Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet tenni ilyen esetben?...

Mit lehet tenni ilyen esetben? Valaki sorra gyilkolja az állatokat az utcában.

Figyelt kérdés

Édesanyám ma mesélte, hogy a cicánkkal valaki fagyállós macskakaját etetett. Rohantak vele az állatorvoshoz azonnal amint megtalálták, de már nem tudtak segíteni rajta. :( Az elmúlt hónapokban sorra tűntek el és pusztultak el a cicák az utcában. Rettenetesen feldúlt vagyok. Én külföldön élek, de arra gondoltam megkérdezlek benneteket, van bármiféle mód arra, hogy kiderítsük ki ez az állat? Vagy kihez lehetne fordulni?


Előre is köszönöm!



2015. ápr. 5. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Bizonyítékokat gyűjtötök, kikérdezitek a többi embert aki ilyet tapasztalt, és mentek a rendőrségre, vagy az álaltvédőrökhöz.
2015. ápr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta, a többi szomszéddal össze kell fogni, megkeresni hova van lerakva a mérgezett étel, és ha van sejtés hogy ki lehet akkor először szólni neki, bár nem muszáj ilyen kedves lenni...az állatvédőkhöz esetleg elmenni/bevizsgáltatni a kaját ha találnak belőle.


Nálunk is volt ilyen, bolond idős nő az utca végében patkánymérget pakolt ki mindenhova (egy árva patkány nincs a környéken...), amit az egerek ettek meg, azt meg a macskák. Családja nem volt, és szóltunk neki hagyja abba de nem csinált semmit se...végül fél évre rá meghalt a néni, de vele például semmit se csinálhattunk. Abba se tudott belegondolni, hogy neki is van macskája, ami ugyan úgy elpusztulhat...

2015. ápr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs esetleg térfigyelő kamera? Azon lehet, hogy találnátok valamit, legalább hogy kiket figyeljen a rendőrség, ki az a gyanús, aki pl lehajol a házaknál, vagy csak 1-1 helyen, ahol nincs dolga..stb.

Figyelni, megbeszélni a biztosan nem állatkínzókkal, hogy figyeljenek nagyon oda, ki az, aki gyanús lehet.

Megfigyelni azt is, akinek pl. vannak tyúkjai, vagy egyéb olyan állatai, amiket a cicák bánthatnak..Vagy aki nagyon rendbe tartja a kertjét, és ezt szóvá is teszi (a macskák tönkretehetik ugye a virágot, stb, emiatt is lehetnek elvetemültek az emberek).

Nagyon odafigyelni a cicákra, ha lehet, akkor bent tartani, vagy legalább zárt helyen, próbálni mindig sokat enni adni neki, hogy ne akarjon máshol enni...


Figyelni a tüneteket, és (nem hülyeség!), ha valamelyik macskánál észlelitek, akkor pálinkát (igen, alkoholt) kell itatni az állattal. Plusz közben széntablettát etetni velük, hogy ne szívódjon fel a méreg, és az orvosnak meg kell hánytatni.

Sajnos tapasztalatból mondom, és ha az orvosok nem csak infúziót és méreg-ellenanyagot adnak, hanem meghánytatják a kutyánkat, és széntablettát is etetnek vele, akkor lehet, hogy még a mai napig élne szegény...

Sok sikert, és kívánom, hogy megkapja a méltó büntetését az a szemétláda..

2015. ápr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget, sok jó ötletet kaptam! Tolmácsolom anyukámnak is. Sajnos én a világ másik végén élek jelenleg, de igyekszem segíteni, ahogy tudok. Kevés olyan dolog van (ha van egyáltalán), amit jobban gyűlölök az állatkínzóknál. Jó lenne valamit tenni, hogy megakadályozzuk további állatok ilyen értelmetlen és szörnyű halálát!


Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat!

2015. ápr. 5. 19:55
 5/5 anonim válasza:

Éjszaka figyelnie kéne az utcákat.

A tettest pedig levideózni.

2015. ápr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!