Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Segíteni szeretnék egy kismadá...

Segíteni szeretnék egy kismadáron, mit tegyek? Kertes házban lakunk, a garázstetőre befészkelt egy madár. Az egyik fiókája leeshetett egy alsóbb szintre, ahonnan viszonylag messze van a fészek.

Figyelt kérdés
Nagyon apró még a madárka, az anyukája etetgeti de félek hogy egy macska észreveszi őket és megöli a kismadarat. Mit tehetnék?
2015. máj. 18. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem próbáltad még meg vissza tenni a fészekbe? Valahogy próbáld meg a macskát távol tartani , nekünk is volt nyáron madarunk de azt kilökték a fészekből , ő volt a leggyengébb , napokig gondoztuk , etettük éjszaka is sokszor felügyeltük hogy ne legyen semmi baj. Még kukacokat is szereztünk neki , de végül meghalt. Túl gyenge volt és mi nem pótolhattuk az anyukája szerepét. Annyit próbálj meg szerintem , hogy megpróbálod fel tenni , ha az anyukája gondozza akkor annyira nagy baj nincsen. Remélem részben kiegészíthető volt a válasz
2015. máj. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem mertem megfogni, hátha az anyukája nem törődik majd vele, miután emberrel érintkezett. Vagy ez butaság? Egy szinttel feljebb tudnám tenni ahol valószínűleg nem éri el a macska de nem tudom,jó ötlet-e. A fészekig nem érek fel sehogy sem
2015. máj. 18. 16:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Hol vannak pontosan a madarak? én fel tudnám nevelni őket.
2015. máj. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tollas már a kismadár? Ha igen, van némi remény. Ha még csupasz, sajnos valószínű, hogy a testvérek híján kihűl éjszaka.

Gondolom, nem tudod visszatenni a fészekbe? Az lenne a legkézenfekvőbb. Mivel a madaraknak nincs szaglásuk (a legtöbb állat megérzi a kölykén a szagodat, ha megérinted), szerintem nyugodtan megfoghatod.

Annyit tehetsz, hogy óvatosan megfogod és berakod egy kalitkába, amin befér az anyamadár csőre, viszont a macska mancsa nem.

2015. máj. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2015. máj. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!