Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » újfundlandi dög úgy ugat,...

újfundlandi dög úgy ugat, hogy leesek az emeletről! Kisbabám van és folyton erre ébred! Mi a fenét csináljak?

Figyelt kérdés

egy bazi nagy újfundlandi dögöt tartanak a városi társasházunk mellett lévő magánháznál. Úgy ugat, hogy szó szerint leesek az emeletről! Kisbabám van és folyton erre ébred! Mi a fenét csináljak?


Senki ne értsen félre, nekem is van kutyám, de a körülményeinkhez és életvitelünkhöz választott fajta, nem olyan, akit kicsukok sz udvarra, hagy ugasson unalmában, mert nem tudom biztosítani a fajtájának megfelelő körülményeket és foglalkozást! Sose foglalkoznak vele.



2015. máj. 27. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Üdv! Ha zavar szóljatok a gazdájának! Magánház? Úgy értetted, hogy kertes? Akkor minden joga megvan hozzá, hogy újfundlandi "dögöt" tartson... Nem szóltál még a gazdájának, hogy csitítsa a kutyáját? Mert ha nem, érdemes előbb ott kezdeni.
2015. máj. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Mond meg azt is a gazdájának hogy a kisbaba nem tud aludni az ugatástól. Ha civilizált ember akkor azonnal megtesz valamit hogy ez ne forduljon elő. Például hátul megköti vagy tudom is én. Ha meg másokra érzéketlen, akkor sajnos az udvarias kérés nem az ő anyanyelve. Sajnos valószínű hogy a második esetről lesz szó, mivel kultúrált és intelligens ember nem zavar másokat a kutyájával sem és ezt önmagától is tudja.

Az utóbbi esetben rajtad és férjeden, meg a baráti körön múlik minden. És az intézkedés lehet feljelentés vagy kocsidudálás a háza előtt jó hosszan, fülébe ugatás persze nem súgva, stb. De lehet hagyni is, aztán a kisbaba nem tud továbbra sem aludni, holott nagy szükség lenne az alvásra az egészsége érdekében.

A mi társasházunkban is van a szintünkön egy kisbaba. De a nagyapa el is követett mindent hogy ne zajongjanak az előemberek. Például ha rikácsoltak a folyosón akkor akkorát rájuk üvöltött hogy egy hétig is kussban volt az egész ház. Ilyen kellene oda is, majd az ő "kéréséből" már értene elsőre is.

2015. máj. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%
Makos tesztat, mert azt szeretem.
2015. máj. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Én meg évekig hallgattam más kölykeinek a vinnyogását meg ordítását.Pihenni nem lehetett tőlük(sokszor éjjel dolgoztam,nappal pihentem volna).Reggel 9 órakor kicsapták őket a lebetonozott kis udvarra és ott üvöltöztek estig.

Persze azért nem lehetett szólni,mert gyerekek és akkor körülöttük forog a világ a kretén szüleik szerint.

2015. máj. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%

Kedves kérdező és kedves négyes.


Költözzetek tanyára és meg van oldva a dolog.

2015. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vidékre költöztünk azóta,itt legalább normálisak az emberek és tekintettel vannak egymásra.
2015. máj. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
mérgezd meg... sosem fog kiderülni... ○_○
2015. jún. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem mennék üres kézzel beszélgetni a kutyásékhoz, vinnék valami játékot, rágnivaló csontot a kutyának. Azzal elfoglalná magát egy időre.

Az újfundlandiak nem is olyan ugatósak; valami állandó mozgás van akkor előtte, amire ugatnia kell?

2015. jún. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ez a gazdáját ugatja, ha hazajön, vagy ha az udvaron van a gazda, ha csengetnek, ha macskát lát, bőg, mint egy tehén, ha egyedül van...
2015. júl. 26. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!