Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan szerezzem vissza? SOS

Hogyan szerezzem vissza? SOS

Figyelt kérdés
Gyepmesteri telepről örökbeadtam egy kutyát (utolsó pillanatban az altatás előtt), örökbefogadási szerződéssel. Abban maradtunk az illetővel, hogy nem járok hetente látogatni a kutyát, viszont képeket kérek. Na most múlt hétfő óta semmi, azóta már kétszer hívtam, ma már igen ingerült volt, annyit mondott hogy jol van a kutya, képet majd hétvégén tud küldeni (most volt hétvége..), arra pedig, hogy meglátogatnám a kutyát, jöttek a kifogások, estig dolgozik, stb, tehát nagyon gyanús a dolog, borzasztó rosszul érzem magam :( arra mentem de nem láttam a kutyát...:( Menjek a rendőrségre? Vagy pénz beszél? (már fizetni is hajlandó lennék érte csak ne legyen baja..). A rendőrség tud mit csinálni? (Itt már sztem felmerül az állatkínzás gyanúja).. Az "úr" jelenlegi hozzáállása alapján kétlem, hogy bechipeltette, oltatta volna...ezzel tudok mit kezdeni? Mit tgyek? Köszönöm szépen a válaszokat

2015. márc. 25. 12:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Először azt írtad, h örökbe adtál egy kutyát a gyepiről, majd azt, h nem valószínű, h a kutya be van chippelve. Chip nélkül örökbe se adhattad volna. Lehet a szerződés alapján tudsz valamit tenni, de nem valószínű,mivel nincs a kutyában chip.
2015. márc. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Illegalis gyeptelep, sajnos "rontja" a kutya esélyeit ha oltva chipelve van, vagyis pontosabban az h ki kell fizetni... itt képtelenek megérteni az emberek hogy nem a kutyáért fizet, hanem az oltásért+chipért...köszönöm
2015. márc. 25. 12:51
 3/25 anonim ***** válasza:

HA te adtad örökbe a kutyát,akkor neked,gyepinek kellett volna beletenni chipet,és s szerződésbe beírni a számát.Milyen kutya,fajtatiszta(illetve annak látszó) vagy keverék?(ez fontos lenne)

A rendőrség sajnos sok mindent nem fog tudni tenni,mit mondanál nekik? Chip nélkül örökbeadtál egy kutyát de azt a befogadója elvarázsolta.

Sajnos neked kell kinyomozni,érdeklődj a helyi állatorvos(ok)nál,szomszédnál hogy ilyen és ilyen kutyát örökbeadtál,látták-e?

2015. márc. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor csak a szerződés van, amibe kapaszkodhatsz.
2015. márc. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Egy sima keverék kutyus, nem staffi vagy ilyesmi, ha erre gondolsz :) sajnos az állatorvos nem tud rola semmit :( / de nem fogom annyiban hagyni, addig megyek míg nem tudok meg rola vmit...csak mondom hátha van valakinek tapasztalata ilyennel kapcsolatban..köszönöm!
2015. márc. 25. 13:05
 6/25 anonim válasza:
Majd írd le mi lett belőle, érdekel:)
2015. márc. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

"Itt már sztem felmerül az állatkínzás gyanúja"


Én azt nem értem, hogy miből gondolod, hogy kínozza?

Csak azért, mert nem akarja, hogy egy idegen csak úgy ellenőrizgesse, hogy mit hogyan csinál felnőtt ember létére, még nem kínozza a kutyát. Én nem ellened vagyok, csak próbálom megérteni a másik oldalt is. Lehetséges, hogy már idegesíti, hogy folyton kérdezgeted és hívogatod. Gondolom a kutyát akarta örökbe fogadni és nem téged. :D


Természetesen a kutya oldalán állok, és remélem semmi baja nincs. Remélem jelentkezik a "gazdája". Majd írj, hogyha kiderült valami.

2015. márc. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Illegális állatmenhely?

Ezt a kommentedet nem igazán értem,ha nincs mondjuk engedélyed,akkor a rendőröket felejtsd el.Itt tényleg csak magadra számíthatsz.

Nem nem kifejezetten staffira gondoltam,más kutyákat is szaporítanak ezerrel sajnos,de akkor értem is meg nem is.

Mikor adtad örökbe?

Mert értem egyébként hogy mire kellenek a képek,infók,de azt nem kierőszakolni kell a másikból hogy hivogatom,hetetnte látogatom,mert az olyan mintha nem is az enyém lenne a kutya.

Voltam menhelyen segítő,nálunk havi bejelentkezés volt,illetve szúrópróba-szerű ellenőrzés.

Nem biztos hogy a kutyának baja van,lehet hogy tényleg dolgozik,de ha kérted,akkor bizony illik képet küldeni.


Továbbra is csak azt tudom javasolni,hogy a szomszédjait kérdezd meg hogy látták-e nála a kuytusodat,illetve tartsd a kapcsolatot az állatorvossal,hátha felbukkan a kutya.

2015. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Andizsuzsi ***** válasza:
94%
Illegális telepről illegálisan örökbeadott kutya örökbeadási szerződése annyit ér, mint a papír a WC-ben. Azzal, hogy nem küld hetente képet a kutyáról még egyáltalán nem merül fel az állatkínzás gyanúja, a rendőrség semmit sem fog csinálni, te pedig törvénytelen voltál. Azt nem értem, ha akkor nem fizet a gazda az oltásért és chipért, amikor elviszi, mitől gondolod, hogy majd az állatorvosnak fog?
2015. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
47%

Ha már illegalitás, menj oda, és kicsit.... hát, hogy is mondjam.... a gazdi majd a kórházban talán elgondolkozik.


Hameg csak azért sem, akkor majd ismét egy "beutaló" neki a kórházba, aztán mégegyszer, aztán mégegyszer.

Ezeknek a legbunkóbbika se bírja a végtelenségig, még ha keménynek is akarja mutatni magát.

2015. márc. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!