Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Milyen munka ez?

Milyen munka ez?

Figyelt kérdés
Hírekben sokszor láttam olyan embereket, akik az állatkertekben dolgoznak, akik hazaviszik az elárvult bébi majmot, meg akik kapcsolatot alakíthatnak ki az állatokkal kis koruk ota, stb... Nem tudom, hogy ez most ugyan az e mint egy állatgondozó? És milyen képzettség kell ehhez?Minek kell tanulni? Egy etológus foglalkozhat ilyenekkel?

2015. ápr. 7. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:
nincs ilyen munka, ez elhivatottsá. pl másodunaketstvérem iscsinálja, hogy beteg vadállatokat ápol, és aztán elengedi őket, ehhez egy csomó szervezettel kapcsolatbna áll, nemkevés idejébe és pénzébe kerül (amúgy nem teljesen legális a dolog). De nem a szereztethiányod pótlására vana dolog, és egyáltalán nem a kapcsolatalakítás a lényeg, szóval azt nyugodtan felejtsd is el, hogy te majd így szerzel magadnak egzotikus állatokat.
2015. ápr. 7. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az állatkerti gondozók is csak akkor visznek haza kölyköket, ha azokról teljesen lemondott az anyjuk, és az embernek kell felnevelni őket. De amint nem kell már éjjel nappal vigyázni rájuk viszik vissza az állatkertbe, nem maradhat ott náluk élete végéig.

Ha állatgondozó szeretnél lenni, menj biológia, természetvédelmi, vagy vadgazdamérnöki szakra, és már egyetem közben menj el önkénteskedni valamelyik állatkertbe, hogy legyen gyakorlatod, különben nehéz lesz bekerülni.

2015. ápr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Nem, nem azert kerdezem mert egzotikus allatokat szeretnek, csak erdekel ez munkakor.

2015. ápr. 13. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!