Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet tenni ezügyben...

Mit lehet tenni ezügyben (felelőtlen állattartás vagy állatkínzás?! )?

Figyelt kérdés

Nem elég, hogy van már egy mozgéssérült kutya szomszédban egyzer, akit rossz már látni is, de van egy kb. 10 emberi éves kutya előttünk.


Olyan hangokat ad ki, hogy az valami eszméletlen, én figyeltem fel rá már lassan 1 éve (ha nem több már).


Nyűvít, sikít még talán nyávog is. A szomszédokkal együgyűek vagyunk.


Nem foglalkoznak a kutyával, veszekedésre meg nem fogok enegiát pazarolni.


Hova lehet ezzel fordulni, sokszor a nyugalmam határát súrolja, nem egyszeri eset.

Nem hiszem el, hogy nincs felelőssége annak, aki kutyát tart, legyen az már öreg is. Lehet, hogy hátra be van zárva azt jólvan. Van egy szép kutya a gyereknek. De elengedve sosincs.


Lehet a sintérnél job helye lenne, de mondom én ezekkel nem veszekszem...csak már enyhén unom!


2015. febr. 14. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem lenne jobb helye a sintérnél, valószínű rögvest elaltatná ha helyhiány van. Legközelebbi állatvédők,készíts fotot a kutyáról és ezt is írd le nekik(emailben akár)
2015. febr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Fogalalkoznak egyáltalán így vele, ha azt mondod még hely sincs?

nem igaz,. hogy nincs iylenre megoldás...2015-ben.

2015. febr. 15. 19:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy azonnnal lesz megoldás, sintértelep, menhely, ideiglenes befogadók minden telis-tele. Egy próbát mindenképp megér. Írj a helyi/hozzád legközelebbi állatvédőknek, illetve PCAS, Fehérkereszt, Állatvédőrség, FEMA, Tetovált Állatmentők, illetve minden menhelynek aminek csak tudsz. Biztosan megpróbálnak segíteni. Mondanám hogy fordulj a jegyzőhöz, de ha a kutya nem alultáplált és oltva chipelve van, akkor le fogja tojni, hogy mennyit ugat (ha netán mégis elkobozzák, akkor is a sintértelepen köt ki, vagy ha a gazda látja h vkinek szemet szúrt akkor ő maga tünteti el...) így maradnak az állatvédők
2015. febr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hell-ikon ***** válasza:
100%

Azért baromi "vicces", hogy cirka 1 éve hallgatjátok, hogy kutya milyen hangokat ad ki, de arra nem tellett, hogy megkérdezzétek a szomszédot, hogy miért csinálja ezt, hanem helyette tűrtök dühkitörésig és már a sintérnél tartotok.

Mindezt azzal a "felkiálltással", hogy "nem fogok ezekkel veszekedni". Szépek vagytok. Nem veszekedni kellett volna, hanem szépen normálisan érdeklődni a kutya hogyléte felől és akkor talán magyarázatot kaptatok volna a dologra.


Mert rohadtul nem mindegy, hogy miért ad ki az a kutya ilyen hangokat (gerincbántalmak pl. egy tacskó típusú kutya esetében simán okozhatnak ilyesmit)illetve, hogy mikor és meddig teszi ezt.


Jelzem, az én kutyám is úgy üvölt mikor ismerős vár a kapunál vagy idegen csönget be hozzánk, mintha über brutál módon vernénk és szerintem elhallatszik a szomszéd utcába is, pedig szó sincs verésről. Folyton fosok, hogy valaki ezmiatt ránk hívja valami elvakult állatvédő a hatóságokat, viszont vígasztal a tudat, hogyha az illetékes esetleg be csenget, rögtön leveszi a lapot, hogy mi is a helyzet. Mert kérdezni erre fele is luxus. Szerencsére ritkán jön hozzánk bárki is.

2015. febr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Frissítés:


Önkormányzatnak már lett szólva, ha ők nem lépnek túrterheltségük végett az ügyben merre lehet tovább még menni, hogy mindenkinek meg legyen a nyugalma?



Csak építő válaszokat várnék, vagy ha nem akkor semmit!

Köszöntem!

2015. márc. 2. 21:26
 6/8 A kérdező kommentje:
*Helyesírási hibák = csak kapkodás.
2015. márc. 2. 21:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam, állatvédő szervezetek, minél többet megkeresni
2015. márc. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó!!!
2015. márc. 8. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!