Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet tenni ha egy ember...

Mit lehet tenni ha egy ember nem megfelelően látja el a kutyát?

Figyelt kérdés
A szembe szomsszédunkról van szó, nem tudom pontosan hány kutyája lehet, azt hiszem van 3 felnőtt kutya és mellette van sok kiskutyája. Nem vitte el állatorvoshoz se a kiskutyákat se a nagykutyákat. Egyedül azt hiszem az egyik kutya van beoltva meg bechippeltetve, mert egyszer összeverekedtek a másik kutyával, és akkor került állatorvoshoz. Nem olyan embernek tűnik aki nem szereti a kutyákat, de mégis nem gondoskodik róluk megfelelően, viszont ha nagyobb baja van bármelyik kutyának, akkor elviszi orvoshoz, de nem vagyok benne biztos hogy ennyi állatot el tudna látni. Mit tegyek hogy elvigyenek tőle pár kutyát hogy ne legyen annyi állata? Valószínű a kiskutyákat megpróbálja elajándékozni, de ők nem nagyon vannak szocializálva, és rossz idegállapotúnak tűnnek, ki tudja mennyit bírnak ki oltások nélkül. Nem szeretnék neki semmi rosszat tenni, én csak annyit szeretnék, hogy vigyenek el tőle néhány kutyát, amit meg megtart azt meg ivartalanítsa ki. Beszélni ilyenről nem nagyon próbáltam vele. Úgysem hallgatna meg. Ti ilyenkor mit tennétek??
2015. júl. 27. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem éheznek és nincsenek kifejezetten életveszélyben akkor nem fognak vele foglalkozni, amúgy meg annyit tehetsz, hogy felhívod a szaporítás nem éppen állatkedvelő emberek szokta lenni és jó lenne ha megoldaná, hogy több alom ne születhessen,mert a kutyák ahova kerülnek lehet szenvedés lesz az életük ezenkívül még annyit, hogy segítesz nekik gazdát találni, mert a mostaniakkal már nem lehet mit csinálni és jó lenne ha minél jobb gazdikhoz kerülnének.
2015. júl. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Magaddal foglalkozz ne mással, gondolom nem ez a legnagyobb problémád. Magyar mentalitás...


O.W.

2015. júl. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vannak sokkal rosszabb helyzetben lévő kis/nagy kutyák, esetleg javasold nekik, hogy átveszel néhányat gondozásba, vagy fizeted az oltást, biztos hálás lesz a gazdája. Nekünk is voltak kutyáink, nagyon szerettük őket de nem tudtuk mindig megadni nekik azt, mint a Buckingham palotában a királyi kutyáknak. Enni kaptak, ha kellett orvoshoz vittük őket, játszottunk velük és kész. 10-15 évig is éltek, boldogan!
2015. júl. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nekem a nagyapám tartja szörnyű körülmények között a kutyáját... 1 méteres láncon, konkrétan a saját ürüléke lóg rajta csimbokokban. Apa egyszer meghosszabbította a láncot, anyával megfurdettuk (kegyetlen meló volt) , de többet nem tudtunk tenni. Itt nincs olyan allatrendorseg, mint Amerikában... :/ meg ha már a kutyákkal tesznek valamit, az a gazda büntetését vonja maga után. Annyit tudsz tenni, hogy megpróbálsz beszélni vele, esetleg, ha engedi, besegiteni, de Magyarországon ilyen esetben még nem fognak beavatkozni.
2015. júl. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, tudod, hogy nagyapád így tart kutyát, és ott hagyjátok? Jézusom, szegény állat.
2015. júl. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kint a bordájuk, elviszi orvoshoz stb, akkor foglalkozz a saját dolgoddal! Nem a kutyák miatt aggódsz hanem téged idegesít hogy ott vannak. A kutya meg leszarja hogy be van-e chipezve vagy nincs!
2015. júl. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Segíteni pénzügyileg a gazdának nem tudok, nincs saját keresletem. Azt hiszem nincs sok megoldás erre, csak az ha beszélgetek vele. Azért foglalkozom ezzel mert nem szeretem nézni amikor összeverekednek a kutyák vagy ahogyan megneveli a kutyáit. A kiskutyák félnek tőle. Igaz hogy nem okozott nekik olyan sérülést testileg ami látszana. Én csak szeretném ha jobb sorsuk lenne. Megpróbálok beszélni vele, ha nem hallgat szívesen, akkor békén hagyom ezt az egészet és nem foglalkozom vele. Köszönöm szépen, hogy meghallgattatok és válaszoltatok a kérdésemre:)
2015. júl. 27. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!