Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha megtehetnéd, mit változtatn...

Ha megtehetnéd, mit változtatnál meg a magyar állatvédelmi törvényekben?

Figyelt kérdés
A kérdés mind a kedvtelésből, mind a haszonszerzést célból tartott állatokra vonatkozik.

2015. júl. 17. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
A kedvtelésből tartott állatok szaporodásáról szólna.
2015. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Kötelezővé tenném a macskák oltását és chippeltetését is. Ezenkívül az ivartalanítást kutya és macska esetében is jogszabályba foglalnám, büntetném a felelőtlen állatszaporítókat.
2015. júl. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

2-nek memt a zöld.

Am 1-es vagok.

2015. júl. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 macdln ***** válasza:
66%

A kutya és macskaszaporítással lenne kapcsolatos az a törvény. Kötelezővé tenném én is az oltásokat, chipeket macskáknál, kutyáknál is. Bár a chip kutyáknál már kötelező, de macskáknál miért nem ?!? Betiltanám a kutyák láncon, kennelben tartását. És betiltanám a macskák ketrecben tartását is és az "egerészésre tartott" macskával rendelkező embereket súlyosan megbüntetném. Állatkínzónknak pedig börtön! Minden ügy felülvizsgálat nélkül, amint kiderült, azonnali hatállyal ! Mind emellett akik kiscicát, kiskutyát agyoncsapnak, kidobnak egy konténerbe vagy kukába vagy egy dobozba rakják őket, majd szépen kirakják az utcára a piciket vagy "nemes egyszerűséggel" bedobják valakinek a kertjébe, azokra az én törvényeim szerint több év börtön várna ! És persze nem csak felnőttekre, gyerekekre vonatkozóan is! Sokszor hallottam ezt már más témában is, hogy " De hát még csak gyerek!" , de akkor annak az állatnak a az élete, személye nem számít, mert csak egy gyerek bántalmazta ? Szerintem igenis számít. Az én kutyusom egy volt osztálytársaméktól való. Én azt hittem, hogy a kutyusom tesóit elajándékozták...pedig nem így történt. Évekkel később tudtam meg, hogy (egyébként úgy emlékszem, hogy 7-en, vagy nyolcan voltak tesók) az én kutyám tesóinak nem találtak gazdit, hanem mikor már kb. 3-4 hetesek voltak, akkor ástak egy nagy egy nagy gödröt az udvarukon és élve eltemették a piciket. Mikor ezt megtudtam elsírtam magam :( Nagyon sajnáltam őket. Bűntudatom is volt, hogy miért nem hoztunk el kettőt. Ha mondták volna, hogy a többieknek nem találtak még gazdijelöltet, én szívesen segítettem volna. Azt nem mondták, hogy csak azokat a kiskutyusokat hagyják meg, amelyiket lefoglalták. De hogyan is foglalhatott volna le bárki is kutyust, amikor a majd 2000 fős falunkból kb. csak 30-an tudtunk róla. : az ő családjuk, az én családom, meg néhányan a sulinkból. Elvileg az anyakutya néhányat kiásott, néhányan pedig kikecmeregtek maguktól. Aztán mikor ezt észrevették visszaásták a kiskutyákat. Rettenetes volt erről tudnom. Tavaly decemberben pedig találtam egy kiscicát a bejárati ajtónknál. Jövök haza, megyek be a kapun és hallok halk, kétségbeesett nyávogást. Már nyitottam volna a bejárati ajtót és, akkor vettem észre egy pirinyó, sovány, szétázott kiscicát. Szegénykém úgy sírt meg fázott. A zárt teraszunkon elkerítettem neki egy kis részt. Kapott egy dobozt, játékokat és etető meg itató tálkát. Három napig lakott nálunk, minden nap 3 óránként etettem, itattam. Megkedvelt engem, bújt hozzám, dorombolt. Megszerettem volna tartani, de volt már egy nagyobb cicánk, aki nem nézte jó szemmel az új kis jövevényt. Fújt rá, meg meg akarta pofozni. Így többet már nem engedtem össze őket. Amíg nálunk volt, jól felszedte magát, kikerekedett és ittléte 3. napján elkezdtünk neki gazdit keresni. Hamar találtunk is neki. A szomszédunk befogadta, azóta is vele van és szép nagy kandúrrá cseperedett.

Tehát már volt sok rossz élményben részem,láttam már állatkínzást is, hallottam is róla stb.stb. Szörnyű ez a mai világ. Legszívesebben minden olyan "embertől" aki állatot bánt, kínoz, bedobja egy ismeretlen embernek a kertjébe, azoktól elvenném az állataikat és törvénybe hoznám, papírba foglalnám, hogy soha sz életben nem adhatnak a kezébe állatot! Jó lenne, ha több ivartalanítási akciót tudnánk szervezni... Na meg börtönbe zárni az embernek nem nevezhető vadállatokat. De ezzel a mondatommal szinte a vadon élő állatokat sértem meg.

2015. júl. 18. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 macdln ***** válasza:

Bocsánat rosszul írtam egy részt :

*soha az életben

2015. júl. 18. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 macdln ***** válasza:
Haszonállattartásnál pedig meghatároznám, hogy mekkora területen kéne tartani a tyúkokat, kacsákat, sertéseket, stb.-t. És benne lenne ez is a törvényben : az állatoknak kell egy külön hely alvásra is, nem csak a nappali, kellően nagy helyüket kell biztosítani, hanem azt is , ahova visszahúzódhatnak pl. vihartól vagy csak aludni. Baromfik esetében pedig külön "tojóládák" is kellenek, hogy tudjanak hova tojni, ne oda kelljen nekik, ahol alszanak vagy a földre. A sertéseket néhányan, azért, hogy jól meghízzon az állat, ne legyen mozgástere, kis helyekre szokták őket bezárni. Így az állatot, ha nem is takarítják olyan gyakran, de ha takarítják is, akkor szinte ott van helye az állatnak aludni, ahova a dogát végezte. Sok hirdetést láttam már a jófogáson, kíváncsiságból néztem meg a az eladó disznókat... hát szörnyű, kis helyen voltak tartva és az egész ól tiszta kosz volt. Az állatok teste meg tiszta sz*r, mert biztos ott aludt, ahol előtte meg a dolgát végezte. Tudom ez a haszonállat tartásos téma nem olyan komoly, mint a macskás, kutyás, de, én ezt is fontosnak tartom.
2015. júl. 18. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Az egészet úgy ahogy van eltüzelni, és teljesen újat írni. Rámenni a szaporításra és a tenyésztésre is, és a "haszonállatok" tartása is gyökeres változást igényelne. Ezen kívül még ott vannak az állatkertek, cirkuszok, állatkísérletek stb... a lista hosszú. Nagyon szigorú szabályozásokat és büntetéseket vezetnék be. Másrészt nagyon fontos lenne a kontroll. Tehát hogy legyen egy szerv, aki bármikor bárhová előzetes bejelentés nélkül bemehet ellenőrizni az állatok életkörülményeit.
2015. júl. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Első körben betiltanám az állatkereskedésekben való állatárusítást.

Ha ez megvolt, akkor a szaporítással is kellene kezdeni valamit, de ez már jóval nehezebb ügy.

2015. júl. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyobb súlyt fektetnék az állatkínzásos ügyek kinyomozására és minimum több év börtön járna a bűnösöknek, semmi nem lenne mentség rá (pl. fogyatékosság, családi háttér, stb.).
2015. júl. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért tegyük hozzá, hogy az állatvédelmi tv-nek rengeteg végrehajtási rendelete van. Ezekben számos, itt felvetett problémára van rendelkezés (pl. férőhely, állatkert, menhely, stb.). Ezek alaposan le vannak szabályozva. Magán a törvényen sztem nem kellene sokat változtatni, a vhr-ek hiányoznak néhány kérdésben (pl. gyepmesteri telepre alig van szabályozás). Ami a legfontosabb lenne: ha pl. állatkínzás miatt a rendőrség v a jegyző lefoglal egy állatot, biztosítani kéne az elhelyezésüket. Azaz államilag fenntartott telepeket kéne létrehozni ezeknek az állatoknak. Egy lefoglalásnál manapság nagyon nagy probléma, hogy egy menhely jóindulatán vagy telítettségén múlik, h befogadják-e az állatot. Haszonállatnál pedig még kevesebb potenciális befogadó hely van.

A macskák chipezése és oltása mindig téma szakmai körökben is, de mivel a macska sokszor maga választja meg, ki legyen a gazdája/ellátója, a tulajdonviszonyok nehezen tisztázhatók. Így nehéz meghatározni ilyen esetekben, kinek a feladata az oltás/chipezés.

2015. aug. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!