Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kidobott kiscicát találtam,...

Kidobott kiscicát találtam, milyen szervezettől kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma estefelé nyávogást hallottam a kertben, kimentem és egy kiscica álldogált az esőben. Valószínű, hogy kitehették az utcánkban. Ismerem jól a szomszédaimat és biztos, hogy nem valamelyik cicája. Pici cica még, szerintem 2 hónapos lehet....és nagyon sovány, be van gyulladva az egyik szeme és náthás is!Lehet sajnos ezért is dobták ki. Enni nem evett, tejet adtam neki és most a kis garázsban alszik, ahol külön be tudtam neki fűteni és betakargattam. Nekünk van két szobacicánk ezért nem tudom megtartani. És az a baj hogy ilyen betegen nem is tudok neki gazdát találni, szóval holnap az első dolgom lesz, hogy valamilyen állatvédő szervezettel felveszem a kapcsolatot. De nem tudom hogy megy ez....milyen szervezetet hívjak ilyen esetben akik kijönnének érte és állatorvoshoz is elvinnék?? Tudnátok írni állatvédő szervezeteket, akiket lehet hívni ilyenkor? Valaki volt már ilyen helyzetben aki hívta őket? Előre is köszönöm :)
2014. nov. 16. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Ezek Budapestiek

2014. nov. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sajna nem tudják befogadni, azóta más menhelyekkel is felvettem a kapcsolatot de helyhiány miatt nem tudják vállalni. De még próbálkozom még írtam pár menhelynek is, várom a visszajelzést......
2014. nov. 18. 12:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát én 5 darab kitett kiscicát találtam a nyáron, és mit mondjak, hogy szépen mondjam?...nem igazán álltak szóba velem. Még az sem, amelyiket évek óta támogatok. És nemcsak az adómból, hanem konkrétan kajával.

Ezentúl kétszer is meggondolom...

2014. nov. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó hír! Köszönöm a válaszaitokat. Nagy nehezen, szinte utolsó pillanatban ismerősöm vállalta a cicust! Vecsési vagyok, ő Maglódi és tegnap este levezetett hozzánk a cica már állatorvosnál van és bent is tartották mert beteg. De rendbe fog jönni :) Azért utolsó pillanatban mert nálunk az önkormányzatnál is kértem segítséget és megadták egy gyepmester ügye sintér számát, hogy ilyenkor őt kell hívni.....nem szívesen de fel hívtam tegnap előtt és mondta hogy kijönnek majd valamelyik nap de nem tudja mikor. Aztán ahogy barátosném felhívott hogy jön majd a cicáért, gyorsan hívtam a gyepmestert hogy ne jöjjön!! :D
2014. nov. 21. 14:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Előző kommentelő! Igen megértem sajnos nem szívesen állnak szóba ilyenkor az emberrel. És sokan azt írták nekem is, hogy látják milyen szép cica én biztos tudok neki hamar keresni gazdit, mert nem csak telefonálgattam hanem emailt is szétküldtem a cica képével. Valaki azt is írta, hogy ha már van két cicánk harmadikként el tudnám helyezni és tudnék gazdit találni neki....de én tudatosan is próbálok állatot tartani, mert inkább csak két macskát tartok mint hogy hármat úgy hogy 1 hiányt szenved valamiben! Vasárnap óta le se tudnám írni hány menhellyel meg alapítvánnyal beszéltem már és a végén már állatorvosokkal is beszéltem elsőként a miénkkel, de ők sem tudtak segíteni. Aztán beteg is azért is kértem sokaktól segítséget. De már kezelik!Náthás és a napokban már ment a hasa is.
2014. nov. 21. 15:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát én magamra maradtam az 5 apró cicával. Éjszaka keltünk, hogy etethessük őket, egy elpusztult az első héten, kettő akkor amikor már macskaformájuk volt, és már maguktól ettek. Köztük a kedvencem. Egyik óráról a másikra. Na, akkor majdnem feladtam.


De kettő megmaradt, és azokat már nem volt szívem odaadni senkinek. Most két ördögfióka, beleviszik a rosszba még a 4 éves ugyancsak jól nevelt régi cicámat is.:)

2014. nov. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha legközelebb kismacskát találsz, csak a gyeptelepet ne hívd! Nem fogják kezelgetni ha beteg, az első héten elkap vmi nyavalyát amibe belepusztul, vagy letelik a karanténja és elaltatják...ha az utcán hagyod is több esélye van mint ott
2014. nov. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!