Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kutyát szeretnék az Illatos...

Kutyát szeretnék az Illatos Úti ebtelepről, mennyi az esély hogy hozhatok?

Figyelt kérdés

20 éves fiatal lány vagyok, kutyakompatibilis (papír van róla) lakásban vagyok bérlő. Nincs konkrét elképzelésem, csak annyi hogy kan, 3-4 évesnél idősebb, közepes méretű legyen.

Saját kutyám volt már (nem anyuci megvette és ő is gondozta, jártam iskolába is vele).

Az anyagiakkal nem lesz gond, kiszámoltam.

Holnap mennék a telepre, de előtte szeretnék informálódni tőletek, milyenek a viszonyok.



2015. szept. 3. 13:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Csak győzz válogatni és legyél lelkileg kemény!


Örülök,hogy valaki menhelyit választ és nem kell a napi 2346701. "Milyen kuyust vegyek? meg a 1000000. "Bóder Kólit szeretnék..." kérdést olvasnom! RESPECT!!!!

2015. szept. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
100% szinte. Nekünk mindkét kutyusunk onnan van, nem volt semmilyen előzetes látogatás, csak ott kellett aláírnunk a szerződést, és ami a legnehezebb, kiválasztani, kit viszel haza. Miután kiválasztottad, és kiörültétek magatokat egymásnak, megkapod az oltási könyvet, megkérdezik, mi lesz a neve, és mehettek is haza. :) Amit ajánlani tudok, hogy pórázt, nyakörvet vigyél, és otthon soksok kutyasampon várja az új családtagot. :))
2015. szept. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Maximális esélyed van, örülni fognak, ha viszel egyet. De tényleg nagyon meg kell erősíteni az embernek a lelkét: én csak annyit tettem, hogy most ránéztem a honlapra, megnéztem egy-két kutyust és már majdnem sírok. Pedig alapban nem vagyok bőgős, de ha kidobott kutyákról van szó...

Nekem is volt egy talált kutyám - 16 évig élt :-)


Azt meg szabad kérdezni, miért 3 évnél idősebbet szeretnél?

Szerintem egy fiatalabbal (1-2 éves) jobban járnál, mert a 3-4 éves esetleg már túlságosan kötődik lelkileg az előző gazdihoz. (na, fogadjunk, most ezért le fognak húzni)

2015. szept. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Eddig csak 1 kutyám volt, ő kölyökként került hozzám , most szeretném megtapasztalni milyen az, hogyha idősebbel "kezdek ki". :)

Illetve menhelyről idősebb kutyánál már nagyjából lehet tudni milyen habitusú, és inkább szeretnék nyugodtabbat mint pörgőset.

Igyekszem megerősíteni magamat, de biztos nehéz döntés lesz. De eldöntöttem mindenképp menhelyről / telepről szeretnék kutyát.

( Az eddigi válaszolóknak köszönöm a válaszát !:))

2015. szept. 3. 14:11
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Ő ember! Nagyon szép tőled :)

Holnap, ha elhoztad a kutyust töltenél fel róla képet? Érdekelne kit sikerült választanod :)

2015. szept. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre a válasz: NAGY!!!



Nekem onnan van a kutyám, másfél éve hoztam el :)


Én is lelkiekben már készültem, mert annyi rémtörténetet hallottam a telepről.... Hát én pozitívan csalódtam. Megmondom őszintén, sokkal rosszabbra számítottam. Persze büdös van, kicsik a kennelek és sírnak a kutyák, de nem ész nélkül altatják már őket, hanem tényleg igyekeznek gazdához adni őket, nagyon sok alapítvány onnan hoz ki kutyákat.

A többi sintértelephez képest szerintem sokkal jobb az Illatos úti telep.


Én is olyan kutyát akartam, mint Te. Hehehe... :D Aztán elhoztam egy 1 éves, közepesnél kicsit kisebb/alacsonyabb keveréket, aki teljes zsákbamacska volt, mivel az 1 éves az erősen kamasz még ugye, ki tudja mennyire nő be a feje lágya, hát jól kitoltam magammal, egy ördögfajzat volt a kutya (ó, nem az első 1-2 hétben, akkor angyali teremtés volt...aztán ahogy biztonságban érezte magát, előbújt belőle a kisördög). Azért őt hoztam, mert ő volt az, aki kicsit visszafogottabban örült a simogatásnak és nem pörgött ezerrel, meg olyan hülye feje is volt szerencsétlennek, majdnem fekete, szóval valszeg senkinek nem akadt volna meg rajta a szeme, először én is elsétáltam mellette :D


Ott a telep a semmi közepén, van egy csengő a kapu mellett amit NEM kell nyomogatni, simán benyithatsz, aztán még jópár ajtón átmész és ott lesz a porta, ahol már ül is valami ember és neki akkor mondhatod, hogy mi járatban jöttél. Készülj rá, hogy NAGYON sírnak a kutyák, folyamatosan. Valaki majd körbevezet és magyaráz, hogy melyik kutya olyan ami a te igényeidnek megfelel vagy kérdezhetsz akármelyikről ő válaszol. A kutyákról az adatok egy palatáblára ki vannak írva, pl. szuka, 3 éves, hogy talált vagy leadott kutya. Csak olyan kutyához nyúlj be, vagy simogasd, amelyik önként és szívesen jön oda hozzád ismerkedni, oldalt guggolj le, hagyd, hogy megszaglásszon előbb. Van épületen kívül és belül is kennelsor, valamint van asszem 2 kifutó is. Sok a kutya, szűkös a hely.


Kérdezték tőlem, volt-e már kutyám, lakásba megy-e a kutyus,stb. 4x-5x körbejártam a telepet sarkamban az emberrel és végül eldöntöttem, hogy az a fura fejű nemtudomit viszem el :D Akkor a fickó bement, pórázra tette és átmentünk az irodába (ami egyben az orvosi is, ha jól emlékszem), kapott chipet a kutya, kitöltötték a kiskönyvét, nekem ki kellett töltenem/aláírnom az örökbefogadási nyilatkozatot, kifizetni az 5000 forintot és már mehettünk is Isten hírével. Azt mondták még, hogy ha 2 héten belül megdöglik a kutya ingyen választhatok egy másikat (Hál' Istennek nem kellett.).


MINDENKÉPP vigyél pórázt és nyakörvet. Ha BKV-n viszed haza akkor valami szájkosarat is kéne elvileg rá adni(szövetet pl. az állítható).


Én télen hoztam haza a kutyámat, kennelköhögése volt, elég durván. A meleg lakás és a jó kaja hamar kikúrálta.Gyanús, hogy férges is volt, így többször kapott féreghajtót.

1 hónapig bélgyulladása volt, valszeg már a telepen is baja volt, de a kajaváltás még rásegített. Az orvosok sokat tököltek vele, hogy mi baja lehet, aztán kierőszakoltam egy antibiotikum kúrát és rendbe jött.

Büdös és mocskos volt mikor elhoztam, és tele volt bolhával. Megfürdettem, ez csodákat tett, bár a kádam fekete lett :)


Az elején nagyon jól viselkedett minden tekintetben, aztán előjött az igazi énje. Borzasztóan megtépázta az idegeimet, hirtelen mindennel és mindenkivel problémája volt, senki nem jöhetett az utcán a közelembe, állandóan be akart védeni. Eltartott pár hónapig, mire felnőttem a kutyához (nekem is volt már kutyám korábban, de VELE tanultam meg mi is a kutyázás, iszonyatosan nehéz természete van :D) és sikeresen megértettem vele, hogy már nem kóbor kutya aki azt csinál amit akar, hanem van a gazdi, ÉN, aki majd intézkedik minden helyzetben. Hát nehezen, de megértette. Ja és az első hónapban szinte kitépte a karomat pórázon és nagyon durván játszott, néha már a könnyem is kicsordult, de aztán megtanulta a szép sétát és a normális játékot is, most már a többi kutyával is sokkal toleránsabb és hozzám jön, ha pl. szekálja egy másik kutya, mert tudja, hogy majd ÉN lerendezem :) Tanulékony, ügyes, okos, de néha azért komolyan rendre kell tenni, hogy a szőrös kis fejében rögzüljön, hogy mit szabad és mit nem.


Szóval nem volt könnyű eset, te is járhatsz így. DE.

NAGYON MEGÉRTE!!!!! Van egy remek kutyám, aki ugyan rendesen megizzasztott (néha még ma is :D), de érzem, tudom, hogy ha lesz még másik kutyám vele már sokkal könnyebben elbírok, mert ez a kis dög keményen megedzett :D


Ősátáni felsége személyesen:

[link]


[link]


Első héten:

[link] /kepek/737820/csoki-rudolf

Fél évvel később már több izmot magára zabált:

[link] /kepek/768341/rudi


Úgyhogy menj, menj, válassz olyan kutyát, akivel érzed, hogy megvan a kölcsönös érdeklődés, szimpátia és ne úgy menj be a telepre, hogy milyen szörnyű hogy ennyi kutya sínylődik ott. Nem. Úgy menj be, hogy TE most esélyt adsz egy kutyának, akinek semmije sincsen. Csak győzz választani :) Rengeteg kutya van, szebbnél szebbek, úgyhogy találni biztos fogsz olyan kutyákat, akiket szívesen hazavinnél. Na de abból választani, na az lesz a nehéz. :)


Majd írd meg, milyen volt és kit választottál :)

2015. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

#6

Annyira élveztem az írásodat, hogy rögtön nyomtam rád egy zöld kezet. Nagyon szuperül leírtad, nem gondolkodtál még azon, hogy írj? (vagy író vagy? :-) )

3-as vagyok.

2015. szept. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
#6-os NAgyon köszönöm sokat segítettél !:)
2015. szept. 3. 15:56
 9/30 A kérdező kommentje:

#6-os Rudikutyának nagyon szép mosolya van.:D


De még egy kézemfekvő kérdés:

Nincs autóm, marad a BKV. A telep honlapja az 54-55-ös buszokat írja,ezek viszont a Borárosról mennek....csak és kizárólag azzal lehet eljutni oda ahogy látom, vagy van esetleg Angyalföldről csatlakozás ezekhez valahogy?

(eddig amit megtudtam, az az, hogy Árpád híd-onnan Nyugatiig és ott átszállok a 4-6-ra Borárosig.Nekem nem macera de nem tudom hogy a választottam mennyire ismeri ezt, gyanítom nem lenne túlságosan oda érte.Természetesen póráz, nyakörv lesz, szájkosárból én is a tépőzáras megoldást preferálom.)

2015. szept. 3. 16:11
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

7-es: Köszi :D Nem, nem vagyok író (csak képregényrajzoló vagyok :D)


Hmm.A hazajutás így tényleg nem egyszerű, nekem szerencsére "csak" buszozni és kicsit villamosozni kellett.

De ha nem sajnálod rá a pénzt, akkor nagyon jó megoldás lehet a kutyataxi is, csak előre fixáld le, hogy holnap x időben ráérnek-e:

[link]


Alul keresd.

2015. szept. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!