Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tehetnénk mi civil emberek...

Mit tehetnénk mi civil emberek hogy radikálisan fellépjünk az állatkínzok ellen? (olvasd tovább alul kérlek)

Figyelt kérdés

illetve mit tehetnénk hogyan érhetnénk el hogy az állam szigorúbb törvényeket hozzon az ilyen kegyetlen emberekkel szemben?

Én próbáltam felvenni a kapcsolatot rengeteg "Állatvédő szervezettel"jó ha válaszolt 2...vicc...ahogy észrevettem mindegyik ilyen szervezet a honlapján csak az "adományozz x y számlaszámra"szöveget tudja erőltetni az emberekre nem pedig tényleg tenni valamit az állatok védelméért.



2014. dec. 14. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Kezdetnek takarìts a saját portádon ès szabad tartásban nevelt "húst" vegyèl, ellenőzött helyről.
2014. dec. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Valószínúleg azért nem válaszoltak, mert nem fotelharcosok, nem ülnek folyton a gép előtt, valószínűleg éppen kutyákat mentettek altatás elől, vagy más rászoruló állaton segítettek. Bárcsak mindenki negyed annyit tenne az állatokért, mint az ott dolgozók, munka család mellett...

Nem kell egyből ilyen nagyban gondolkozni, hogy hassunk a törvényhozásra, vannak apróbb de igen hasznos lépések.

Ha kóbor állatot látsz, nem egyből rohansz és szólsz az állatvédőknek, nem rájuk lőcsölöd az egészet, hanem Te is teszel valamit. (megeteted, biztonságos helyre viszed, kerítesz neki ideiglenes befogadót, majd segítesz a gazdikeresésben), ha rosszsorsú állatot látsz, megpróbálsz rajta segíteni (viszel neki kaját, hosszabb láncot, ólat). A félretett pénzedből menhelyeket támogatsz, vagy rászoruló állatgazdikat, vagy félrerakod és ivartalaníttatsz kóbor állatokat. Szólsz a szomszéd Mari néninek, hogy tegyen szalmát a tyúk alá. Mindenhol hangpztatod az ivartalanítás fontosságát

2014. dec. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Ja, még valami: az adományozást senki nem erőlteti az emberekre, fogadni mernék hogy nem messze a számlaszámtól írják, hogy várják ideiglenes befogadók jelentkezését, vagy önkénteskedni a menhelyükre. Szóval nem csak pénzzel lehet segíteni :)
2014. dec. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván kinn van a számlaszámuk, abból tartják el az állatokat. Szedj össze csak 20 kutyát, aztán próbáld meg ellátni őket a saját keresetedből... Bírom, mikor valaki elmélkedik, de csinálni semmit nem csinál. Nem kapcsolatot kell felvenni, mert ők nem fognak veled együtt elmélkedni arról, hogy "mit kéne csinálni". Ők CSINÁLJÁK azt, amit lehet, amire a törvény lehetőséget biztosít. Nem tudom, hogyan szeretnél "radikálisan" fellépni...és szerintem elsősorban nem is az állatkínzókkal kéne foglalkozni, hanem a megkínzottakkal. Van millió beteg, sérült állat, az rajtuk nem segít, hogy te arról ábrándozol, hogy majd módosítják a törvényt. Jó a törvény. Csak be kéne tartani.
2014. dec. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!