Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Tudtátok, hogy naponta több,...

All Blue kérdése:

Tudtátok, hogy naponta több, mint száz állatfaj hal ki a Földön?

Figyelt kérdés

#állat #kihalás #állatfaj #mentsük meg az állatokat
2015. szept. 13. 18:19
 1/8 anonim válasza:
igen. ez a természetes evolúció
2015. szept. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elhaladt fölöttük az idő. Ez a természet rendje.
2015. szept. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen. Te meg tudta hogy több száz állat és növényfaj alakul ki?
2015. szept. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Ez nem teljesen igaz sőt egyáltalán én mióta eszem tudom 47-éve azóta csak az megy elfog fogyni az olaj,mi mindég 10-millión vagyunk,és mindég 1000-évesek vagyunk,István az első magyar király,igen és a legfontosabb az ősember idejébe már tudták mi a kerék ? De a nyerget még nem ?
2015. szept. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

@ #4

Lolwut? Kérlek, ne drogozz.


@Kérdező

Az előttem lévők helyes választ adtak, ez az evolúció rendje, és naponta több száz új faj alakul ki.

Az amit én hozzátennék az lenne, hogy ez a szám azért ilyen nagy mert az alfajokat is beleszámolják. Például, nem a kutyák halnak ki, hanem a német juhászok. (Ez csak példa)

2015. szept. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
5-ös szedd már össze magad kiosztod a észt hogy nem a kutyák hallnak ki csak az alfaj . Gondolkozzál már miket hordasz össze . Fiatalok is olvassák az oldalt.
2015. szept. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez azért a "természetes" evolúciónál kicsit durvább, mivel az emberi tevékenység okozza a tömeges fajkihalást. Jelenleg 2 másodpercenként egy futballpályányi erdőt írtanak ki az emberek a Földön, elsősorban dél-Amerikában, fakitermelés miatt és a mezőgazdaság helyigénye miatt. (elsősorban legelők bociknak meg óriási kukorica- és szójaföldek tápnak)


Ha valaki évmilliók múlva vizsgálja a múltat, olyan mértékű fajkihalásra látna bizonyítékot mint a 67 millió évvel ezelőtti, amikor valószínűleg egy meteoritbecsapódás miatt többek között kihaltak a dínók.

2015. szept. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mesélték környezetgazdaságtan órán, hogy ez a szám úgy jön ki, hogy ahogy előttem is írták, irtják az esőerdőt, mint a nyű, és egy-egy fán akár több tucat állatfaj is élhet (pl. különböző hangyafajták ,vagy más apró jószágok), és amikor egy fát kivágnak, akkor az kis ökoszisztéma, ami rajta volt, kipusztul. Ugye az alapelv az, hogy nagy az erdő, menjek át másik fára, azonban a másik fán már más fajok élnek, szóval igazából az esőerdő telített, tehát az adott terület kiirtásával az adott területen (és csak ott élő) bizonyos fajok bizony kipusztulnak.
2015. szept. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!