Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Farkas, vagy németjuhász...

Farkas, vagy németjuhász volt? Van okom félni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval ma mikor sétáltam le a suliba(nagyon messze lakok tőle) megláttam egy kutyát.De elég furán nézett ki.Farkasra hasonlított,vagy egy elég furcsa szürke szőrű németjuhász lehetett.Nem bírom eldönteni.Közel is van az erő,a Mátra alatt élek.Elképzelhető hogy esetleg egy farkas jött le?DE mikor az utsza végén voltam akkor ugye mégott volt a kutya,vagy farkas és egy eltépett láncot húzott maga után ami még a nyakán volt.Ellégé összefostam magamat.Félek hogy holnap reggel megint összefutok vele,és akkor már megharap.Mivel nem egy kis testű állat nem bírom felrúgni(bocsi hogy így fejeztem ki magam),de nem tudok már vele sok mindent kezdeni.Kicsi is vagyok.Mivel nem igazán egy barátságos kutyának tűnt nem iagián....hát...félek tőle.Mit tegyek?Kutya vagy farkas?:D
2015. febr. 5. 18:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

bocsi a helyesírási hibákért:

*erdő

*igazán

2015. febr. 5. 18:31
 2/11 anonim ***** válasza:
Csehszlovák farkaskutya, saarloosi farkaskutya?
2015. febr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem lehetett farkas mert lánc volt a nyakán. Lehetett ordas németjuhásy, esetleg saarloos farkaskutya. Ne félj tole, maradj nyogodt ha megint találkoznál vele, és semiképp se szaladj el.
2015. febr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Biztos,hogy kutya volt,nem kell félni:)

Egyébként nem valószínű,hogy neked támad.Ahhoz szerintem nagyon idegi roncsnak kell lennie+veszélyben éreznie magát.Egyszerűen kerüld ki..

Sajnos nálunk is rengeteg az ilyen jellegű kóbor kutya,és megmondom őszintén,hogy volt olyan,amikor én is inkább "menekülőre fogtam" a dolgot.De akkor se futottunk,csak egy gyors hátraarc,és elfordultunk az első mellékutcára.(mondjuk még messze volt a kutya,úgyhogy szerintem észre se vett minket.)

De már olyan is volt,hogy a tér! közepén két kutya bekerített minket(az egyik kicsi,a másik a közepestől kicsit nagyobb,és annak is nagy bundája volt,ilyen farkaskutya keverék feelinges)és köröztek körülöttünk,meg ugattak.Hát én kapásból berángattam az enyémet a hátam mögé(mivel egy szoba kutyáról van szó,esélye nem lett volna)És úgy,hogy szembe voltam a nagyobb kutyával nyugodtan elindultam a másik irányba,amikor meg közeledni próbált erélyesen rászóltam,meg felé dobbantottam,és így leszálltak rólunk egy idő után.(mondjuk szerencsére én ilyenkor baromira bepipulok,és agyon is rugdosnám azt a kutyát,ha az enyémet bántani akarja)De a lényeg,hogy inkább szájuk van szerintem,ők is félnek,hogy lesérülnek.Ok nélkül nem fognak támadni.

2015. febr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szerintem olyan saarloosi farkaskutya lehetett.Bevallom nagyon megijedtem.Mostanság itt is sk a kóbor kutya.De inkább nagytesűek.pl:

Pitbull

2015. febr. 5. 19:48
 6/11 A kérdező kommentje:
És szerintetek akkor hogy viselkedjek ha megint összefutok vele?Adnátok tanácsokat?Veletek ilyen találkozás történt már?ha igen leírnátok?:)
2015. febr. 5. 19:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Viselkedj természetesen, ez a legfontosabb. Kikerulheted de ne hirtelen. Figyeld a jeleket amiket a kutya kuld feléd. Ha támad ne hátrálj hanem maradj egy helyben és maradj nyugodt, ott fog hagyni. Ha viszont minden kotel szakad és esetleg tobben vannak és tényleg tamadnak, fekudj a foldre arccal lefele.

Velem még nem tortént ilyesmi, vagyis a kutyámra támadott már `kóbor` kutya, de sikerult elzavarnom.

Ez még segithet: [link]

2015. febr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Milyen i dió ta tanácsok. Ha támad és lefekszel, véged. Föl a fára, valamire, amin magasan vagy, és nem ér el. Ha nincs gázspray-d, vigyél magaddal egy felhajtógázas rovarirtót, és fújd a képébe, ha támad.

Ha nem támad, akkor csak sétálj tovább, ahogy ma is.

2015. febr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szerencsére ma nem találkoztam vele.De érdekel a téma,mert rohadt sok kutya van az utcákon.Hát igazából ha elgondolkozok akkor ezt tenném:

-Elspirtelek,és ha még mindig követ,akkor továb futok a legközelebbi fára,vagy akár mire amire fel tudok mászni..:D

2015. febr. 6. 18:58
 10/11 anonim ***** válasza:

biztos ami biztos ne félj (ha találkozol vele)

mert akkor meg támad!

2015. febr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!