Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ezt fel lehet jelenteni?

Ezt fel lehet jelenteni?

Figyelt kérdés
anyukám ismerősének van egy puli kutyája. Láncon tartják kb 1 méteres. Etetik meg minden csak ritkán viszik sétálni. Fel jelenthetem?
2014. dec. 22. 12:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
Nem
2014. dec. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Igen.

1 méteres láncon nem lehet kutyát tartani.

2014. dec. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Janka néni ***** válasza:
58%
Vannak bizonyos fajták, amiket egyáltalán nem lehet megkötve tartani ( a puli is ilyen) és, ha még is ezt teszi valaki 5m hosszúságúnak kell lennie min. a láncnak vagy kötélnek.
2014. dec. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1. válaszoló miből gondolod? amúgy kölyök kutya ás az osztálytársam kutyája
2014. dec. 22. 13:32
 5/11 anonim válasza:
A szomszedunk kutyaja is 1 meteres lancra van kotve, feljelentettuk de nem csinaltak vele semmit.
2014. dec. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem feljelenteni kell, hanem a jegyzőnél bejelenteni, az ő hatásköre.

Vagy szólsz a helyi állatmentőknek/védőknek/menhelynek, hogy beszéljnek vele. Vagy te magad beszélsz vele.

2014. dec. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
oké ez biztos megtörténik
2014. dec. 22. 21:22
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Vagy megteszed azt amit az állatvédők is tennének: viszel neki jó hosszú láncot (pár száz forint), vagy felhívod a figyelmüket arra, hogy a puli terelőkutya, láncon szenved, akármilyen hosszú is legyen, és segítesz neki új gazdát találni. Vagy ha időd engedi elviszed sétálni. Nem éheztetik, van fedél a feje felett (gondolom), oltva chipelve van, a jegyző tojni fog rá
2014. dec. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Feljelentheted, de a rendőrség nem fog ilyen pitiáner problémákkal foglalkozni!

Az állatvédőket kell hívni ilyen esetben, és majd ők eldöntik, hogy mit kezdenek az üggyel!

(Nem úgy értem, hogy a rendőrség nem megy ki, de ha őket felhívod, max azt mondják hogy az állatvédőket kell hívni! )

2015. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 GreenLand válasza:

Nem értem miért kell egy állatot láncra verve tartani.

Aki szereti az állatokat az nem így bánik velük.

Én személy szerint átmennék,és beszélnék a gazdájával először szépen,érthetően adnám a tudtára,hogy ez elfogadhatatlan,és ha ezek után sem változtat biztos kapna egyet hátha abból értene...

Egyébként ,ha ezt így folytatja,és láncra verve tartja,akkor az a kutya 80%-os eséllyel lefog bénulni a hátsó lábaira.

Pulik amúgy is gyakran lebénulnak hátsó lábaikra idősebb korukra,mivel valami génhibájuk van,de szerintem ezzel a bánásmóddal kifogják belőle hozni.

2015. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!