Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Milyen okból, milyen jogon...

Milyen okból, milyen jogon kinoz meg bárki egy szerencsétlen kutyat?

Figyelt kérdés
A kutya hűséges,nem irigy,és nem okoz akkora fájdalmat mint egy hűtlen barát.nem árulja el a titkaim és nem leli örömét a bánatomban.az emberek néha mégis elfelejtik ezeket a dolgokat,és eldobják maguktól az egyetlen barátot aki önzetlen szeretetet ad.bántják megkínozzák őket.de miért?vajon méltó az ilyen ember az életre?szerintem nem.
2015. máj. 24. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
a nem a kutya nem, csak szetmarcangolja a kisgyerekek arcat
2015. máj. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én még gyerek vagyok és az az álmom hogy segítsek rajtuk ha nagy leszek.és az oké hogy felakasztasz egy kutyát mert szétrágta a párnát vagy mert hangosan ugat?! Szerintem nem... És azért hogy valamelyik kutya bántson egy gyereket úgy is kell nevelni.
2015. máj. 24. 10:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Kínzás?


A kínzáshoz nem kell ok, csak sima elmebetegség. Most én elmebetegségnek nevezem a rosszra, ártásra való túlzott hajlamot, az annak való engedést is, nem a DSM akármilyen definícióiból indulok ki.


Tehát aki arra vetemedik, hogy bármilyen élőlényt szándékosan a kínokozás miatt kínoz, az mindenképpen beteg (lelkileg). Ha az ellenségét kínozza meg, akkor is. Ha úgymond ártatlan állatot vagy embert, akkor is.


Jog pedig nem kell az erőszakhoz és a fájdalomokozáshoz, tehát értelmetlen erről kérdezned.


A kutyák erényeit hiába kevered ide, irreleváns hogy milyen pozitív dolgokat tudsz felsorolni a kutyákkal kapcsolatban, illetve ha negatív dolgokat sorolnál fel, állatkínzás szempontjából az is irreleváns lenne, szerintem.


Hogy egy állatkínzó méltó-e az életre? Mély kérdés.


Szerintem előbb esélyt kell adni az elmebetegnek, hogy átgondolja mit csinál, ha nem képes következetesen átgondolni, azzal ő maga deklarálja, hogy alkalmatlan az evilági életre (egyébként sok ember ilyen lenne, nem állatkínzókra gondolok, hanem pszichopata államfőkre, bankárokra, háttérhatalom vezetőire).


Ha valaki úgymond a cselekedeteivel deklarálja magáról, hogy ebben az életében képtelen alapvető emberi értékeknek megfelelően élni, akkor az ő élete úgyis szenvedés saját maga számára. Az ő halálukban semmi öröm vagy bánat nincsen, puszta megváltás. Lehet van reinkarnáció és legközelebb jobb lapokkal születik újra, viszont több kárt nem okozna az ilyen ember a világban sem magának, sem másnak.


Ez a véleményem.

2015. máj. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyerek vagy, akkor még nem fogod jól kezelni ezt a kérdést, illetve valószínűleg a válaszomat sem fogod érteni.


Pusztán mert erősen érzelmi oldalról fogod közelíteni a kérdést, de ettől még olvasd el amit előbb írtam, és gondolkodj rajta, szerintem. De nem kell elfogadnod a nézőpontomat, ha gondolod tanulhatsz belőle.

2015. máj. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

És más állatot?

Azért, metz beteg, kisebbrendűségi komplexusos, a nála védtelenebb, gyengébb teremtményen éli ki a frusztrációját.

2015. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én sose értettem mi a jó abban ha bármilyen kis állatot bántanak... A legrosszabb benne az ha a sajátja és mondjuk egy évig jól bánt vele és az állat nem is gondol arra hogy a gazdája bántani fogja. Szerencsétlen állatok. :(
2015. máj. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Milyen jogon? Semmilyenen, egyszerűen nincs hozzá joga de ő úgy döntött hogy neki igenis van szerinte.

Az ok már más, van aki rajta tölti ki a dühét, van aki jó szórakozásnak találja, mindig más, hiába is az ember a leg betegebb állat.

2015. jún. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Milyen jogon ölnek meg állatokat a húsukért?
2015. jún. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

utolsó.


Azért a húsért való gyors leölés és a cél nélküli állatkínzás között van különbség. Nagyon nagy ostobaságot írtál.

2015. jún. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!