Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet tenni az állatokért?

Mit lehet tenni az állatokért?

Figyelt kérdés
Van olyan állatvédő egyesület, amelyik nem csak a kutyákkal-macskákkal foglalkozik? Persze ezeket az állatokat is szeretem, de úgy érzem, nagyon nagy baj, hogy alig esik említés pl. a nagyüzemi állattartás borzalmairól, ahol az elképzelhető legiszonyatosabb körülmények között vannak az állatok, csupán tárgyként kezelik őket. Ez ellen mit lehetne tenni? Én nem mondom, hogy legyünk vegák, főleg nem vegánok, mert szerintem szükség van az állati eredetű ételekre is, de ennek nem szabadna, hogy ilyen ára legyen...

2015. márc. 10. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nincs olyan szervezet, aki tényleg kiállna a haszonállatnak nevezett állatokért. Mégpedig azért, mert a kutya és macskamentés sokkal több adományozót jelent. És ha kiállnának egy vegetáriánus vagy vegán életmód mellett, akkor azoknak a támogatóiknak is jó részét elvesztenék, mert megsértődnének. Az emberek többsége sajnos nem akar semmit változtatni az életmódján, és könnyebb neki a hús, tej vagy tojás fogyasztás mérséklése vagy elhagyása helyett (pedig nem jár fáradtsággal vagy lemondással) elutalni párszáz vagy ezer forintot, vagy az adó 1%-ot, amivel megnyugtatja a lelkiismeretét. De ezek az embereknek emellett élvezik a haszonállatok szenvedése és kínhalála nyújtotta előnyöket.
2015. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amíg van kereslet a húsra, a tejre, a tojásra, addig nem lesz érdemi változás
2015. márc. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szerintem a legtöbb ember nincs tisztában ezekkel a dolgokkal, és sokkal többen lépnének fel az állatkínzás ellen, ha tudnának róla. Ezért keresek olyan szervezetet, akiket nem csak a kutyák sorsa érdekli. Tudnátok ilyet mondani?

Én továbbra is azt gondolom, az emberi szervezetnek szüksége van a húsra és a többi állati eredetű táplálékra is, és ha ezeket mondjuk a szomszéd falusi nénitől szerezzük be, azzal nincs erkölcsi probléma (mellesleg sokkal egészségesebb is, mint a hormonokkal agyonkezelt nagyüzemi hús). Csak az nem mindegy, NAGYON nem mindegy, hogy az az állat előtte milyen körülmények között élt, és a halálakor mennyit szenvedett fölöslegesen... ez az, ami a legkevésbé sem természetes, és ami ellen TENNI akarok...

2015. márc. 14. 20:47
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem magyar,de gazdasági állatokkal foglalkozik kizárólag az Animals Angels.

Nemzetközi szervezet.

2015. márc. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

http//:www.animals-angels.com


Azt hiszem,csak vegák lehetnek a tagjaik.

2015. márc. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2015. márc. 15. 21:28
 7/9 myCat ***** válasza:
Noé állatotthon, Budapest. Vannak birkák, csirkék, lovak, tehenek stb.. még rókák, farkasok, majmok, kígyók is.
2015. jún. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Noé... ugyan ne nevettess. Akik kart karba öltve dolgoznak össze az állathasználó iparral? Boldog tojás és a hasonló hülyeségek?

Egy csirkének nem az a védelem, ha 38 nap helyett 45 napot él, vagy egy tyúknak, ha 1 év helyett 1,5-et (amikor 15 évig is élhetnek), vagy ha pl. 520ncm helyett 650ncm helye van egy ketrecben, de soha nem lát füvet, földet, napot, és soha nem tudja kitárni a szárnyait.

Németországban van már több ilyen szervezet, pl. ARIWA, SOCO, ANIMAL EQUALITY stb. akik minden állatot védenek, és minden féle szenvedéstől és kihasználástól, legyen az hús, tej, tojás, vadászat, szórakozás... bármi. A Noé nem ilyen, közel sem.

2015. jún. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Támogasd a kisebb tanyákat akik jól tartják, és híreszteld el ezt a nagyüzemi dolgot. Én most láttam egy filmet erről a suliban amit végig sem néztünk. két tanórán keresztül ment, a másodikat végig zokogtam... D,:
2017. szept. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!