Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet tenni a szaporítók...

Mit lehet tenni a szaporítók ellen? Nálam ez a kutyahirdetés kiverte a biztosítékot!

Figyelt kérdés
[link]

2015. jan. 3. 23:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Atyaég... most majdnem írtam valamit... Egyébként sajnos nem nagyon lehet mit tenni, amíg vannak ostoba emberek akik szaporítótól vesznek kutyát, addig sajnos van miből élniük..
2015. jan. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

"Fajtiszta újfundlandi"

ja, az anyjuk kuvasz 40 000 Ft

Anyám...

láttam már "70%-os XY kiskutyák, az egyik sérves, minőségi tápon nevelve", de még a táp nevét sem tudta leírni helyesen.

Elszomorító :(((

2015. jan. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nálam ez verte ki a biztosítékot: "Mivel az újfundlandi vérvonal dominál, tovább tenyésztésre is alkalmasak !! A szülők a helyszínen megtekinthetőek."
2015. jan. 3. 23:25
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Aki ilyentől vesz kutyát, hát arra nem pazarolnék szavakat.....

Szegény kis kutyulik. Nem tehetnek róla, hogy egy ilyen helyre születtek. :(

2015. jan. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Ez az egész oldal felháborító.
2015. jan. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem már csak a leírás szövege elrettent minden értelmes embert.
2015. jan. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha az embereket nem lehet jobb belátásra birni, hogy ilyen helyjröl ne vásároljanak kutyát, a tenyésztö meg nem törödik semmivel mert eltudja adni az ebeket, akkor a törvényt kell módosítani.

Kutya tenyésztés csak állami jogsival!

Melynek elérhetése szigorú feltételekkel van korlátozva.

2015. jan. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

A probléma sajnos a határtalan emberi butaság. Amíg van olyan barom, aki 40 ezret ad egy keverék kutyáért (amivel tele vannak a menhelyek és az utcák ingyen), addig kínálat is lesz.

Szerintem sajnos semmit nem lehet ellenük tenni. Max. úton-útonfélen "hirdetni", hogy ne vásárolj szaporítóktól, bár a többséget nem fogjuk tudni meggyőzni, mert egyszerűen nincs annyi eszük, hogy megértsék, miért ne vegyenek fajtatisztának hirdetett kutyát olcsón törzskönyv nélkül (pláne keveréket, mint ez is). Nem is értik, mert buták. De ha már egy-egy embert sikerül meggyőzni, az is valami.

2015. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Pont eröl van a szó, vagy az egyik módja vagy a másik. Ha a hegy nem megy Mohamedhez, Mohamed megy a hegyhez.

Ha a törvény szabályozza az állattenyésztést, akkor a butaság már levan állitva, mivel jószág nicsen ilyen tenyészöknél többé.

Minden céget bekell jelenteni, semmivel sem kereskedhet senki álami beavatkozás nélkül. Az állattal való kereskedést meg pláne szigorúbb törvény kellene, hogy irányítsa.

2015. jan. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Magában a hirdetésben sztem semmi felháborító nincsen, ennél cifrábbakat is látni, főleg a divatos fajtákra hasonlító kutyák között. Beteg, csökött, 4 hetes kiskutyák, napvilágot soha nem látó szukáktól.

Viszont szaporítani lehet, eladni lehet, kérhet érte 100 ezret is, ha neki úgy tetszik.


Nem az a baj, hogy hirdetnek, hanem az, hogy vásárolnak. A kereslet szabályozza a kínálatot.

2015. jan. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!