Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért tiltja az állatvédelmi/v...

Miért tiltja az állatvédelmi/vadászati törvény azokat a vadászati módokat, amikor a zsákmányt a kutya fogja meg (agarászás, falkavadászat)?

Figyelt kérdés
Ezek a vadászati módok a "mostanában példaképnek tekintett" országokban elfogadottak és divatosak. (Wikipédia cikkhez kérdezem, tehát, ha lehet oldalakat is linkeljetek)

2015. febr. 28. 09:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a magyar törvények értelmében,indokolatlanul okoz szenvedést a vadnak.

(A vadat lehető leggyorsabban és legkíméletesebben kell elpusztítani.

Hogy a magyar törvénykezések mennyire jók,és mit miért mondanak,azon elmélkedjen mindenki saját maga)

2015. febr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
A "példakép" országokban is tilos az említett vadászat. Mivel EU-s országokban egységes állatvédelmi előírások vannak.
2015. febr. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Mert az ilyen kutya mindent megöl ami él és mozog, ezért nem etikus. Valamint a kutya nem tud tudatosan szelektálni a vadállományban, amit elkap annak annyi. A kutya nem alkalmas a Magyarországon folytatott fenntartható vadgazdálkodás szerint válogatni a zsákmányban, leölné az értékes vadat és oda a trófea, amiért a külföldi vadászok rengeteg pénzt fizetnek.

Ez a vadászati mód nem hagyományos Magyarországon, csak az olyan brutális népek között, mint pl az angolok, úgyhogy gondolom ott a "nemzeti örökség" része.

Egyébként solymászat van Magyarországon, de azt is csak szervezett keretek között engedéllyel szabad űzni. Ott pl a sólyom öli meg a fácánt, és ennek van nemzeti hagyománya Magyarországon.

2015. febr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A kutya nem tud trófeára szelektálni, azonban azt az állatot hozza a gazdájának, amelyiket ő kéri. Nem mondtam, hogy a vad halálra hajszolása nagyon kíméletes. (A puskás vadászatot azért tartom jobbnak, mert néha a vadászok egymást is eltalálják :) )


Az agarászásnak is vannak hagyományai, igaz több munka, mint magaslesről etetőnél levő vadakra lövöldözni.

2015. febr. 28. 10:59
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

"A puskás vadászatot azért tartom jobbnak, mert néha a vadászok egymást is eltalálják :)"


és ez szerinted vicces? neked sem adnék fegyverviselési engedélyt...

2015. febr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%
Igazad van, bár a falkavadászatra nem vonatkozik szerintem az, ami az agarászásra. Egyébként a vadászatot én az őrültek tevékenységének tartom, akik itt élik ki a gyilkolási vágyaikat. Belátom, hogy szelektálni és állományt szabályozni kell és fontos, de én képtelen lennék megölni egy állatot és nem értem azokat, akik ezért még fizetnek is, több a pénzük mint az eszük szerintem.
2015. febr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező szerint az állomány szelektálása a ragadozók dolga(üzenetben írta).

Ha az afrikai szavannát nézzük, akkor még talán elfogadható ez a dolog, de itt nem sok csúcsragadozót tudtok mondani, akik nagymértékben szabályoznák az állományt. Szabályozásra pedig igenis szükség van.

2015. febr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként a vadászatot én az őrültek tevékenységének tartom, akik itt élik ki a gyilkolási vágyaikat."


A vadászok etetik az állatokat, főleg a téli időszakban az életüket köszönheti nekik nem kevés állat. Lőni sem ész nélkül lőnek mindenre, de nem ártana kicsit tájékozódni, mielőtt elkönyvelnétek őket ész nélküli gyilkolászóknak...

2015. febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Az, hogy errefelé a rókánál nagyobb ragadozókat már kiirtották sajnálatos tény, de talán még lehetne valamit tenni (visszatelepítés?). Kísérlet mutatja, hogy a vadászok nem képesek közel sem olyan hatékonyan kiszelektálni a beteg állatokat, mint a ragadozók. A patás állomány pedig Magyarországon erősen túlszaporított (Ha kell vadászok erre forrásokat, statisztikákat). Azért kell (nem csak) télen etetni őket, mert a vadászok haszonállatként kezelik az állatokat, hiszen a vadásztársaság sok pénzt kap a lelövéséért. Az üzlet olyan jövedelmező, hogy a Lővéregben (pár méterre egy magaslestől) olyan sárgabarackkal etették az zsákmányt, hogy szívem szerint felszedtem volna...

A kérdés azonban arról szól, hogy van-e forrás arra, hogy miért nem lehet a vadakat kutyával megfogatni.

2015. febr. 28. 22:12
 10/16 anonim ***** válasza:
42%

Nem önzetlenül,szeretetből etetik őket.Nem üzlet nekik,ha télen éhen hal a vad,akkor nincs mit megölni a következő idényben.

Ha nem érné meg a vadászoknak,kb.ott fordulhatna fel tőlük éhen az összes vad,ahol épp van.

2015. febr. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!