Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Olyan kegyetlenül fáj, ha...

Olyan kegyetlenül fáj, ha állatokat bántanak, hogy néha legszívesebben megölném magam. Szerintetek be fogok kattanni?

Figyelt kérdés
Élőben persze egyből fellépek ellene, már volt több eset is. Ilyenkor persze boldog vagyok, hogy segítettem. De amikor képeket látok neten és én magam nem tudok már mit tenni, akkor úgy érzem, hogy ha ilyen gonoszság megtörténhet, akkor nincs miért élni. Mert a bizalom az emberekben alapjaiban rendül meg egyszeres mindenkorra. Ilyenkor szinte már sírni sem tudok, egyenes olyan érzésem van, mintha a kést mártogatnák bennem és legszívesebben megölném magam. Hogyan küzdjem le ezt és a sok visszatérő szörnyű képet hogyan töröljem ki a fejemből? Nem, nem vagyok elmebeteg, csak ki..ul kiábrándult és keserű.
2015. jún. 25. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
Azt te csak szeretnéd, de ez már határozottan pszichológia probléma, normális ember fejében nem fordul meg pont az öngyilkosság egy keményebb kép láttán. Ez abszolút nem normális reakció.
2015. jún. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Ajánlanék egy látogatást a pszichológusnál, mert a kérdésből ítélve nem nagyon tudsz mit kezdeni az érzelmeiddel, a stresszel meg pláne nem. Hidd el, segíteni fog. Máskülönben tényleg "be fogsz kattanni", mert a világban nagyon sok a szörnyűség, de nem szabadna, hogy ez ennyire erős indulatokat váltson ki belőled.
2015. jún. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele, amikor ilyen kínzós kutyás, macskás videókat, képeket láttam. Mert teljesen tehetetlennek éreztem magam. Aztán megnéztem az Earthlings (Földlakók) c. filmet is, és akkor végleg megváltozott minden.

Akkor rájöttem, hogy a "haszonállatok" is nap mint nap szenvednek miattunk, az ellen viszont legalább én is csinálhatok valamit, de legalábbis nem muszáj támogatnom. Azóta nem eszem húst egyáltalán, nem használok állatkísérletes kozmetikumokat, tisztítószereket. Ha lehet olyat veszek, amiben állati eredetű anyag sincs. Nem veszek szőrmés ruhákat, bőrt, selymet...ilyesmit. Borzasztó ahogy ezekkel az állatokkal bánnak. Holott azt állítják, hogy nem éreznek semmit amikor megölik őket ... bla-bla-bla. Nagy hazugság az egész!!!

Ha mást nem is érek el vele, az én lelkiismeretem tisztább, hogy nem járulok hozzá. Teljesen nem lehet elkerülni, hogy ártsunk, de amit lehet, el kell követni. Az idióta beteg állatkínzók ellen nem tehetsz semmit, de a saját életmódodban és a környezetedben amit tudsz, igen. Menhelyet támogatni valamivel, kóbor állatot befogadni és gazdát találni neki, már ez is valami.

2015. jún. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

én egyszer láttam hogy az orvvdászok mit tesznek a mosómedvékkel. (asszem natgeos rejtett kamarás felvétel volt).


nagyon szarul éreztem magam így hirtelen, de így ezek után már nem nézek semmi ehhez hasonlót.


nyilván meg kell különböztetni mikor haszonállatokat küldenek a mészárhídra és a szándékos, örömöt okozó kínzást...

2015. júl. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!