Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Csak engem háborít fel mélység...

Csak engem háborít fel mélységesen a Rex menhely új óriásplakátja?

Figyelt kérdés

Ez az:


[link]


Hogy lehet ilyet kitenni? Valahányszor ránézek, attól félek, hogy félrerántom a kormányt. Utálom ezt a fajta reklámozást. Elhiszem, hogy nagyon rossz sorsú kutyák vannak ott, de akkor sincs joga senkinek engem ilyen plakátokkal sokkolni. Ennyi erővel rakhatnának ki félig szétvert kisgyerekeket meg nőket a családon belüli erőszak ellen, meg csontsovány afrikai gyerekeket az éhezés ellen, meg tucatjával leölt bálnákat a bálnavadászat ellen, meg még mit tudom én, mit, de akkor se teszik, mert mindennek van határa. Szerintem ez felháborító. Mit gondoltok erről?


2015. máj. 15. 14:27
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
77%
És ha valaki örörkbe fogadja a kutyát, akkor nem lesz joga kimenni az utcára vagy a kertbe, nehogy téged vagy valakit sokkoljon? Akkor hogy éljen szerencsétlen? Sötét szobába zárva, bujdokolva, nehogy meglássa valaki?
2015. máj. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
62%
Egy fokkal vagy csak különb annál, aki ezt tette azzal a kutyával. Senki nem fog pénzt adni az állatmenhelynek, vagy elgondolkodni azon, hogy befogadjon onnan egy megkínzott kis árvát, hogyha nem értesülnek róla, hogy ez zajlik jelenleg Magyarországon. Az állatvédelmi törvények nincsenek betartva, ha félholtra versz, vagy az ablakon kidobsz egy kutyát, annak semmi következménye nincs és ha nem lennének menhelyek, akkor az ilyen kutyák nem kerülnének orvoshoz, hanem kínhalált halnának az utcán. De ó jaj, a te kis lelked békéjét fel ne háborgassa semmi, mert amiről nem tudsz, az nem fáj, ugye? Szégyelld magad. Engem is mélységesen felháborít ez a plakát, azt a kutyát megvakították, csoda hogy él, SZERETŐ OTTHON KELL NEKI MIELŐBB ÉS PÉNZ AZ ÁLLATORVOSRA ÉS HA EZT NEM ÉRTED, AKKOR UGYANOLYAN BARBÁR VAGY, MINT AKI BÁNTOTTA ÉS SORSÁRA HAGYTA ŐT.
2015. máj. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
73%

Sokszor csak a sokklás segít. Ha egy cuki kiskutyát raknának ki, senki sem gondolkodna el, csak megjegyeznék, "jaj, de édi".

Szerintem nem baj ha az emberek látják más embertársaik tetteinek következményét.


Egyébként a gyorshajtás elleni plakátok, reklámok is vannak ilyen sokkolóak.

2015. máj. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
74%

Nem tartom felháborítónak, sőt nagyon is helyénvaló szerintem. Az, amit te mondasz egyszerű hárítás. Nem akarod látni, mert nem akarsz tudomást venni róla. Ettől még sajnos létezik és tenni kell ellene. Tudatosítani kell az emberekben, hogy a (kutya) bántalmazás bűn és a sokkterápia általában sokkal célravezetőbb, mint az, hogy néha TV-ben, rádióban néhány állatvédő elmondja a véleményét.

Persze ez igaz minden másra is, amiket felsoroltál. Ha látsz egy szétvert kisgyereket vagy nőt, akkor szembesülnöd kell azzal, hogy a családon belüli erőszak nem csak egy mostanában divatos kifejezés, hanem nagyon sokak számára mindennapi valóság.

Persze egyszerűbb nem látni, nem tudomást venni róla vagy legfeljebb sajnálkozni, azon, hogy milyen mocskos világban élünk. De ha látod a kézzelfogható következményeket, akkor lehet, hogy legközelebb rászólsz a kutyát rugdosó állatkínzóra vagy adakozol néhány ezer forintot az éhezők részére vagy lefogod a kezét annak, aki meg akar ütni egy gyereket. Mert így már nem csak egy elcsépelt kifejezés lesz az állatkínzás, állatmenhely vagy bántalmazás.

2015. máj. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Ja, sejtettem, hogy ilyen válaszokat fogok kapni. Szívtelen dög vagyok, felőlem meghalhatna az összes kutya, stb. Hadd kérdezzek tőletek valamit: ti tesztek is az ügyben valamit, vagy csak pofáztok? TI hány kutyán segítetek személyesen? Mert az álszenteskedés, a picsogás az könnyű, az mindenkinek megy. A legegyszerűbb elkezdeni szidni ilyenkor azt, aki ennek a fonákságára rámutat. Én is csinálhatnám azt, mint a legtöbb ember, hogy ránézek a plakátra, szörnyülködöm kicsit, bólogatok magamban sóhajtozva, hogy "bizony, bizony, sok igazságtalanság van a világon!", majd továbbmegyek, bekapcsolom a tévét, meg megnézem az új Breaking Bad-et, vagy akármit. A különbség az, hogy én nem vagyok képmutató, és úgy gondolom, nincs ilyen plakátokra szükség ahhoz, hogy erre felhívják a figyelmet. Vagy, mondom, akkor meg menjünk tovább, szálljunk síkra minden igazságtalanság ügyében és tegyük tele a városokat megfagyott csecsemőkről, lecsúszott hajléktalanokról, éhező harmadik világbeli gyerekekről, megcsonkított delfinekről stb. szóló plakátokkal. Ha ez a legfontosabb. Az emberek nagyrésze sajnos ígyis-úgyis mindig közömbös lesz az iránt, ami nem a saját boldogulását szolgálja.
2015. máj. 15. 15:59
 6/40 anonim ***** válasza:
46%

3. vagyok: Annyit teszek az ügy érdekében, hogy 1%-ot menhelynek adok, nem a Rexnek, hanem egy helyinek. Életkörülményeim miatt nem tudok kutyát befogadni, de van egy mentett macskám.


Abban igazad van, hogy a legtöbb ember nem jut tovább a rácsodálkozásnál, de még mindig hatékonyabb egy ilyen plakát (bármilyen témában), mint egy idilli kép.

2015. máj. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

"De ó jaj, a te kis lelked békéjét fel ne háborgassa semmi, mert amiről nem tudsz, az nem fáj, ugye? Szégyelld magad."



Az ember márpedig így működik, és aki túljut az álszenteskedésen, az ezt belátja. Van beteg, idős rokonod? Hányszor gondoltál rá az elmúlt héten? Körülbelül, percben mérve. Hányszor gondoltál magadra, a saját problémáidra? Én legalább bevallom azt, hogy így működöm, és annak kezelem, aminek: emberi gyarlóságnak. A legtöbb ember mindig is álszent marad, és az ilyen plakátok láttára sem jut túl a szörnyülködésen.


". Engem is mélységesen felháborít ez a plakát, azt a kutyát megvakították, csoda hogy él, SZERETŐ OTTHON KELL NEKI MIELŐBB ÉS PÉNZ AZ ÁLLATORVOSRA ÉS HA EZT NEM ÉRTED, AKKOR UGYANOLYAN BARBÁR VAGY, MINT AKI BÁNTOTTA ÉS SORSÁRA HAGYTA ŐT."


De, értem. Képzeld, én is fontosnak tartom az állatvédelmet. Én is vittem már félig vak sünt az állatkert menhely részébe. Az egyik kutyánk fogadott. Tizenévesen meg rendszeresen etettem egy vadon született kiskutyát egy üres telken, nem messze onnan, ahol lakom. Kérdés, hogy te teszel-e is valamit, vagy csak szavakkal tartod ezt ennyire fontosnak?



"De ha látod a kézzelfogható következményeket, akkor lehet, hogy legközelebb rászólsz a kutyát rugdosó állatkínzóra vagy adakozol néhány ezer forintot az éhezők részére vagy lefogod a kezét annak, aki meg akar ütni egy gyereket."



Szerintem aki ezt sokkoló plakátok nélkül nem teszi meg, az már régen rossz.

2015. máj. 15. 16:06
 8/40 anonim ***** válasza:
52%
Arra még mindig nem válaszoltál, hogy akkor ez a kutya hol éljen? Mivel szemlátomást stabil az állapota, ez már nem fog változni. Ha nem teszik plakát, attól még az utcán találkozhatasz vele. Akkor dugják el szégyenkezve? Mi a helyzet a sérült emberekkel? Azok se menjenek ki, mert téged sokkolnak?
2015. máj. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
43%

Én is egyetértek, hogy felesleges ez a sokkolás. Pont a tököm tele van, hogy mindenhonnan szétvert kutyák, tamponok, sz..ros pelenkák meg hasonlók szállingóznak felém. Hát nem tudok úgy tv-t nézni evés közben, hogy ne kapjak 5x hányingert. (Hazudtam, nem is nézek tv-t soha.)


Amúgy meg én most hirtelen 4323 olyan szervezetet tudnék mondani, aminek inkább adnám a pénzemet mint ilyen szétvert kutyákkal kampányoló állatvédő szervezetnek vagy akárminek. Ezer kórház és iskola vár ilyen adományokat, nekem meg fontosabb például egy rákos gyerek, mint egy kutya. Aztán lehet nekem jönni, hogy ez nem így van, de az ilyen szerintem nem komplett.

2015. máj. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

"Arra még mindig nem válaszoltál, hogy akkor ez a kutya hol éljen?"


Miért kéne rá válaszolnom? Hogyhogy hol éljen? Vagy a menhelyen, vagy, ha örökbe fogadják, akkor az örökbefogadónál.


"Ha nem teszik plakát, attól még az utcán találkozhatasz vele. Akkor dugják el szégyenkezve? Mi a helyzet a sérült emberekkel? Azok se menjenek ki, mert téged sokkolnak?"



Nem azzal van bajom, hogy valaki/valami sérült, hanem azzal, hogy premier plánban óriásplakáton az arcomba tolják, bárhová megyek. És én sem gondolom, hogy feltétlenül a sérült kutyák a legfontosabbak, bármennyire is sajnálom őket. Sokkal jobban aggasztanak az eltűnő fajok, pl. Kínában a folyami delfin már vagy kihalt, vagy olyan kevés él belőle, hogy nem tudják, hogy kihalt-e. Szerintem kevés tragikusabb dolog történhet a Földön egy faj eltűnésénél, és ha igaz, naponta történik ilyesmi. Kicsit fontosabbnak érzem ezt, mint a Rex kutyamenhelyet. Az esőerdők is rohamosan tűnnek el, helyrehozhatatlan károkat téve a fajgazdagságban. Hogy hazai példát mondjak, rohamosan megcsappant a fecskeállományunk, elképzelhető, hogy Mo.-n 10 év múlva már egy darab sem lesz. Ez miért nem érdekel senkit? A vak kutyán segíteni kell, de a fecskék le vannak tojva? (Csak hogy visszafordítsam az érveléseteket) Az nem olyan fontos, mert nem hallunk felőle? Kit érdekel, hadd tűnjenek el, legfeljebb megesznek majd minket a szúnyogok... De ugyanez igaz rengeteg védett madárra, amit az idióta olaszok lelőnek, amikor visszatérnek Afrikából. Vagy ott van a hortobágyi madárkórház, ahol sérült réti sasokat ápolnak. Szerintem annak pl. nagyobb szüksége van adományokra, mivel tudtommal nem sok ilyen intézmény van az országban.

2015. máj. 15. 17:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!