindig cicázni akartam. És milyen jól tettem! Nemhogy a macskákra nem vagyok allergiás (3-al élek egy lakásban) de semmi másra sem, sőt az immunrendszerem mint a vas!


Főleg gyerekkorban fontos az "edzés" az immunrendszernek különben felnőttkorban nem lesz miből védekeznie, ahogy a gyerek agya úgy az immunrendszere is most tanul, most a legkönnyebb formálni, nem szabad minden apró szösztől óvni. Nyilván itt most nem arra gondolok, hogy hozzáér a macska és csupa kiütés lesz tetőtől talpig és az húdejó, de ha csak kis hapci van meg viszketés még nem adnám fel.

2014. aug. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem válaszolónak. Ha mindentől megóvjátok, ami egy kicsit is irritálja, felnőtt korában sokat fog kínlódni. Nem szabad egy gyereket teljes steril környezetben nevelni.
2014. aug. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre szokták azt mondani, hogy egy kis kosz nem árt :D Ebben az esetben a macska.
2014. aug. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Allergiatesztet mar vegeztetek, vagy ez csak egy elkepzeles, hogy a macskara vagytok allergiasak?
2014. aug. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen.Ötünkből csak a feleségem nem allergiás a macskára.
2014. aug. 27. 05:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Allergiateszt szerint allergiás vagyok lószőrre,széna és szalmaporra.Ehhez képest lovász voltam és nem volt semmi bajom.Ennyit ér a teszt.
2014. aug. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden tekintetben csatlakozom az előttem válaszolóhoz!!!
2014. aug. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Egy tipp: menj el a problémáddal családállításra, mert ha ez örökletes, akkor van rá megoldás. A macska allergia a család női energiáit jelöli. Most lehet kinevetsz, de érdemes megpróbálni, másnak sikerült.
2014. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem gyerekkoromban végeztek allergiavizsgálatot, kimutattak olyan dolgokat, amikre egyébként ha a közelében voltam, semmi bajom nem volt a hétköznapokban. Szóval a fene tud kiigazodni ezeken.

Egyébként az allergia kezelhető, és van, ami meg is szüntethető. Én ajánlom a Pollengrape nevű teát (ne tévesszen meg az elnevezés), nekem rovarcsípéssel volt sokáig problémám, feldagadt, fájt, begyulladt, pár éve találtam rá erre a teára, kipróbáltam, és sokat enyhültek a panaszaim.

2014. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!