Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy semmi értelme a kérdésemnek és nem is kéne kiírnom, de kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Jelenleg 15 éves vagyok és születésem óta nagyon szeretem az állatokat. Főleg a kisállatokat, kutyát, macskát, egyebek. Rengetegszer fogadtunk magunkhoz kóbor kutyát. Addig nyígtam, sírtam, hisztiztem érte kiskoromban hogy végül így vagy úgy meg kellett engedniük a szüleimnek.

Mára már eléggé éretten gondolkodok, az élet elég sok nehézséget okozott nekem. Lassan-lassan a megpróbáltatások végett kikovácsolt belőlem egy jó agyat, amivel képes vagyok belátni a világ dolgait. Amiért a szívemhez sokkal közelebb állnak az állatok, mint bármi más, ezért is szeretnék önkéntesként állatmenhelyeken segíteni.

Minden szabadidőmet erre, csak erre szeretném fordítani. Nem érdekelnek a körülmények. Teljes szívvel és odaadással szeretnék ezeknek a végtelen állatoknak segíteni, jobbá tenni az életüket.

Nem egyszer volt dolgom felelőtlen, utálatos emberekkel. Egyik történet ezzel kapcsolatban az az volt amikor, kegyetlen módon, zsákba zárt kiskutyákat szó szerint dobtak be hozzánk.

Arra is volt már alkalom hogy 1 hetes cicákat neveljek teljesen egyedül, mert a családban senki sem szereti az állatokat, semmit sem tudva az egész dologról, hogy mit mivel mikor etessem, melegen tartsam-e meg ilyenek. Persze tapasztalatból mondom hogy mennyire nehéz szinte lehetetlen pótolni egy cicamamát.

Na szóval, hogyan tudnék 15 évesen önkéntesen dolgozni kutya-macska menhelyen?

(Bocsánat ha elhúztam az egészet és nem voltam lényegre törő.)


2015. febr. 18. 14:48
 1/3 Janka néni ***** válasza:
Keresd meg a helyi állatvédő szervezetet és a települési önkormányzat gyepmesteri hivatalát (sintér). Ők tudnának neked feladatot adni vagy a menhelyen-sintértelepen vagy a területen.
2015. febr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia :)

Bár én már felnőtt vagyok, nagyon sokban hasonlítunk, én is kisgyermek korom óta vittem haza az állatokat, és ápoltam/gondoztam őket, és foglalkozom egy ideje állatmentéssel is.


Először is, nem középiskolás vagy véletlen?

Mert ha igen, akkor alapvető követelmény az érettségihez az 50 óra közmunka, amit akár menhelyen is végezhetsz. Ezzel összekötnéd a kellemest a hasznossal, és persze az 50 óra teljesítése után is maradhatnál.

Néhány helyen egyébként szülői nyilatkozatot kérnek, hogy önkénteskedhess.

Milyen településen laksz? Hátha tudok neked helyet ajánlani.

Az önkéntesmunka egyébként legtöbbször sétáltatásban merül ki, fontos a kennelben élő kutyák lemozgatása.

Ha a szüleid ilyen aranyosak és rugalmasak voltak, akkor esetleg lehetsz ideiglenes befogadó.

Befogadsz egy kutyust/cicát, és amíg nem jelentkeznek érte, addig neveled, ilyenkor a költségeket az egyesület állja, de ehhez feltétlen kell a szülők beleegyezése is, és vigyázz, nagyon könnyű megszeretni őket, tudatosítanod kell magadban, hogy ők nem a tieid, hogy csak egy állomás vagy az életükben, ahonnan továbbmennek a gazdiukhoz.

Nehéz egy kicsit lelkileg, én mindig kötődtem az ideigleneskéimhez, a mai napig gondolok mindre, azokra is, akikre 4-5 éve vigyáztam :))


Egy dolgot még mondanék, amire ha ezzel komolyabban szeretnél foglalkozni, fel kell készülj.

Rengeteg szörnyűséget lát az ember.

Rengetegszer kerül tehetetlen helyzetbe, tudatosul az emberi gonoszsággal és nemtörődömséggel, rengetegszer reménykedik egy állat felépülésében, és sajnos -mivel ez az élet rendje- nem lehet mindet megmenteni.

Ezt minden állatmentéssel foglalkozó embernek meg kell a saját bőrén tanulnia.

A világért sem akarom elvenni a kedved, hidd el, mikor új esélyt adsz egy állatkának, akit más emberek halálra ítéltek az leírhatatlan élmény, és semmihez sem fogható.

Persze, önkéntesként még te ezeket az eseményeket csak távolról fogod figyelni, de azok alapján, amiket meséltél, jófej, vagány kiscsajnak tűnsz, és ha most önkénteskedsz, lehet belőled állatmentő.


Nagyon sok sikert kívánok!

2015. febr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most néztem meg egyébként, az Állatvédőrség országos állatvédőr képzést szervez, megyeszékhelyhez kötötten, online, anyagi vonzat nélkül.

Kiskorúak is jelentkezhetnek, és aki sikeresen tudja abszolválni a vizsgát, az oklevelet kap :)

Nézz utána a facebookon az állatvédőrség honlapján, ha van kedved :)


Az előző hozzászóló voltam

2015. febr. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!