Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Találtunk egy sünt a kertünkbe...

Találtunk egy sünt a kertünkbe, már 4 napja ott van. Mit tegyünk? Még él.

Figyelt kérdés
2015. júl. 25. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit műveltetek?
2015. júl. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem ha baja van vedd magadhoz és gondozd míg jobban lesz aztán enged el!!
2015. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 id. Géber Péter ***** válasza:
100%
Örülj neki, mert hasznos és hagyd békén!
2015. júl. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Legelőször is ne piszkáljátok, hagyjátok békén és örüljetek, hogy van egy hasznos kis állatkátok a kertben.

Másodszor; semmit ne tegyetek vele..nézegetni lehet, piszkálni nem szabad.

Harmadszor, ha még él, annak csak örülni lehet! Bárcsak a mi kertünkben is lenne...

2015. júl. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy még él?

Ha láthatóan egészségesen él, akkor ne csinálj vele semmit, jót tesz a kertednek :).

Ha a "még él" alatt azt érted, hogy betegesnek látszik, de még él, akkor megpróbálhatod állatorvoshoz vinni, de csak vastag kesztyűben fogd meg, nem hiányzik, hogy valamit elkapj tőle.

2015. júl. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi anno kivittük az erdőbe 1-2 nap után. Nehogy tejet adjál neki. (állítólag nem jó)
2015. júl. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki húst, esetleg rizzsel keverve. Ehet macskatápot, vagy apró szemű kutyatápot. Szereti a gyümölcsöket. Nálunk sok van, és szaporodnak is. A kutya és macska ételére járnak. Szoktam kitenni nekik almakockákat, és más idénygyümölcsöt is. Párban járnak, és nem menekülnek el, már szelídek.
2015. júl. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Meglepődtem #7 -es kolléga "hús" válaszán, de úgy tűnik jogos:


[link]


Általános infó itt: [link]

2015. aug. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen eteted (apróra vágott hús, macskakaja, gyümölcs) és itatod (tálkában víz), akkor szinte háziállattá válik. Ha van valamilyen fészer, kamra a kertben, amibe bármikor be tud menni (ajtó alján kis kivágás), akkor képes oda befészkelni (rongyokból lehet neki fészeknek valót odarakni, oldalán kivágott kartondobozt a sarokba, polc alá, stb., lényeg, hogy ne bolygasd) és ott fog áttelelni. Ha nagyon megkedveled, akkor télire beköltöztetheted akár a pincébe is, és ha nincs túl hideg és sötét, akkor nem alszik téli álmot, de ekkor rendszeresen etetni, itatni kell és valamit kezdeni az outputtal is. Az így átteletetett sün tavasszal sem megy el és valószínűleg a kertedben fog családot alapítani. :) DE, ahogy a kicsik mozgásképesek lesznek, a család fel fog kerekedni és elmennek. Nem tudom miért, nem tudom hová, de mindig így jártunk a sünökkel...
2015. aug. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!