Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állati szőrből készült...

Az állati szőrből készült festőecsetek leölt állatokból készülnek?

Figyelt kérdés
Minden oldalon említik hogy a mókusszőr meg nyestszőr milyen jó, de azt nem említik pontosan hogy ezek az ecsetek leölt állatokból készülnek-e. Keresgéltem és azt olvastam hogy sajnos igen. Esetleg kaphatok valahol olyan ecsetet amelyík nem leölt állat szőréből készült? Mert nem szeretnék véres ecsetet használni, akkor inkább maradnék a régi, mű ecsetnél.

2015. júl. 3. 10:00
 1/5 A kérdező kommentje:
*szintetikusnál
2015. júl. 3. 10:04
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan ecsetem, ami póniszőrből készült, de azt nem hiszem, hogy megölték, hiszen ott a farka (vagy nem tudom hogy hívják a farkát).
2015. júl. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2. vagyok

...és az ICO-s volt.

2015. júl. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a hosszabb szőrű , nagyobb testű állatokat ha jól tudom inkább nyírják. hiszen gondolj bele, megérné pár db ecsetért megölni az állatot? nem jobb lenne, ha pár havonta mindig "friss" szőr lenne rajta és csak azt vágnád le?

a kisebb testű állatokkal már kevésbé bánnak ilyen emberségesen.

szeritnem olyan gyártót keress, akik nem csinálnak ilyet. ha nem találsz erre adatot akkor inkább művel csináld.

2015. júl. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A többség szőrméjükért tartott állatoktól, és vágóhidakról származik. Ezen kívül a legtöbb ázsiai országokból, ahol nincs állatvédelmi törvény. Szóval ne legyenek illúzióink, nem önként adták az állatok.

Ehelyett vannak szintetikus és növényi szálakból készült ecsetek. A jobb minőségűeken gyakran fel is van tüntetve, de elméletileg az eladóknak is tudniuk kell segíteni.

2015. júl. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!