Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hajléktalan, bántalmazott...

Hajléktalan, bántalmazott kutya, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szóval egy budapesti lakótelepen élek, 1-2 hete ideszokott egy csöves, egy apró kutyával. Én is, meg mások is, elkezdtünk esténként kaját és vizet, meg pokrócokat odahordani nekik. Na, ma éjjel a csövi jól berúgva jött "haza" és úgy összeverte a kutyát, fájt még hallgatni is. Az biztos, hogy hajnalban lemegyek és ellopom tőle, de az is biztos, hogy itt nem maradhat, max pár órát. A menhelyeket nézegettem eddig, de mind azt írja, hogy várólista van, akkor mi a csodát csináljak? Nincs valami privát hely, kisebb, önkéntes állatmentők, bárki, akihez odavihetném? Fizetni tudnék a befogadásért, de itt sajnos tényleg nem maradhat csak egy fél napot. Pls help...
2015. febr. 4. 00:54
1 2
 1/12 anonim válasza:

Nincs ismerősöd akinél tovább maradhat? Próbáld meg ezt: [link]

Kistestű kutyákat nagyobb eséllyel örökbe fogadnak, úgyhogy valószínűleg gazdit is talál. :)

2015. febr. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az Illatos utat fel fogom hívni, de ha tele vannak és elutasítanak, akkor nem tudok kihez fordulni. Senki ismerőshöz nem állíthatok be itt a telepen, az apró lakásokban, hogy hoztam egy kutyát, bolhás, talán beteg, valószínűleg nem szobatiszta, nem lehet egyedül hagyni sem a lakásban... de légyszi' vigyázz rá, mert különben nekem is vissza kell őt paterolnom az utcára :(
2015. febr. 4. 02:39
 3/12 anonim válasza:
Még pár éve egy ismerősömmel találtunk egy kutyát, oda vittük, innen kb. negyed óra séta. Akkor befogadták, de most nem tudom van-e helyük. :( Ha nincs próbáld meg elérni az állatvédőket, hogy egy kutyát bántalmaztak, stb, kéne tudniuk, hogy ilyen helyzetben hova fordulj.
2015. febr. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lehet, a csöves még örülne is neki, ha bevinné a rendőr állatkínzásért, és akkor szabad a pálya.

Én meghirdetném a kutyát jó sok helyen, egyszer egy macskát is így sikerült elpasszolnom, akit befogadtam.

2015. febr. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért nem ártana felhívni a menhelyet. Egyrészt borulhat a várólista, ha nagy gáz van. Másrészt, ha kivonulnak az állatvédők, akkor lehet, meg rá tudják beszélni a fickót, hogy mondjon le a kutyáról. Harmadrészt, ha van ígéret egy menhely részéről, hogy X időn belül átveszik, akkor könnyebben lehet ideiglenest keresni neki, akár ismerősi körön belül is. (Nálunk is csövelt már így kutya, az volt a feltétele, hogy biztos ne maradjon a nyakunkon, mert megtartani sajnos nem tudtuk volna.)
2015. febr. 4. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak az Illatos utat ne! Ott a legnagyobb valószinűséggel ha nagyon rövid időn belül nem találnak gazdit a kutyusnak akkor elaltatják, ezzel pedig nem segitesz rajta. Ezen kivül is vannak állatmenhelyek, biztos van más is ahol befogadják.
2015. febr. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Melyik lakótelepen laksz?

2015. febr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
XVII. kerület. Épp egyezkedek a Noé állatotthonnal, de azonnalra ők sem tudják vállalni.
2015. febr. 4. 11:37
 9/12 anonim ***** válasza:
Az Állat és ember állatvédő ligát is megpróbálhatnád :)
2015. febr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne add be gyepire!! Oltatlan kutya pár nap alatt elpusztulhat ott. Állatvédőrség, Tetovált Állatmentők, Fehérkereszt, Bp-n rengeteg van. Keresd fel mindet amelyiket csak tudod. A rendőrséget is kihívhatnád rá, gondolom vannak a kutyán külsérelmi nyomok,
2015. febr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!