Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Menhelyi közmunka?

Menhelyi közmunka?

Figyelt kérdés

Igen, tudom nem közmunkának hívják, de suliba így mondták.

Szóval most lettem 9.-es, és az érettségihez 50 óra közmunka szükséges, én a menhelyet választottam.

Hogy működik ez?

bemegyek a menhelyhez, és mondom hogy ezért meg ezért jöttem, ledolgozom azt a pár órát, és megkapom az igazolást hogy itt voltam?

vagy hogy működik?

Előre is köszönöm:)


2015. szept. 12. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. De a legöbb iskolának megvannak a maga kapcsolatai, ezeket meghírdetik például a honlapon, és oda lehet menni. De ha elfogadják, te is kereshetsz magadnak helyet, de előtte az iskolában a felelőssel egyeztetni kell. Közösségi szolgálatnak hívják.
2015. szept. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én is menhelyen dolgoztam le az 50 órát.

a suliban kaptam "közösségi szolgálati naplót" (egy papírt igazából), amit minden alkalommal vittem a menhelyre.

amikor végeztem, lepecsételték és kitöltötték, hogy aznap hány órát dolgoztam

amikor a papíron összegyűlt az 50 óra, akkor kell leadni az osztályfőnöknek

2015. szept. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Beszéld meg az osztályfőnökkel, hogy elfogadják e. És a menhelyen dolgozóval is, hogy van e rá lehetőség. Nálunk pl nincs lehetőség menhelyen közmunkára menni, sőt a suli is megszabja hova mehetünk, mert amivel nincs szerződésük oda nem lehet.

És mit tudsz a menhelyen csinálni? Nekünk nagyon sokféle programot kellett összeírni (meg összehazudni) hogy elfogadják, mert nem lehet minden órához ugyanazt.

2015. szept. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerződés kell hozzá.

Ha az iskolának van menhelyel szerződése, akkor le van tudva a dolog, ha nincs, akkor elmész a kiválasztott menhelyre, és szerződést kell kötni a vezetőjével, amit az iskola is és ő is aláír.

Utána lesz egy papírod, amin mindig be kell írja a "ledolgozott" órákat a menhely vezetője

2015. szept. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!