Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Társas állatot egyedül tartani...

Társas állatot egyedül tartani? Nem minősül állatkínzásnak?

Figyelt kérdés

Itt is olvasom és máshol is, hogy olyan állatot aki igényli a társaságot, következetesen egyedül tartják. Persze aki meg jól megvan egyedül , sőt inkább magányos állat és csak szaporodásból keresi fel a fajtársát azt meg párban tartják,esetleg csapatban.

Ennek mi értelme?Ennyire nem tájékozódik senki a vásárlás előtt?



2015. júl. 31. 10:17
 1/6 A kérdező kommentje:
azon kívül, hogy szólok a gazdának mit tudok tenni? mert aki annak örül, hogy a madara társként választotta őt, arra nehéz hatni, hogy ez miért is rossz.
2015. júl. 31. 10:21
 2/6 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre gondolsz?

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__7069324-szer..


Sajnálatos és elég gyalázatos módon Magyarországon egyenlőre törvényesen nem minősül állatkínzásnak, ha valaki szociális állatot (pl. papagájt) magányosan tart, de más EU-s országokban már szerencsére igen.


Amúgy hiába, hogy nem számít törvényesen is állatkínzásnak, minden jóérzésű ember tudja/gondolja, hogy ez nagyon rossz az állatnak.

2015. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem erre gondoltam,hanem kb minden nap látok ilyet! nem értem miért nem lehet utánajárni a vásárlás előtt, hogy mivel jár annak az állatnak a tartása
2015. júl. 31. 10:43
 4/6 Platypus ***** válasza:
Nagyon sokan tudják, hogy nem így kéne, mégis csinálják. Mert nekik így tetszik, és jobban tudják mint az anyatermészet. Nem tekintik az állatot érző lénynek, és nem foglalkoznak a szenvedéssel, amit ezzel okoznak. Például ezen az oldalon olyat is láttam, hogy valaki szentül hitte és hirdette, hogy a hörcsögnek társ kell, mert minden élőlény boldogtalan magányosan, és hülyeséget mond aki szerint mégsem. A gyakoribb eset, amikor valaki kijelenti, hogy majd én foglalkozom vele sokat, és akkor nem lesz magányos.
2015. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én őszinte leszek, nem igazán érdekelt hogy állatkínzás-e mikor választhattam hogy elviszek ismerősömtől 1 patkányt mert valamiért csak egyet engedett meg anya, vagy hagyjam hogy nekicsapja az asztal szélének és ő is menjen a kígyónak mint a tesók.

Viszont már dolgozom a társ beszerzésén, de ha társas hanem, nem volt szívem hogy otthagyjam meghalni.

2015. aug. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
olyanra gondolok aki evekig egyedul tartja
2015. aug. 3. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!