Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kóbor cicák! Mit csináljak?

Kóbor cicák! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A suliba vezető úton, láttam 4 macskát, még szeptember elején. Mostanában már csak egyet látok, bár ma láttam még egy szürkét. Akit gyakrabban látok őt egy hete elkezdtem etetgetni, nagyon sovány volt és az első napokban mindig a bokrok közt feküdt, nem nagyon láttam mást csinálni, bár a kajaszagra azért kijött, és egyből evett a kezemből.

De sok helyen olvastam hogy nem jó elkezdeni etetni ezeket a kóbor macskákat, mert ha van kaja, akkor elkezdhetnek szaporodni, és franc se tudja hogy most ivartalanítva van-e vagy hogy a másik 4 macska között van e ellenkező nemű. Szóval mit kéne vele kezdeni? Hagyjam ott? Egy parkolóban 'laknak' mellettük van egy hév sín, és egy nagyon forgalmas széles út, nem akarnám hogy bajuk legyen, de nekem itthon van egy kutyusom aki nem szereti a cicákat, és a szüleim sem. Max. a fürdőszobában lehetnének de azt is egy hétig, de hát az elég nagy kínzás lenne. Mit csináljak velük?


2015. okt. 2. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Etesd. Van aki tényleg azt mondja, hogy ha etetéssel mesterségesen életben tartják őket, akkor csak a szaporulatot fokozzák, de aki így beszél, az szerintem nem szereti az állatot, ez csak hideg racionalitás. Nem lesznek örök életűek, de legalább a pillanatnyi szenvedéstől=éhezéstől megóvod őket. A fogdosástól én azért tartózkodnék, ki tudja, milyen betegsége van.
2015. okt. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, megnyugtattál hogy akkor lehet etetni ^^. Már csak amiatt aggódok, hogy el ne üsse valami. Bár mivel én nem tudom elvinni sehova, magamhoz főleg nem, ezért valószínűleg ez lesz a vége :( .
2015. okt. 2. 21:51
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Nem hiszem hogy elütné valami, szerintem már "kitapasztalta" a forgalmat :)

Nem hülye a macska, látja hogy ott nagy vasszörnyetegek masíroznak :D

2015. okt. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
51%
Hívd ki az állatvédőket!Az etetéssel nem oldasz meg semmit!
2015. okt. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
22%
Próbáltad már, okoska?! Te komolyan azt hiszed, hogy kijönnek egy darab macskáért? Nyilvánvalóan nem próbáltad! Mit ér el az etetéssel? Azt, hogy az a szerencsétlen pára nem pusztul éhen! Ez neked semmi?!
2015. okt. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!