Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan lehetnék állatvédő, mi...

Hogyan lehetnék állatvédő, mi jogosit fel arra hogy el vehessek egy rosszul tartott kutyát? (többi lent)

Figyelt kérdés

Állatvèdő szeretnèk lenni,hogyan lenne lehetsèges ? Mi jogosírana fel arra hogy elvehessek rosszul tartott kutyát ? Nem hordok szőrmèt,bőr cuccokat,vegán vagyok,szívemen viselem szegèny hánytatott sorsú állatok sorát..nem ember az aki bánt egy állatot..napokba olvastam olyat a neten hogy felgyújtotta apja kutyájàt mert az bepiszkított..szerintem szomorúak az ilyen dolgok :S :(

Válaszotokat előre is köszönöm !

18/Nő



2015. júl. 22. 00:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kèrdèsemet kiegèszítenèm mèg azzal tisztába vagyok vele hogy ezzel èn egy forintot sem fogok keresni ès hogy mèg èn fizetek èrte de èn nem a pènz miatt csinálnám.. :)
2015. júl. 22. 00:16
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Téged semmi. Állatvédő szervezetek is rendőrökkel mennek kobozni, az sem mindig jön össze, mert jön a hatósági állatorvos, és közli, hogy á, nincs is a kutya olyan rosszul tartva. De persze ha el tudod látni azt a kutyát (meg a következőt, meg a következőt, mert ugye lesz ezerésegy ilyen, és valahova tenni is kell, nem csak elvenni), akkor meg lehet próbálni hízelgéssel, pénzzel, vagy kétajtós szekrény méretű illetők bemutatásával rávenni a tulajdonost, hogy önként mondjon le az állatról. Lehet, hogy le is mond, majd lesz neki másik.


Nem akarlak elkeseríteni, látom, hogy lelkes vagy, de nem sok értelme van a kérdésednek, nem így működik. Ha segíteni szeretnél, menj el önkéntesnek valamelyik menhelyre, vagy csatlakozz más állatokat segítő szervezethez.

2015. júl. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már mondtam hogy tisztába vagyol vele hogy nekem ebből nem lesz egy forintom se és még én fogok rákölteni :) Vagy esetleg ideiglenes befogadó hogy lehetnék ? :)
2015. júl. 22. 11:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Menhelyi önkéntesség?
2015. júl. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 macdln ***** válasza:

Rengeteg kutya és cica keres gazdát vagy ideiglenes befogadót. Facebookon van egy csomó állatmentős csoport, ott találsz sok ilyen bejegyzést/hirdetést. Jelentkezel az elérhetőségek valamelyikén, majd megbeszélitek, hogy ők hozzák el a kutyust vagy te mész érte. Lehetsz önkéntes menhelyeknél is. Pl. a Noé állatmentőknél is.

Nem tudom, pontosan, hogy ki számít állatvédőnek, meg, hogy kire mondják azt, hogy ő egy állatvédő.... az, aki ideiglenes befogadója egy állatnak vagy az, aki önkéntes egy menhelynél vagy az, aki meglát az utcán vagy v.kinek az udvarán egy rossz állapotú, esetleg bolhás, sovány vagy akár egy sebesült kutyát. Az én szememben, aki segített és segít állatokon/rossz körülmények közül mentette, állatvédőnek számít. :)

Bocsánat, ha v.mit rosszul írtam, aki jobban ért hozzá, javítson ki. De szerintem, amit írtam így is van. Majd én is szeretnék állatvédő lenni.... Remélem sok állaton tudok majd segíteni. És neked is sok szerencsét hozzá ! :)

14/L

2015. júl. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló..nagyon aranyos vagy köszönöm szèpen a segítsèget :) Köszönöm :) Neked is sok szerencsèt hozzá :)
2015. júl. 23. 00:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Ideiglenes befogadó lehetsz, persze.

A füzesabonyi állatvédő szervezet pont most keres Budapesten vagy vonzáskörzetében idiket, de ha neked messze van, akkor máshol is lehetsz, érdeklődj!

2015. júl. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos budapest nekem nagyon messze van pedig butapesten sok menhej van meg ott vannak a fajtamentők pl csivava fajtamentők meg hasonlók tőlük szeretnèk is örökbefogadni de egyenlőre sajnos nem elèrhető számomra hogy feljussak pestre talán maje jövőre összejön legalábbis remèlem :) De itt a környèken is vannak állatmenhejek szeretnèk elmenni önkèntesnek is..kennelt takarítani,kutyátsètáltatni meg hasonlók :) Tápadományokat szoktam vinni a környèk menhejeire,de vittem már nekik játèkokat,etető itató tálakat ,kis pici testü kutyusoknak ruhákat tèlire meg hidegebb napokra meg mèg rengeteg mindent :) Szeretek adományozni mert tudom hogy jó helyre kerül ès kicsit boldoggá teszem vele az állatokat :)
2015. júl. 24. 00:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2015. júl. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kaposváron :)
2015. júl. 25. 00:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!